DAJ CYNK

Rośnie popularność iOS 9

13.01.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2999

Ważne 6

7

Do 11 stycznia iOS 9 został zainstalowany już na 3/4 urządzeń mobilnych Apple.

Do 11 stycznia iOS 9 został zainstalowany już na 3/4 urządzeń mobilnych Apple.

Z miesiąca na miesiąc rośnie popularność ostatniej odsłony systemu iOS. W listopadzie było to 66% urządzeń mobilnych, w grudniu 70%. W styczniu liczba ta wzrosła do 75%. Warto też przypomnieć, że już 5 dni po wypuszczeniu aktualizacji we wrześniu, iOS 9 trafił do połowy urządzeń Apple.

Poprzednia wersja iOS, oznaczona cyfrą 8, jest zainstalowana obecnie na 19% urządzeń, a wcześniejsze wersje na 7%.

Źródło tekstu: Apple; wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~
0

2016-01-13 17:51:07

Tak samo rośnie jak popularność Putina w Polsce,co za bzdury.

Odpowiedz

15. SACZI
0

2016-01-13 14:34:05

Tomek, nie opowiadaj bzdur!Łaty bezpieczeństwa, jak ostatnio na Stagefright powinno się aktualizować przez podmianę bibliotek systemowych na wolne od błędów.Tymczasem na androida były 3 duże aktualizacje, które kompletnie numer kompilacji systemu.Ja nie jestem przeciwny aktualizacjom. Problem widzę w sposobie ich dostarczania.Wspomniany iP4S na 5, czy 6 wersji iOS był demonem szybkości. iOS7 już zwalniał telefon na tyle, że widoczne były lagi menu. 8 i 9 dobijają telefon do stanu nieużywalności.Dlaczego jako użytkownik nie mogę wrócić do 5, 6, czy 7 wersji iOS?Nieaktualne biblioteki?Coś nie działa?OK, to mój świadomy wybór.Tymczasem wysyłając telefon do naprawy z wersją 7, wraca zamulony z iOS9 ...

Odpowiedz

14. ~Dupelek
0

2016-01-13 14:28:11

@13 Nie ma systemu który jest bezpieczny. Dla hakerów waźne jest aby mieli w czym WYBIERAC aby poniesione koszty im sie zwróciły i osiagnęli zyski. Czym większa liczba posiadaczy jakiegoś systemu tym łatwiej im wyszukać coś dla siebie.

Odpowiedz

13. ~Tomek
0

2016-01-13 13:43:22

Współcześnie, gdy właściwie lawinowo rosną zagrożenia jeśli chodzi o bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu na urządzeniach mobilnych szybkie aktualizacje systemu stają się kwestią kluczową. Użytkownicy, którzy troszczą się o bezpieczeństwo swoich danych osobowych i środków na kontach bankowych z powodu znacznego rozwarstwienia mogą się w najbliższym czasie odwrócić od Androida i sięgnąć po produkty z zainstalowanym iOS i Windows Phone.

Odpowiedz

12. mlb
0

2016-01-13 12:33:57

jailbreak póki co dostępny jest tylko na 9.0.2, to dlatego użytkownicy przeskoczyli na iOS9. Nie wyobrażam sobie pracy na iOS bez takich modyfikacji jak Activator, VirtualHome, f.lux, BioProtect i kilku innych

Odpowiedz

11. tk925
0

2016-01-13 12:31:23

@Tatkoo nikt Cię nie zmusza 4s do aktualizacji, telefon z roku Galaxy S2, Czy ten i inne podobne też nadal są wspierane ? Dobrze że tyle lat wsparcie, ciekawe jak by android 6 działał na telefonie z 2011 roku.

Odpowiedz

10. ~LTE
0

2016-01-13 11:47:53

Dobre kupię iPhone applefan ale jak mi dasz na niego pieniądze co ty na to?

Odpowiedz

8. ~Tatkoo
0

2016-01-13 10:55:12

@3 Powodzenia z ios9 na 4s

Odpowiedz

0

2016-01-13 10:55:12

I dobrze, że monituje, bo z tego co widzę sporo osób nie mających zielonego pojęcia o aktualizacjach często klika w taki alert i wtedy dokonuje się aktualizacja.

Odpowiedz

1

2016-01-13 10:46:48

@5 nie zmusza alertami. Jest jednorazowe powiadomienie o nowej wersji systemu, które zignorowane pojawia się w ustawieniach w uaktualnieniach jako gotowe do pobrania i instalacji i więcej nie monituje użytkownika.

Odpowiedz

1

2016-01-13 10:41:11

@4 zakładam, że błąd powstał w wyniku zaokrągleń ułamków do liczb całkowitych (na potrzeby prezentacji - bo rachunkowo pokazując liczbę np do 4 miejsca po przecinku się zgadza). Pewnie ktoś użył Excela zamiast Numbers i stąd nieporozumienie.

Odpowiedz

5. SACZI
0

2016-01-13 10:38:43

iP4S i iOS9 = konieczność wymiany telefonu, bo to po prostu nie działa, tylko irytuje.A Apple wymusza alertami na ekranie telefonu aktualizacje.Taka to jest dbałość Apple o Klienta (a włąściwie o jego portfel).

Odpowiedz

-1

2016-01-13 10:30:19

@3 Tak z czystej ciekawości, co powiesz na to, że po zsumowaniu % mamy wynik 101%? ;) Tak Apple podaje na swojej stronie - błąd, czy naginanie rzeczywistości? ;)

Odpowiedz

2

2016-01-13 10:26:04

Brawo Apple i użytkownicy iOS! Androidowcy są dalecy od aktualizowania swoich urządzeń czym sami narażają się na ataki wirusów/trojanów itd. Niedługo wchodzi iOS 9.3 z nowymi funkcjami i wszyscy posiadacze iPhonów od prawie 5 letniego modelu IP4S będą go mogli zainstalować. To się nazywa wsparcie!

Odpowiedz