DAJ CYNK

Qualcomm chce zakazu sprzedaży tegorocznych iPhone'ów w USA

01.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3363

Ważne 2

0

Qualcomm twierdzi, że tegoroczne iPhone'y w wersjach dla sieci AT&T i T-Mobile łamią 5 ich patentów i żąda zakazu sprzedaży tych smartfonów.Qualcomm twierdzi, że tegoroczne iPhone'y w wersjach dla sieci AT&T i T-Mobile łamią 5 ich patentów i żąda zakazu sprzedaży tych smartfonów.

Nie musieliśmy długo czekać na kolejny epizod wojny patentowej Apple kontra Qualcomm. Tym razem to producent Snapdragonów udał się do sądu z pozwem przeciwko firmie Apple, oskarżając ją o używanie pięciu patentów bez odpowiedniego zezwolenia. Qualcomm chce aby sąd nakazał wstrzymanie sprzedaży tegorocznych iPhone'ów, które nie zawierają modemu tej firmy, a więc wariantów iPhone'a 8, iPhone'a 8 Plus i iPhone'a X przygotowanych dla amerykańskich sieci AT&T i T-Mobile.

Pozew został złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Południowej Dystrykcie Kalifornii. Poczynania Qualcommu zaczynają denerwować Apple'a, który podobno projektuje przyszłoroczne modele iPhone'ów bez modemu Qualcommu. Snapdragon mógłby zostać zastąpiony przez rozwiązanie Intela lub MediaTeka.

Zobacz: Apple pozywa Qualcomma za naruszenie patentów
Zobacz: Qualcomm pozywa Apple'a za naruszenie umowy licencyjnej na oprogramowanie
Zobacz: Qualcomm pozywa Apple'a w Chinach - domaga się zakazu sprzedaży i produkcji iPhone'ów

Źródło tekstu: scribd.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
2. Hose
0

2017-12-01 20:53:18

Już nudna jest ta telenowela, walczą i nic z tego nie wynika... W końcu łamią wzajemnie patenty czy tylko tak twierdzą?

Odpowiedz

1. ripe22
0

2017-12-01 10:58:40

No Apple ładnie przyczyniło się do spadku wartości akcji Qualcomm to się nie ma co dziwić że wojenka trwa. Niestety inni też zaczynają wybierać innych dostawców więc lekki żar mają :( Biznes i tyle.

Odpowiedz