DAJ CYNK

Statystyki przenośności numerów w 1Q2017

11.05.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9445

Ważne 16

1

W I kwartale 2017 roku przeniesionych zostało 555 150 numerów. Najwięcej - 209 430 w styczniu.



W I kwartale 2017 roku przeniesionych zostało 555 150 numerów. Najwięcej - 209 430 w styczniu.

Cały czas najwięcej osób przenosi numery do sieci Play. W ciągu I kwartału fioletowi przejęli ponad 195 tys. numerów oddając w tym czasie 131 tys. Najwięcej klientów uciekło od Orange - prawie 153 tys., ale sieć zasiliło w tym czasie ponad 137 tys. nowych numerów. Najgorszy bilans miał Plus, od którego przeniesionych zostało 130 tys. numerów, z kolei do sieci przyszło ponad 51 tys. numerów.

1Q2017 Oddał Udział oddań Przyjął Udział przyjęć Bilans
P4 131 059 23,6% 195 488 35,21% +64 429
Orange 152 712 27,5% 137 331 24,73% -15 381
Polkomtel 130 095 23.43% 78 341 14,11% -51 754
T-Mobile 128 926 23,22% 96 428 17,36% -32 498
Pozostali 12 358 2,22% 47 562 8,56% +35 204


Zmiana 1Q2017 do 1Q2016 Oddania Przyjęcia
P4 +2,20 p.p. -2,89 p.p.
Orange +3,40 p.p. -4,27 p.p.
Polkomtel +2,13 p.p. -2,09 p.p.
T-Mobile -8,98 p.p. +7,16 p.p.

Jeśli chodzi o mniejszych operatorów, to najlepszy bilans w MNP zanotował Premium Mobile (oddał 310, przyjął 10 188), pokonując tym samym Virgin Mobile (oddał 8 398, przyjął 17 381), Mobile Vikings (oddał 377, przyjął 5 265) i Aero2 (oddał 721, przyjął 3 627).

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się
92. TomekErek
0

2017-05-18 20:10:40

@89 - a ze zdaniem: "Abonament nie ma dziś żadnego sensu. Jest dla idiotów." zgadzam się w 1000000%Też jestem "karciarzem" i nie mam nawet zamiaru myśleć o przejściu na Abo i może jeszcez aby otrzymać super ofertę z telefonem za złotówkę podpisac cyfograf na dwa czy tym bardziej (to już mega totalne frajerstwo) na trzy lata :D

Odpowiedz

91. TomekErek
0

2017-05-18 20:08:04

@89 - no wiesz, tu chodzi właśnie o to, że ktoś zamiast zapłacić w sumie 50zł (czyli 2x 25zł za 2 miesiace) to pomyślą, że zakombinują z MNP, dostaną te 200zł i 20GB i dzieląc do na 2 miesiace mają 10GB i 100zł na miesiąc czyli przy Playowych stawkach daje im w każdym z 2 miesięcy mają no limit rozmowy i smsy do Play (Stan Darmowy) oraz dodatkowo 5 godzin rozmów poza Play i z tego co wyliczyłem jeszcze dodatkowo 144 smsy poza Play.Myślę, że w Polsce jest wieeele osób dla których zaoszczędzone 2x 25zł jest już wystarczającą zachętą i te 200zł na 2 miesiące im w sam raz wystarczą. Przenoszą więc masowo numery i dzięki nim P4 może się nadal chwalić takimi wynikami w MNP.A coś czuje, ze - jak pisałem - gdyby nie ta oferta MNP na kartę to Play by nie było liderem :D

Odpowiedz

90. ~Adam
0

2017-05-17 21:55:35

Play jest najlepszy i ludzie się przenoszą gdzie jest najlepiej. To proste

Odpowiedz

89. ~micro
0

2017-05-16 22:27:24

@87 Jakby dawali 200 PLN w gotówce do ręki do może i bym się przeniósł. Ale dla 200pln na 60 dni jak mam 25pln/msc no limit to jaki to ma sens? To tak jakbym miał 1000 PLN bonus na stale... GB pomine milczeniem...Abonament nie ma dziś żadnego sensu. Jest dla idiotów.

Odpowiedz

1

2017-05-14 12:35:42

87). Nawet za 5oo, czy 1ooo zł do plej nie przeskoczę.:-)

Odpowiedz

87. TomekErek
1

2017-05-14 12:12:20

Heh, ciekawe ile z tych numerów przenoszonych do Play to prepaidy?Myślę, że spooora część, bo ludzie przenoszą numer do Play na kartę tylko po to, aby otrzymać (jakby nie było) największy na rynku bonus - 200zł i 20GB ważne na 60 dni piechota nie chodzą i myślę, że gdyby nie ta promocja to numerów przychodzących do Play na kartę (a więc numerów przychodzących do Play całościowo) by było o wieeeele mniej...

Odpowiedz

86. ~Rico
0

2017-05-14 08:41:24

Obraza

Odpowiedz

85. ~
1

2017-05-14 05:51:12

Moja rada jest taka zeby Play omijac szerokim łukiem. Drogo i slaby zasieg a w roamingu nie ma lte i lejek 3Mb

Odpowiedz

-1

2017-05-13 19:44:54

@82 I niby z tego powodu ludzie powinni przejść z sieci do sieci? Większość ludzi nie wykorzystuje nawet 3 GB netu i wysyła może 1 mms na miesiąc. Rozumiem, że na papierze oferta jest lepsza, ale różnice w rzeczywistym wykorzystaniu pakietu są niewielkie. Play ma mniej, ale za to niewykorzystane GB nie przepadają.

Odpowiedz

83. ~
1

2017-05-13 19:16:52

@marek16; jeżeli do Plusha przenosisz min. 2 numery, to opłata spada do 20zł /m-c.Play teraz odstaje technicznie i cenowo bardzo mocno od konkurencji i widać, że mają duży odpływ abonentów chociaż nadal dużo przyjmują ale to nie skutek dobrej oferty, bo Play takiej nie ma tylko nieświadomość ludzi i kierowanie się wyborem na podstawie reklam.

Odpowiedz

82. ~marek16
0

2017-05-13 17:50:39

81-Odp- to i tak GORSZA! oferta, ponieważ jest tylko 6gb internetu i nie ma MMS-ów a w Plushu w tej samej cenie jest 10 gb internetu i są też MMS-y

Odpowiedz

-1

2017-05-13 16:49:11

@80 A skąd wniosek, że wszyscy przejdą właśnie na ten abonament? Play nadal ma przyzwoite oferty na kartę. Jeśli przeciętny Kowalski wykorzystuje tylko 1-3 giga danych na miesiąc w telefonie, to oferty bez limitu z dużymi paczkami danych są dla niego bez znaczenia. I formuła unlimited na kartę za 25 zł jest tutaj wystarczająca. Po co te wyzwiska?

Odpowiedz

80. ~marek16
1

2017-05-12 18:25:39

W pleju np. DUAL sim dla indywid żeby mieć wszystko bez limitu koszt aż 75 zł! za dwa numery, czyli 37,50zł za numer W Plushu mam 25zł za wszystko bez limtu czyli - 50 zł za dwa numery Czyli mam taniej o 25 zł i nie muszę podpisywać cyrografu na dwa lata. Jak można być tak GŁUPIM żeby podpisać taką umowę dual sim za 75zł??? Rodzinna na 3 numery też wychodzi drożej niż w Plushu

Odpowiedz

79. ~Marek
0

2017-05-12 17:46:20

Przenoszenie przenoszeniem, natomiast Plus na pewno zaskakuje wzrostem sprzedaży usług abonamentowych. A ostatnie wzmocnienie oferty kartowej sprawi, że pewnie już w tym kwartale znacznie zwiększy się u nich sprzedaż kart.

Odpowiedz

78. ~zzz
0

2017-05-12 15:38:25

Byłem w plusie niemal dekadę i generalnie nie narzekałem, ale brak zasięgu poza miastem zdarzał się dosyć często - szczególnie w górach, w końcu dałem szansę hejtowanemu TM i....jest dobrze, zasięg tam gdzie go nie miałem nagle jest i nawet net w LTE działa bez zarzutu, od czasu do czasu da sie porozmawiać w HD Voice, co też jest miłe. Także jak na razie jestem zadowolony - i żeby nie było - nie jestem pracownikiem TM.

Odpowiedz