DAJ CYNK

Światowy rynek smartfonów: w marcu iPhone X był nadal numerem 1

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4077

Wśród pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się smartfonów w marcu 2018 roku połowa urządzeń to iPhone'y.Wśród pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się smartfonów w marcu 2018 roku połowa urządzeń to iPhone'y.

Według najnowszych badań Market Pulse April Edition przeprowadzonych przez firmę Counterpoint, Apple iPhone X pozostał w marcu najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie, stanowiąc 3,5% wszystkich sprzedanych urządzeń tego typu. Na drugim miejscu znalazł się iPhone 8 Plus (2,3%), a podium zamyka Xiaomi Redmi 5A (1,8%). Wśród pierszej dziesiątki są jeszcze trzy inne modele Apple'a: iPhone 7, iPhone 8 i iPhone 6.

W zestawieniu znalazły się także 3 modele Samsunga: Galaxy S9, Galaxy S9+ i Galaxy J7 Pro. W dzisiątce zmieścił się też Oppo A83.Z badań firmy Counterpoint wynikają następujące wnioski:

  • Samsung Galaxy S9 pomógł zwiększyć udział Samsunga w segmencie ultra-premium, jednak iPhone X utrzymał pozycję lidera jako najlepiej sprzedający się model w tym segmencie. Samsung podwoił swój udział w segmencie premium (600-800 USD), ale stanął w obliczu ostrej konkurencji w segmentach średnim i niskim ze strony chińskich producentów OEM (Oppo, Vivo, Huawei i Xiaomi).

  • Udział smartfonów z segmentu Entry-level nieznacznie wzrósł po dobrych wynikach Xiaomi, Samsunga i niektórych lokalnych marek na rynkach Indii, Azji i Afryki.

  • Marki Honor, Xiaomi oraz Samsung zwiększyły sprzedaż w przedziale od 100 do 199 USD na różnych rynkach, w tym w Indiach i Azji Południowo-Wschodniej. Te trzy marki zdobyły prawie połowę wskazanego przedziału cenowego.

  • Najprawdopodobniej zobaczymy wzrosty na średniej półce cenowej, spowodowany zwiększeniem sprzedaży kolejnych urządzeń marek Oppo, Vivo i Huawei na ich rodzimym rynku i w Indiach.

Zobacz: Test telefonu Apple iPhone 8 Plus
Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy S9+
Zobacz: Polecane smartfony - maj 2018

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Counterpoint, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu