DAJ CYNK

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Netmaksu

20.03.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5841

Ważne 10

0

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące usługi NetMaks, czyli Darmowego Internetu Unijnego, oferowanego przez spółkę Milmex Systemy Komputerowe. Mimo podpisania umów, klienci byli pozbawieni dostępu do sieci.

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące usługi NetMaks, czyli Darmowego Internetu Unijnego, oferowanego przez spółkę Milmex Systemy Komputerowe - informuje serwis RMF24.

Jak twierdzi prokuratura z Sosnowca, która zajmuje się sprawą, firma Milmex mogła oszukać co najmniej 3 tys. osób. Mimo podpisania umów, klienci byli pozbawieni dostępu do sieci. Choć internet był darmowy, klienci podpisywali jednak umowy kredytowe na finansowanie usługi w wysokości 2,5 tys. zł. Raty miał spłacać dostawca. W wielu przypadkach się z tego nie wywiązał. Prokuratura twierdzi też, że Milmex mógł się dopuścić przywłaszczenia mienia znacznej wartości - chodzi o leasingowany sprzęt telekomunikacyjny.

Zobacz: TELKO.in: Milmex ma poważne problemy z Netmaksem, ale chce iść po nowe częstotliwości
Zobacz: UKE kontroluje Milmex, składa doniesienie do prokuratury

Kłopoty z dostępem do internetu - jak zapewniała firma - miały się zakończyć najpóźniej do końca lutego. Obecnie na swojej stronie informuje, że przywracanie sygnału potrwa najpóźniej do końca marca

Sprawę do prokuratury przekazało UKE, które wcześniej wezwało spółkę do złożenia wyjaśnień dotyczących problemów ze świadczeniem usługi. Kontrolę zapowiadała także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która przekazała firmie 22 mln zł na projekt stworzenia infrastruktury do szerokopasmowego przesyłu danych.

Zobacz: PARP skontroluje Milmex

Źródło tekstu: RMF24, wł

Komentarze
Zaloguj się
33. ~bolek
0

2014-06-27 10:51:02

Nas interesuje kiedy prokuratura w Sosnowcu zakończy śledztwo,a nie że wszczęła.Wszczęła również w sprawie Amber Goldu i co? i g........o!!!

Odpowiedz

32. ~bolek
0

2014-04-29 11:23:53

Mnie nie interesuje to,że Prokuratura w Sosnowcu wszczęła śledztwo w sprawie Netmaksu.Mnie interesuje kiedy zakończy śledztwo.A nie zakończy nigdy.Wystarczy ,że już zakończyła w sprawie Amber Goldu.Co za kraj!

Odpowiedz

31. ~Jacek
-2

2014-03-21 11:41:43

Lepiej być żebrakiem niż frajerem ! Najczęściej są to durnie, którzy nie potrafią załatwić sobie Aero2 a udawają bogaczy.

Odpowiedz

30. thonka
1

2014-03-21 05:28:06

To śmierdziało na kilometr już w trakcie uruchamiania usługi i to nawet nie tylko z powodu kredytu, który spłacali w twoim imieniu. Oni reklamowali usługę i ją świadczyli choć nie mieli do końca zredagowanego regulaminu jej świadczenia... Pierwsze wersje regulaminu mówiły wprost o abonamencie przedpłaconym... Ciekawym jest też, że jeszcze tydzień temu prokuratura (nie pamiętam z którego miasta) nie widziała powodów do wszczęcia postępowania wobec poszkodowanych z Nysy (pamiętam krótki reportaż w TVP Info), którzy dostają wezwania do zapłaty z banku, a internetu nie ma. A z tym kredytem w banku - pisaliśmy już rok temu, gdy wprowadzali ten "unijny" Internet, że to może się tak skończyć http://www.telepolis.pl/wiadomosci/-aktualizacja-ii-darmowy-internet-unijny-na-2-lata-w-sieci-netmaks,2,3,27692.html

Odpowiedz

29. tylrog
0

2014-03-20 23:13:31

Nie wywiazuja sie z umowy itd itp to do paki ich jak to niegdys mowil general z ck dezerterow. Sledztwo bedzie sie ciaglo latami i w koncu stwierdza NIC. Eh, polska rzeczywistosc...

Odpowiedz

28. wlo
0

2014-03-20 19:22:33

24 - myślisz? źle myślisz ;-)

Odpowiedz

27. ~p
2

2014-03-20 18:54:37

@25 moze rozwiniesz myśl?

Odpowiedz

24. ~
0

2014-03-20 16:28:14

21* Musisz ich zapytać, Twoje towarzystwo.

Odpowiedz

23. wlo
0

2014-03-20 15:36:21

A ktoś zezwala na metodę na wnuczka albo na policjanta (dzisiaj rano w radiu o takiej słyszałem np.)? No na bandytyzm nie ma przyzwolenia prawa przecież. Nie wolno kłamać, okradać, zabijać... A Polacy - katolicki ponoć naród - co robią?

Odpowiedz

22. ~Calm7
1

2014-03-20 15:34:13

wlo. Może i śmierdziało, ale kto tak naprawdę pierwszy smrodu nie poczuł? Użytkownik końcowy? Ktoś chyba na to zezwolił.

Odpowiedz

21. wlo
0

2014-03-20 15:20:13

18 - ale na ten podrabiany spirytus już ich stać?

Odpowiedz

20. wlo
2

2014-03-20 15:17:58

Calm7 - jakimi darmowymi? Przecież na milę śmierdziało od tego! Umowa kredytu na ponad 2 tysiące? No przestań! Że napisał, ze zwrócą? Chyba w naturze - nakładą po mordzie ubiegających się o zwrot ;-) Naprawdę od początku mnie dziwiło, ze ludzie są aż tak - sorry - głupi, ze to kupowali.

Odpowiedz

19. wlo
2

2014-03-20 15:16:09

No jak mówiłem, ze to złodziejska metoda, to byli tacy co twierdzili, ze głupi jestem. Teraz widać, ze jednak naiwnych nie brakowało. A problem umiejętności czytania niestety się pogłębia - zaświadczenia na jakieś nowe dys[...] wynaleźli ;-)

Odpowiedz

18. ~
3

2014-03-20 13:40:53

@16, to Ty jesteś głupi. Internet mobilny z limitem można mieć nawet za 10 zł/mc. Nie robię z siebie żebraka, ale Ty nie rób z siebie krezusa. Są ludzie, którym 10 zł / mc to za duży rachunek.

Odpowiedz

15. Tuldor88
1

2014-03-20 12:48:40

@14 Tia, jeśli nie zwieja za granicę to dostaną potem rok/dwa w luksusowej celi (przecież w polskim państwie złodzieje muszą mieć komfort i wygodę) i po wyjściu życie ustawione do emerytury.

Odpowiedz