DAJ CYNK

Streżyńska: Aukcja zostanie odwołana

30.10.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7635

Ważne 10

0

Wygląda na to, że ogłoszona przez Prezesa UKE aukcja na częstotliwości 800 MHz i 2600 MHz może się nie odbyć. Anna Streżyńska, była prezes Urzędu, wskazuje na błędne określenie jednej z dat.

Wygląda na to, że ogłoszona przez Prezesa UKE aukcja na częstotliwości 800 MHz i 2600 MHz może się nie odbyć. Anna Streżyńska, była prezes Urzędu, wskazuje na błędne określenie jednej z dat.

Zobacz: Startuje aukcja LTE!

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, licząc termin na złożenie ofert (24. listopada), zapomniał o zasadach tych wyliczeń. Przepisy nakazują nieuwzględnienie w obliczeniach dnia zdarzenia, od którego liczy się termin - w tym przypadku ogłoszenia aukcji, co nastąpiło 10. października - oraz przesądzają, że termin mija z upływem ostatniego dnia terminu, czyli 24. listopada o godzinie 24. Tymczasem Prezes UKE ustalił termin składania dokumentów do 24. listopada do godziny 15 i już nie może tego zmienić - pisze Streżyńska w serwisie TELKO.in.

Zgodnie z prawem, termin złożenia oferty wstępnej nie może być krótszy niż 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia o aukcji. Wyznaczony przez Prezesa UKE termin jest natomiast krótszy o kilka godzin. Pragnąc zachować możliwość składania ofert w godzinach pracy UKE, czyli do godziny 15:00, Prezes UKE powinien wyznaczyć dzień 25 listopada, jako datę składania ofert.

TELKO.in: Aukcja zostanie odwołana.

Źródło tekstu: TELKO.in

Komentarze
Zaloguj się
67. wlo
-1

2014-10-31 18:36:16

65 - przepraszam Cię, ale ja gdzie cokolwiek porównywałem kwoty? Nie zauważyłeś że wprost od tego abstrahuję, a co najwyżej mówię o celu i zwracam uwagę na różnicę cen, która z pewnością była?Czy Plej musiał zapewniać zasięg w całym kraju - nie wypowiadam się bo nie wiem, jednak nie wydaje mi się ;-)No i jeszcze raz - a ile kosztował gotowy nadajnik na wieży w roku 1998 i w 2007?

Odpowiedz

66. Gormar
1

2014-10-31 18:23:22

I jeszcze dopisze, że te 4 mld złotych z lat 1998-2006 ze względu na inflacje było porównywane do mniej więcej 5-6mld w latach 2007-2011.

Odpowiedz

65. Gormar
1

2014-10-31 18:20:57

@63. wlo. Jeżeli dla Ciebie ponad 4 mld złotych z asymetrii FTR/MTR w latach 1998-2006 dla każdego operatora z W3 to mniej niż około 1,5mld złotych, które uzyskał Play na "swojej" asymetrii to naprawdę nie widzę sensu dyskutowania z Tobą. Poza tym Play od początku swojej działalności musiał zapewnić dostęp na terenie całego kraju, co kosztowało ich około 200-300 mln złotych rocznie. Za to operatorzy z W3 nie musieli się "dzielić" przychodami z nikim, gdyż tam gdzie nie mili zasięgu nie mieli klientów, ale to było dopuszczalne jedynie w początkowych latach istnienia cyfrowych sieci komórkowych w Polsce.

Odpowiedz

64. wlo
-3

2014-10-31 09:27:36

To ile kto w bezwzględnych wartościach nie ma większego znaczenia. Bo ile kosztowała "stacja" wtedy a ile kosztuje teraz?. Ile kosztowały systemy informatyczne kiedyś a ile teraz? No powszechniejsze się to stało, technologia poszła do przodu niemiłosiernie... Naprawdę - nie ma co porównywać. Ja mój pierwszy telefon ponad 17 lat temu za bodaj 650 zł netto w promocji kupowałem!! Ericsson GA 628 (o ile dobrze pamiętam). Teraz najprostszy telefon za 49 zł w koszyku w markecie więcej potrafi ;-)

Odpowiedz

63. wlo
-3

2014-10-31 09:24:30

Gormar - ale tu bardziej chodzi co z pozyskania tych środków wynika? Plej miało większe pieniądze, ale niestety - nie inwestowało ich zgodnie z uzasadnieniem i pewnie świętym przekonaniem, że na to pójdzie kasa, w decyzjach poprzedniej P.T. Pani Szeryf ;-) Psuło rynek dofinansowywaniem klientów. Pewnie - klientom w to graj... Ale czy o to chodzi tylko?

Odpowiedz

62. Gormar
3

2014-10-31 08:34:23

@up. Tylko doprecyzuje. W ostatnich zdaniu mam na myśli asymterię do Play w latach 2007-2011. Bo to ile każdy z W3 zarobił na asymterii FTR/MTR w latach 1998-2006 (ponad 4mld zł każdy i to jeszcze bez uwzględnienia inflacji w tych latach) to wiadomo, że znacząco przekracza zyski nowego operatora z obu "rodzajów" asymterii w latach późniejszych.

Odpowiedz

61. Gormar
2

2014-10-31 08:29:54

@59. Jaka to niby ogromna większość? Po pierwsze 75 groszy to średnia stawka brutto a MTR w Play wynosił maksymalnie 65 groszy przez bardzo krótki czas w porównianiu do początków W3 i ich wysokich stawek MTR w porównaniu do FTR, które co najmniej do 2003 roku (5 lat działalności W3), czyli okresu dominacji sieci stacjonarnych różniły się o ponad 30 groszy netto. Od 2009 roku MTR w Play wynosił już 40 groszy netto (26 w W3) i niemal co pół roku spadał. Do tego nie zapominajmy, że najważniejsza jest kwotowa różnica w stawkach pomiędzy operatorami a ta nie przekraczała 25 groszy netto. Po drugie operatorzy utrzymywali takie ceny pomimo spadku asymetrii MTR, a nawet niemal do roku po jej zniesieniu i chyba jeszcze są stare taryfy gdzie stawka jest podwyższona. I teraz pytanie, czy wolałbyś zarobiać 25 groszy od 1 miliona minut rozmów, czy 15 groszy od 5 milionów? Bo właśnie tak W3 się dorobiła na straszeniu swoich klientów asymetrią MTR, że aż udało im się utrzymać wysokie stawki połączeń do Play po jej zniesieniu a wtedy nowy operator miał już bardzo pokaźną bazę klientów i to najaktywniejszych na rynku, którzy do tej pory średnio wydzwaniają więcej poza sieć niż odbierają takich połączeń. Z moich wyliczeń wynika, że W3 zarobiło na asymetrii przynajmniej tyle samo co Play, jak nie więcej.

Odpowiedz

59. ~?
-2

2014-10-30 21:48:34

57 rynek to akurat zepsuła pani Sterżyńska. 41 przecież ogromna większość z tych 0,75 zł szła do playa. więc do dziś nie wiem o co się tak jątrzyli ci którzy płakali że 75 gr było do playa. I tak nie zbudowali infrastruktury którą mieli za te pieniądze zbudować.

Odpowiedz

58. ~z
1

2014-10-30 16:48:06

O ile to jest prawna prawda to całe UKE do dymisji z wszystkimi urzędnikami i prawnikami zostawiamy tylko sprzątaczki.Oczywiście bez kasy ,za beznadziejną wykonaną pracę.KOLEJNA AUKCJA PRZETARG NA 800 WINA WYKONAĆ NOWA EKIPA.

Odpowiedz

57. ~
2

2014-10-30 16:24:09

48, tak tak, forsa poszła na budowanie infry 2G bo 3G to już T nie umiało zrobić, przy okazji dużo zwirowań, nie do końca jasne przyznanie pasma 1800, łapówki dawane za odstąpienie od protestu,bdowanie masztów tak żeby ludzie nie wyczaili co to jest,potem spory w sądzie z vivendi, o tak, działo się, a klienci co mieli, Nokie 3310 za 700 zł z simlockiem, abonament za koło 120 zł i 100 minut, każda minuta płatna ponad 1 zł, brak usługi 29 gr do sieci w nocy, super warunki były, to stare sieci psują rynek do dziś, nie Play, ale teraz te sieci potrzebują PLAY jakkolwiek śmiesznie to brzmi bo opłaty za pasma odnawiają się co 10 lat, a kasa z PLAY za zasięg jest idealnym rozwiązaniem żeby opłacić opłatę za odnowienie pasm, a PLAY nie musi się użerać z protestami, może po woli zbudować najlepszą sieć w kraju, tak dokładnie, tylko w tej sieci zasięg działa płynnie 3G,LTE, a nie jak w T że musi z O wziąć 3G bo sami nie umieją zrobić,53, oczywiście że wybór jest duży, bardziej chodzi o to że T chce zarabiać za nic, a nie za dobrą usługę, taryfę z której ludzie chcą korzystać, to jest sieć typu płac nam za wszystko i bądź dumny z logo, reszta jest nieważna, to mi w tej sieci nie odpowiada,55, pan jest zerem panie wlo, to taki cytat z komisji

Odpowiedz

51. ~
3

2014-10-30 16:00:24

49, super że sprwdzasz stan konta komórki przez net, dobry sposób jak jesteś gdzieś w okolicy kompa, tylko ideą komórki jest mobilność, jeśli jesteś w podróży kilkadziesiąt km dalej bez dostępu do kompa i chcesz na szybko w trasie sprawdzić stan konta to płacisz za to, a nie szukasz kompa żeby to sprawdzić, sposobem może być mobilna aplikacja ale to zajmuje czas żeby się zalogować, a co jeśli nie masz czasu płacisz, sprawdzenie stanu konta powinno być darmowe, jak chcą zarabiać to niech zrobią dobre oferty,a nie byle co i opłata za wszystko,ich pieniądze z pieniędzy klientów, pomagałem wyliczyć ile z tego mają zarobku,pamiętam że mi nie powiedziałeś który bank woli dać więcej kredytu niż mniej i nie zapomnę tego, nie myśl sobie :)

Odpowiedz

49. wlo
-4

2014-10-30 15:49:44

47 - ja mam TT i jeszcze nigdy nie sprawdzałem stanu konta z telefonu ;-) A takich jak ja są tysiące, dziesiątki tysięcy, nie licząc leżakowanych setek tysięcy kart, których zdaje się TT ma najwięcej (od razu powiem - 45 minut przy średniej prawie 100 dzisiaj przeciętny TT wydzwania - jeśli wszystkie są aktywne - a to śmieszne jest). Poza tym - to ich pieniądze - Twoje jest 4 gr za esemesa - i to Cię powinno interesować przy wyborze (zmianie) operatora, nie sądzisz? ;-)

Odpowiedz

48. wlo
-4

2014-10-30 15:46:00

41 - zauważ, ze przynajmniej z tej kroplówki te sieci zbudowały infrastrukturę ;-) Plej wolało przeznaczyć pieniądze na dofinansowanie klientów i psucie rynku. I to mimo pełnych przekonania deklaracji pani Ani celu w jakim to robi. Jeśli by zdawała sobe sprawę, jeśli by sprawdziła - na co pieniądze idą wbrew jej uzasadnieniu utrzymywania asymetrycznych stawek, sądzę, zę znacznie wcześniej mielibyśmy niższe stawki połączeń ;-)

Odpowiedz