DAJ CYNK

Sierpniowe wyniki Speedtestu. W końcu mamy zmianę kolejności

12.09.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3337

Ważne 0

0

Serwis speedtest.pl opublikował sierpniowe wyniki pomiarów Internetu. Mamy zmianę kolejności wśród operatorów stacjonarnych, awanse wśród operatorów komórkowych i coraz mniejsze różnice w prędkości LTE.

Internet stacjonarny - UPC pnie się w górę

Słabszy okres operatora Toya, który skutkował spadkiem prędkości Internetu, wykorzystał UPC i awansował na drugą pozycję w zestawieniu. Liderem niezmiennie pozostaje Inea ze sporą przewagą nad resztą stawki. Operatorom stacjonarnym jednak cały czas brakuje do osiągniętej kilka miesięcy temu bariery pobierania na poziomie 100 Mb/s.

T-Mobile niezmiennie liderem

Wśród operatorów komórkowym "best in test" pozostaje T-Mobile. Przy uwzględnieniu roamingu krajowego kolejność największych operatorów pozostaje bez zmian - drugie miejsce dla Orange, trzecie dla Plusa, a ostatnie dla Play.

Jeśli jednak porównamy testy na sieci własnej bez udziału roamingu krajowego, to Play mocno poprawia swoją pozycję i trafia na drugie miejsce, ale różnice między Fioletowymi, a Orange są tak niewielkie, że Speedtest obu operatorów umieścił na drugiej pozycji.

Wyrównane prędkości LTE

Różnice prędkości w sieci LTE są coraz mniejsze i różnica wyników jest niewielka w przypadku każdego z operatorów. Kolejność pozostaje jednak taka sama jak w przypadku wszystkich pomiarów Internetu mobilnego.

Przy wyłączeniu wyników testów w roamingu krajowym Play zbliża się do Plusa na tyle, że obaj operatorzy zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji.

Źródło tekstu: speedtest.pl

Komentarze
Zaloguj się
14. ~gość
0

2018-09-14 15:37:36 host: public-(...)rtel.pl

Ja czekam az grunwald sie skonczy. Ile jeszcze czasu waznosci zostalo na tym pakiecie? Z Dil'em tez powinni zrobic porzadek.

Odpowiedz

13. Bulsky
0

2018-09-14 09:46:32

Zmieniłem ostatnio operatora z Play na Orange i muszę powiedzieć że z moich doświadczeń do tej porty wynika ża internet w Play może i był wolniejszy niż w Orange, ale nie było takich sytuacji żeby go gdzieś nie było, internet z Orange nie działa w miejscach w których z Play działał

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-14 15:00:44 host: 158.75.(...)96

Orange to w ogóle katastrofa jest. Zmieniłem z Plusa na nju i zmieniam z powrotem. Braki zasięgu, zrzucanie do 2G, niełączenie z internetem, wielkie dziury w zasięgu LTE. Porażka na całego.

2. ~gość
0

2018-09-15 00:20:40 host: public-(...)rtel.pl

Taaa.... Z Orange na Plusa.... porażka na całego. Plus ze swoją żałosną siatką stacji i zapchanym LTE, a to dobre.

3. ~gość
0

2018-09-16 12:02:32 host: 87-205-(...)etia.pl

Przeszedłem z play do nju i nagle się okazało, że w centrum dużego miasta orange ma pełny zasięg LTE+, a transfery żałosne. W play było odwrotnie, zasięg gorszy ale internet działał szybciej...

12. ~gość
0

2018-09-13 08:01:00 host: staticl(...).net.pl

Wiem, że w T-Mobile swego czasu był wewnętrzny konkurs na to kto ile wyciągnie na służbowym telefonie w speed test. Były dobre nagrody. Dlatego większość pracowników (a liczba to niemała) siadała pod nadajnikami gdzie była najlepsza przepustowość i tłukła testy raz za razem. Nie wiem czy inni opowie tak robią ale od tego momentu dla mnie te testy to można o kant d.... rozbić...

Odpowiedz

11. ~gość
0

2018-09-13 07:56:38 host: mail.so(...)idus.gr

Dla mnie bardziej liczy się ping.

Odpowiedz

10. Pabloeq
0

2018-09-12 23:48:32

Plusmuzeum i plejbadziewie liderzy ostatnich miejsc. Zawsze. Niezależnie od speedtestu.

Odpowiedz

9. ~gość
0

2018-09-12 19:39:46 host: 89-73-2(...)ello.pl

Po przyspieszeniu internetu w UPC do co najmniej 120Mbps dla każdego (ci co mieli 60Mbps dostali 150Mbps, a ci co mieli 120 zostali na 120 - logika UPC w któym nie opłaca się brac wyższych niż minimalny pakiet...) to w tym momencie speedtest już uderza o granicę sprzętową. Masa ludzi ma lapki tylko w standardzie n, zakłócone sąsiadami sieci itd. i tam więcej niż 70Mbps nie wyciągną (nie to co na 5GHz i ac). NA pewno będzie wzrost w kolejnym rankingu, ale później to już tylko minimalnie, bo jak wspomniałęm nie tak dużo ludzi ma ac, czy tym bardziej ethernet po kablu i to z kartą 1Gbps

Odpowiedz

0

2018-09-12 19:38:54

I cyk, speedtest prawdę najprawdziwszą ci powie i mowi od daawwna :D

Odpowiedz

7. ~gość
0

2018-09-12 18:51:15 host: user-94(...)rnet.pl

Ja mam transfery takie jak dostawcy stacjonarni i to na wsi ;) Nie mam co narzekać.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-13 07:20:51 host: aejp32.(...)pnet.pl

A skad?

6. ~gość
0

2018-09-12 14:38:21 host: sadviso(...).res.pl

Mam Internet domowy z T-Mobile i śmiga aż miło. Prędkość nie spada poniżej 50 Mb/s :)

Odpowiedz

5. toms
0

2018-09-12 13:34:10

Pod koniec sierpnia korzystaliśmy z całą rodziną z DIL-a i bezproblemowo dawał radę. Uzyskiwane obecnie rezultaty spokojnie wystarczają. Filmy to jednak pożeracze transferu i gdyby nie ten fakt, pokusiłbym się o rezygnację ze światłowodu. Dziesięć lat temu nawet nie przypuszczałem, że net mobilny rozwinie się aż do tego stopnia. Nic, tylko cieszyć się i korzystać.

Odpowiedz

1. bxx1
1

2018-09-12 13:48:35

Dokładnie,kto by pomyślał.Ja zrezygnowałem ze światłowodu na rzecz mobilnego,i jak na razie jestem bardzo zadowolony.Sieć Orange(nju).

4. BRXzRRX
0

2018-09-12 13:05:23

A to ciekawe a według RFBenchmark: Przechodząc już do pomiarów, najlepszy wynik w pomiarach prędkości pobieranych danych uzyskał Orange – 34,53 Mb/s, co jest bardzo dobrym wynikiem, zważywszy na prędkości uzyskane przez konkurencję. Ponad 10 Mb/s mniej osiągnął T-Mobile, który zajął drugie miejsce z wynikiem 22,28 Mb/s, a trzecie miejsce zajął Play – 20,01 Mb/s. Plus natomiast zajął ostatnie miejsce w rankingu z wynikiem 18,63 Mb/s. :D

Odpowiedz

3. kwistas
0

2018-09-12 13:01:55

Jest git

Odpowiedz

1

2018-09-12 13:00:32

Różnice tu są nieistotne i wszystkie wyniki mobilne są niemiarodajne. Przykład: operator 1 ma w ofercie lej do 15 Mbps. Operator 2 ma lejek 1Mbps po wykorzystaniu 10GB. Operator 3 ma lejek w roamingu krajowym 3 Mbps. Operator 4 ma maksymalną prędkość bez ograniczeń. Teraz kto i w jakiej taryfie robił testy? ;)

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-13 22:36:56 host: host-5d(...).net.pl

Jak się płaci grosze to nie powinno się oczekiwac takiej samej uslugi jak w kontrakcie gdzie jest drożej. Chcesz lepiej to zapłać - chcesz tanio to nie płacz.

1. Azarius
2

2018-09-12 12:25:26

Różnice są coraz mniejsze ale to dobrze play niech dalej buduje może dzięki temu konkurencja też zacznie działać