DAJ CYNK

Statystyki LTE na świecie

24.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3493

Ważne 6

0

Sieć 4G rozwija się dynamicznie na całym świecie. Który kraj ma największe pokrycie siecią LTE, a w którym jest ona najszybsza?

Sieć 4G rozwija się dynamicznie na całym świecie. Który kraj ma największe pokrycie siecią LTE, a w którym jest ona najszybsza?

Najlepszym pokryciem kraju siecią LTE mogą pochwalić się głównie kraje azjatyckie - Korea Południowa (97%), Japonia (90%), Hong Kong (86%) oraz Singapur (84%). Pomiędzy nimi znajdziemy jeszcze Kuwejt (86%). Co ciekawe bardzo dobrym pokryciem może pochwalić się również Kazachstan (81%). Polska w tym zestawieniu znajduje się w dolnej części stawki z wynikiem 56%. Mimo wszystko wyprzedzamy pod tym względem między innymi Hiszpanię (53%), Niemcy (53%) i Wielką Brytanię (50%).

Pod względem prędkości Internetu LTE liderem jest Nowa Zelandia (36 Mb/s). Wyprzedza ona Singapur (36 Mb/s), Rumunię (30 Mb/s) i Koreę Południową (29 Mb/s). Polska, wspólnie z Brazylią, Szwajcarią i Chorwacją plasuje się w środku stawki z wynikiem 16 Mb/s.

Dane pochodzą z raportu portalu Open Signal i może je obejrzeć pod tym adresem.

Źródło tekstu: Open Signal; wł

Tagi: LTE
Komentarze
Zaloguj się
9. ~dav
-1

2015-09-24 17:10:07

u mnie na przedmieściach LTE Plusa często zanika, rozłącza i wieczorami całkiem zamula. Innych sieci w ogóle nie ma zasięgu...

Odpowiedz

8. ~Partyzant
-1

2015-09-24 16:12:53

No ładnie,jak za Kazachstanem jesteśmy....bodej ta bodej.....

Odpowiedz

7. ~xxxx
1

2015-09-24 15:43:38

Polska też wypada znacznie lepiej w statystykach rfbenchmark i faktyczny zasięg LTE

Odpowiedz

6. ~xxxx
1

2015-09-24 15:42:27

Statystyki open signal map nie są wiarygodne. Niemcy mają pokrycie lte na poziomie 90% powierzchni kraju co potwierdza mapa zasięgu telkom.de oraz faktyczny zasięg.

Odpowiedz

5. jedrek
1

2015-09-24 15:41:20

@2 Kazachstan pokrycie może i ma tylko zobacz na tabelkę z prędkościami, są praktycznie na samym końcu. Tak więc bez rewelacji. Dosył pewnie po 50km i więcej radioliniami to i na takim dystansie cudów prędkości nie będzie na antenkach wielkości słoika.

Odpowiedz

4. jedrek
0

2015-09-24 15:32:45

Trochę bez sensu podawać lidera największej prędkości. Raczej bym podawał max przepustowości stacji bazowych.Nowa Zelandia średnie zaludnienie ~16 osób na km2Polska średnie zaludnienie ~123 osoby na km2I potem zdziwienie, że NZ ma najwyższe prędkości skoro tam mało kto się zapina na stację :)

Odpowiedz

3. ~f643
0

2015-09-24 15:13:56

Potwierdzam, Singapur grudzień 2014 r. średnie prędkości ok 40-50 MB/s, jeden raz w drodze na Sentose miałem 3G+, DL ok 15-20 MB/s, reszta azjatyckich tygrysów nie wiem. Internet działał bardzo przyjemnie.

Odpowiedz

0

2015-09-24 15:02:31

Kraje miasta to nie ma co uwzględniać. Kazachstan jeśli to pokrycie powierzchni jest prawdziwe, to czapki z głów. Co oni tam na 100MHz mają LTE? Korea obszar zwarty, silna urbanizacja. Japonia tradycyjnie na szycie technologii.

Odpowiedz

1. p2225
0

2015-09-24 14:44:49

Coś tak średnio te wyniki zwłaszcza 2Q2015 według sieci. Plus za Orange i T-mobile? Co by nie mówić o Plusie to zasięg LTE miał (prawie) zawsze największy. Albo z kwartału na kwartał zmniejszył nam się zasięg LTE? Z 58% w 2Q na 56% w 3Q?

Odpowiedz