DAJ CYNK

Statystyki przenośności numerów w 4Q2017

08.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8587

Ważne 8

1

W IV kwartale 2017 roku przeniesionych zostało 590 469 numerów. Najwięcej w 2017 roku.



W IV kwartale 2017 roku przeniesionych zostało 590 469 numerów. Najwięcej w 2017 roku.

Kuszeni wczesnymi, przedświątecznym promocjami klienci najwięcej numerów przenieśli w październiku - 217 197. W całym IV kwartale najwięcej numerów (jak zwykle) przyjął Play, a najwięcej oddał Orange. Za to najlepszy bilans zanotował T-Mobile.

4Q2017 Oddał Udział oddań Przyjął Udział przyjęć Bilans
Orange 182625 30,9% 124477 21,1% -58148
T-Mobile 110366 18,7% 133072 22,5% 22706
Play 157784 26,7% 180291 30,5% 22507
Plus 116735 19,8% 108690 18,4% -8045
Pozostali 22959 3,9% 43939 7,4% 20980
Jeśli chodzi o mniejszych operatorów, to bardzo udany kwartał zanotował Premium Mobile (9184 numery na plusie), Aero2 (7805 numerów na plusie), ITI Neovision, czyli nc+ (2970 numerów na plusie), Netia (2057 numerów na plusie) oraz Mobile Vikings (1952 numery na plusie).

Straty zanotowali z kolei Virgin Mobile (3810 numerów na minusie), Lycamobile (1514 numerów na minusie) oraz Cyfrowy Polsat (2582 numery na minusie).

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
100. ~Bartosz
0

2018-01-15 12:16:42

Ciekawy ten spadek Virgin bo ja właśnie do nich się przeniosłem i bardzo sobie chwalę, ale myślę, że takie Play teraz tak mocno zyskało bo przecież promocje na święta krzyczały na każdym rogu, na każdym kanale i w każdej gazecie, więc pewnie wtedy sporo ludzi przyciągnęli kampaniami prezentowymi

Odpowiedz

99. tehmal
0

2018-01-11 20:57:58

Ludki jaka oferta super teraz na kartę? :>

Odpowiedz

98. iphoneski
0

2018-01-09 13:07:37

@97 ale ja mamę kocham trochę, w każdym razie zbyt mocno żeby ją do Orange z awariami.

Odpowiedz

97. Patrax
0

2018-01-09 10:11:50

@94 w orange też się kumuluje

Odpowiedz

96. Gregrin
0

2018-01-09 00:35:24

@94 w fakcie sie kumuluje.

Odpowiedz

95. dt
-1

2018-01-08 23:15:03

Play i Orange takie niby dwie super sieci a najwięcej od nich odchodzi jak już poznają od środka co i jak to mówią bye. Różnica tylko taka że Play przyciąga nowych lepiej niż pomarańczowi.

Odpowiedz

94. iphoneski
0

2018-01-08 21:51:29

@92 jeśli tak to ok, moja mama gdzieś 1 gb w miesiącu zużywa, także tobie też może starczy. Teraz coś wspominała, żeby jej znaleść takie cos , żeby gb nie przepadały, bo po co płaci skoro nie wykorzystuje, a tak by miała zapas na wakacje czy coś. I chyba ten pakiet za 25 zł będzie dla niej ok. U mnie 6 gb to idzie w tydzień, w przypadku wyjazdu na weekend czasem 8 potrafi zejść.

Odpowiedz

93. toms
0

2018-01-08 21:17:57

91- mnie ciągle wbija w roaming, mimo bardzo dobrego macierzystego - mam u siebie w mieście 4 BTSy Playa i to jest wkurzające. Mam zamiar wymienić sima na nano i dopiero wtedy złożyć dyspozycję wyłączenia roamingu krajowego. Poza tym większych wad nie zauważyłem - net mi śmiga przyzwoicie, HD Voice również, mam pełny wgląd w billing, brak spamu sima bez kodu PIN.... mógłbym jeszcze parę rzeczy wymienić. Nie chcę być przyspawany do konkretnego operatora. Mam to szczęście, że każdy z W4 oferuje mi LTE i przyzwoity zasięg, więc mogę wybierać do woli. Ważne, że by dokonany wybór był satysfakcjonujący dla wybierającego. :-)

Odpowiedz

92. toms
0

2018-01-08 21:06:37

84 - ale po co mi to? Z tych 6 GB mam zachomikowane dokładnie 69729,47 MB, a więc prawie 70 GB ! Nie potrzebuję więcej. MMSy wysyłam intensywnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku, oraz Wielkiej Nocy. Wydatki na ten cel idą z promocyjnego, bo ładuję przez doladowania play. Dla mnie to optymalna oferta. Żonie wystarcza z nawiązką Fakt Mobile z włączonym SD za 19,95. A dwoje moich dzieci jest mega zadowolonych z DILa. Po co płacić za coś z czego się nie korzysta?

Odpowiedz

91. Remington
0

2018-01-08 21:05:07

@75: toms, nie masz standardowych problemów jak powiadomienia o nieudanej próbie połączenia mimo pełnego zasięgu, albo trzymanie się choćby szczątkowego zasięgu P4 i związany z tym drenaż baterii, przeskakiwanie pomiędzy siecią macierzystą i roamingiem i naliczanie ciągle za nową sesję netu? nie wierzę, bo ja to miałem na co dzień i z tego co mówią mi znajomi, nic się w tym względzie nie poprawiło

Odpowiedz

90. Remington
0

2018-01-08 21:03:09

LuiN, dlaczego nie dopisaliście dotąd Telestrady do podsumowania pod tabelką? Zasłużyli, mają wynik lepszy od Vikingów.

Odpowiedz

89. ~Johny
0

2018-01-08 20:48:29

@88 Usrednilem bo w Play dostajesz Tidal gdzie u innych trzeba za takie coś zapłacić

Odpowiedz

88. piotrzet
-2

2018-01-08 20:44:43

86. Ale skąd te bzdury że play jest 5 zł tańszy? Nie jest. Za to często jest droższy.

Odpowiedz

87. ~
-1

2018-01-08 20:19:23

@72 Jakiego zasięgu 4 sieci? Z łaski jak zadzwoniłem to pozwolili mi systemowo na dostęp do Orange a reszta po blokowana. Były tu kiedyś wpisy, że Play może dać roaming jednego operatora i nie musi dawać nic więcej.

Odpowiedz