DAJ CYNK

Słabe wyniki działu mobilnego Lenovo w 1Q2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3842

Dział mobilny Lenovo nie może zaliczyć I kwartału 2018 roku do udanych. Cześć firmy odpowiedzialna za smartfony przyniosła straty.Dział mobilny Lenovo nie może zaliczyć I kwartału 2018 roku do udanych. Cześć firmy odpowiedzialna za smartfony przyniosła straty.

Dział mobilny Lenovo w dół...

Strata działu mobilnego Lenovo, przed opodatkowaniem, wyniosła w I kwartale 2018 roku 142 mln dolarów. Jest tu co prawda dobra wiadomość - strata jest niższa niż przed rokiem, kiedy wyniosła 220 mln dolarów. Do tego trzeba odnotować spadek przychodów, które w porównaniu z I kwartałem 2017 roku wyniosły 1,34 mld dolarów, o 430 mln mniej niż przed rokiem. Zmniejszenie poziomu strat pokazuje skalę oszczędności Lenovo.

... ale Motorola rośnie w siłę

Nie wszędzie jednak dzieje się źle. Należąca do Lenovo Motorola coraz więcej zyskuje w obu Amerykach. W Ameryce Południowej przychody marki wzrosły o 13%. Motorola jest drugim producentem na dużym rynku brazylijskim. Smartfonów sprzedaje się tam na tyle dużo, że firma posiada w kraju własną fabrykę. Do tego wzrósł również udział na rynku Stanów Zjednoczonych, z 2,7% do 3,8%.

Co dalej z Motorolą?

Dalsze plany Motoroli to uproszczenie portfolio i skupienie się na obszarach rynku, na których można zwyczajnie zarobić. Dlatego też najbardziej promowana będzie seria Moto G oraz na rynek nie trafi typowy flagowiec. Najlepiej wyposażonym smartfonem Motoroli będzie Moto Z3 Play, wyposażona m.in. w Snapdragona 636. Firma doskonale wie, że nie ma szans w starciu z flagowcami Apple'a czy Samsunga, dlatego też nie podejmuje rywalizacji, w której na starcie znajduje się na przegranej pozycji.

Motorola chce również mocniej wkroczyć na rynek akcesoriów mobilnych, oferując urządzenia z dobrym stosunkiem jakości do ceny, na wzór smartfonów Moto G. Już niedługo będziecie mogli zobaczyć jak akcesoria sprawują się w praktyce. Od niedawna mamy okazję je testować.

Zobacz: Moto Z3 Play zadebiutuje 6 czerwca
Zobacz: Moto Z3 w zestawie z modułami
Zobacz: [Aktualizacja] Moto G6 i Moto G6 Play i Plus - zdjęcia i specyfikacja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Lenovo; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu