DAJ CYNK

Prawo: korespondencja elektroniczna na równi z tradycyjnym pismem

08.09.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 13415

Ważne 12

1

Od 8 września obowiązuje nowelizacja kodeksów i ustaw, która stawia cyfrowe nośniki informacji na równi z tradycyjnymi pismami.

Od 8 września obowiązuje nowelizacja kodeksów i ustaw, która stawia cyfrowe nośniki informacji na równi z tradycyjnymi pismami.

W myśl nowych przepisów każdy nośnik informacji umożliwiający zapoznanie się z jej treścią jest traktowany jako dokument. Obejmuje to np. wiadomości SMS, nagrania audio i wideo lub E-maile. Co to oznacza dla przeciętnego obywatela?

Dzięki nowym przepisom możliwe będzie zawierania umów lub składanie oświadczeń w formie elektronicznej, a także prowadzenie i wysyłanie korespondencji lub wezwań sądowych lub urzędowych drogą elektroniczną. Warunkiem jest to, że wiadomość na pewno ma dotrzeć do adresata. Z drugiej jednak strony każdy SMS lub wiadomość E-mail będzie mogła posłużyć jako dowód w postępowaniu sądowym. Oprócz tego, za zgodą sądu rozprawy sądowe będą mogły być nagrywane przez osoby sądzone prywatnymi dyktafonami, co może później posłużyć do wprowadzenia poprawek do protokołu.

Źródło tekstu: RPkom

Komentarze
Zaloguj się
30. wlo
0

2016-09-09 10:21:28

27 - oczywiście w postępowaniach administracyjnych zawsze potwierdzenie (w tym danych osoby wnioskującej czy odbiorcy) musi być. Tego nikt nie przeskoczy. Bo inaczej każdy mógłby złożyć wniosek podając się za inną osobę - pomijam tu kwestie karne, bo debili nie brakuje.

Odpowiedz

29. ~kiki
0

2016-09-09 09:38:40

Ciekawe co teraz będzie z firmami, które przysyłają ,,lewe" faktury?. Ostatnio do biura przyszła mi faktura(papierowa) za usługę, której nigdy nie zamówiłem(niby zamieścili wizytówkę w internetach). Masę naciągaczy jest-,,dzwonie do pana w sprawie przedłużenia umowy bla bla bla" ja-,,ale jak można przedłużyć coś co nigdy nie zaistniało?" ona-,,ale przecież wysyłaliśmy umowę wraz z fakturą na maila...". A jak faktura trafi do spamu?

Odpowiedz

28. ~nmn
0

2016-09-09 08:46:37

27 - SMS-y? to tylko z winy... odbiorcy.

Odpowiedz

27. ~
0

2016-09-09 08:34:07

To, że ktoś wysłał do mnie mejla albo esemesa, nie oznacza, że go dostałem. Mejle i esemesy czasem nie docierają.

Odpowiedz

26. ~pabloki
0

2016-09-08 22:10:32

25non nie ma pełnomocnictwa do udzielania takich informacji.

Odpowiedz

25. wlo
0

2016-09-08 22:09:43

Do rzecznika Plej dzwoniłeś, żeby się z pierwszej ręki dowiedzieć o wiadomą sprawę?

Odpowiedz

24. wlo
0

2016-09-08 22:08:44

23 - z pewnością tak było. Przecież Ty wiesz lepiej ;-)

Odpowiedz

23. ~pabloki
1

2016-09-08 21:28:34

no to i tak wlo wymęczył starą na maxa. jak ona obsługiwała g300 to pewnie juz bała sie schodzić niżej , wolała sobie odpuscić te kilka złotych bez ryzyka jakiejś kary dla niej.

Odpowiedz

22. wlo
0

2016-09-08 20:41:40

Spoko ;-)A nowa jak chce zarobić... No niestety - musi być miła ;)

Odpowiedz

21. toms
2

2016-09-08 19:34:21

Nowej opiekunce jakoś nie zazdroszczę. ;-) Ale chyba nie dziwi Cię moja opinia,napisana na wesoło zresztą. :-)

Odpowiedz

20. wlo
-1

2016-09-08 19:23:56

Następnego dnia rano miałem już telefon od chętnego do "przejęcia" klienta ;-)

Odpowiedz

19. wlo
0

2016-09-08 19:23:11

Kilkanaście lat.No i to nie kwestia "wytrzymałości". Po prostu, stwierdził, ze jako G300 nie jest w stanie mi zaproponować nic więcej niż "etatowi" i podjęliśmy wspólnie decyzję o wykreśleniu mnie z jej konta ;-)

Odpowiedz

18. toms
2

2016-09-08 18:57:24

Ta " stara" i tak długo wytrzymała. ;-)

Odpowiedz

17. wlo
-1

2016-09-08 18:35:17

Bo może nie mówiłem - owszem, mam "nową" opiekunkę ;-)

Odpowiedz

16. wlo
-1

2016-09-08 18:32:01

14 - to ta nowa właśnie.

Odpowiedz