DAJ CYNK

Ponad połowa polskich internautów ma smartfon. Jak go używają?

19.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5182

Ważne 7

0

Już 61% polskich internautów posiada smartfon, a kolejnych 13% rozważa jego zakup. W ubiegłym roku posiadaczami smartfonów było 53% internatów.

Już 61% polskich internautów posiada smartfon, a kolejnych 13% rozważa jego zakup. W ubiegłym roku posiadaczami smartfonów było 53% internatów - wynika z badania MEC Mobile Report.

Najwyższy odsetek właścicieli smartfonów jest w grupie młodych użytkowników Internetu, w wielu 15-19 lat i wynosi on 78%. Jednak smartfon, to nie tylko domena młodych ludzi. Wśród internautów w wieku powyżej 59 lat, telefon z systemem operacyjnym posiada 39% osób.

Użytkownicy spytani o charakter korzystania ze smartfonu w większości deklarują, że używają go tylko wtedy, kiedy potrzebują (54% osób), 27% nie wyobraża sobie życia bez smartfonu, 16% używa go dla rozrywki, a tylko 3% użytkowników posiada go z przypadku i korzysta tylko od czasu do czasu.

Smartfon najczęściej jest używany do wyszukiwania informacji i Facebooka (46%), korzystania z poczty elektronicznej (41%) oraz śledzenia portali informacyjnych (30%). Do bardziej poważnych spraw smartfon jest używany zdecydowanie rzadziej. Do transakcji finansowych używa go 13% użytkowników, natomiast do robienia zakupów już tylko 4%.

Pod względem aplikacji, polscy internauci raczej nie należą do tzw. power userów. Chociaż dodatkowe aplikacje ściąga 72% użytkowników, to większość z nich nie instaluje ich więcej niż 10, a ponad połowa (52%) korzysta tylko z darmowych programów. Mając do wyboru aplikację płatną i jej darmowy odpowiednik wyświetlający reklamy, użytkownicy decydują się na tę drugą wersję.

Źródło tekstu: MEC

Komentarze
Zaloguj się
20. ~JustMe
0

2014-08-21 23:20:43

@4 Czy podzielam?Zakupy robie "online"Poczta tez "online"Wszystko "online" bo mam smartfona, jest to wygodniejsze raz, szybsze dwa....Potrzebujesz smartfona tylko np Cię nie stać.No na skoro wszystko robisz "online" znaczy ze używasz obecnych rozwiązań, nie wiedzieć czemu nie używasz ich w 100%. Po co czekać do wieczora aby odczytać email?A jak tam jest prośba abyś sprawdził dla kumpla ceny czegoś tam na "Marszałkowskiej" a Ty dziś tam byłeś ale maila odczytales dopiero w domu to jutro dylasz znowu tam...Nie rozumiem takiego toku rozumowania...

Odpowiedz

19. ~
1

2014-08-20 12:39:33

@18. Jasne - dla każdego coś miłego, napisałem oczywiście swoje subiektywne zdanie, po prostu tych słuchawek "do stówki" miałem już w rękach wiele (jeśli nie wszystkie dostępne na polskim rynku) i pierwsze na co zwracam uwagę (telefon nówka a nie zawalony mikrofon piachem) to właśnie fatalna jakość rozmowy. Smartfonów miałem w rękach no maks z 10, raczej "budżetówek" ale znanych firm i jakość rozmowy zawsze zadowalająca

Odpowiedz

18. ~xy
0

2014-08-20 09:32:02

@4: RAcja w 100%. @17: Są smartfony o baaardzo kiepskiej jakości dźwięku oraz "zwykłe" telefony z bardzo dobrą - i na odwrót, więc nie ma co uogólniać.

Odpowiedz

17. ~w.brewstr
1

2014-08-20 09:19:02

Pierwsze co uswiadczylem po przesiadce na smartfona to jakosc rozmowy. Mam paru kolegow ktorzy do tej pory jeszcze uzywaja namietnie cegielek ponizej lub w okolicy 100zl bo po co im smartfon i zwyczajnie ich kiepsko slychac albo co 3 slowo trzeba sie domyslac. W smartfonie cenie wygode, mobilny dostep do mediow, poranna prase na kiblu ale moze kiedys wlasnie zastapie tabletem.. niestety takowy do kieszeni spodni czy kabury na pasku juz sie nie wslizgnie... bardzo czesto korzystam z aparatu zamiast zapisywac wszystko szybko pstrykam i tak jak ktos celnie napisal- najlepszy aparat to ten ktory sie ma przy sobie

Odpowiedz

16. ~nn
0

2014-08-19 23:15:15

4@ Zgadzam się ,6@ mam dość słaby wzrok i na smartfonie mi mało wygodnie, i do takich rzeczy to ja wolę tablet taki 7-8 cala starczy,ale telefon ma być Normalny...Co do gpsu nie mam samochodu wiec po co mi ? ,a mapy zwykłe mi wystarczają a jak potrzeba to tablet daje radę...

Odpowiedz

15. Stanley13
0

2014-08-19 23:02:37

@4 - zalogowałem się tylko po to, żeby zaplusować ci komentarz, to coś oznacza :D

Odpowiedz

14. ~rob
0

2014-08-19 21:25:40

@4. ~Tomecek - popieram w 100 % !!

Odpowiedz

13. tMati
0

2014-08-19 20:11:04

@12 Teraz nawet te nowe zwykłe telefony mają często wyłącznie obsługę 2G, żeby jak najbardziej wyżyłować czas pracy. Modele, które spełniają twoje wymagania to np. SE Elm i Hazel, ale SE poleciało z nimi trochę w kulki, bo Elm ma wolny procesor, a Hazel ma zbyt delikatną rozsuwaną klawiaturę. Od Samsunga kojarzę tylko S5610. Przydaje się ta lista:

Odpowiedz

1

2014-08-19 17:53:58

Co by nie mówić, to 2G powoli odchodzi do lamusa. A ciężko znaleźć obecnie zwykły telefon z 3G - hd voice to już całkiem. Dlatego smartfon ma sens, nawet jeśli służy nam głównie do dzwonienia. Nie trzeba przecież kupować 5,5 calowego kocka. Mały smartfon tez może być poręczny i w miarę długo trzymający baterię. Ja już bym się z powrotem na zwykły telefon nie przestawił, a wcale nie jestem fanbojem FB i tysiąca aplikacji.

Odpowiedz

11. ~
1

2014-08-19 16:57:18

GPS + mapa OSM andNa to nie wpadł żaden spaślak?

Odpowiedz

10. GLOCK
1

2014-08-19 14:55:34

DanielR (9) polecam spacer z gdańska do zakopcą albo jazdę skuterem przy -20. można? można! ale po co?:)ale wracając do meritum - smartfon to urządzenie które pozwoli oszczędzić sporo czasu - bo jeżeli mam odpalać PC tylko po to żeby zrobić przelew albo sprawdzić pocztę to sorry ale mam ciekawsze rzeczy do roboty niż patrzenie na pasek logowania windows.jednakoż powiem to raz jeszcze zgadzam się z kolega Tomeckiem- jak nie potrzebujesz to nie kupuj.

Odpowiedz

9. DanielR
0

2014-08-19 12:21:06

@GLOCK (6), czasem skuterem, albo rowerem. Można też ostatecznie dojść na pieszo. To tak w ramach zachowania dobrego zdrowia. Co nie oznacza, że muszę od razu w tym celu kupować auto. ;-)

Odpowiedz

8. DanielR
0

2014-08-19 12:17:01

@Tomecek (4), BRAWO. Gratuluję asertywności! ;-)

Odpowiedz

7. ~
0

2014-08-19 12:09:28

6, z tym robieniem na telefonie wszystkiego, co na kompie, to nie przesadzajmy :) Znaczy, na upartego oczywiście można, ale to takie naprawianie silnika przez rurę wydechową.Ja jestem coraz bliżej wywalenia "dachówki" i powrotu do małego telefonu. Do samochodu mogę brać tablet, znacznie wygodniejszy do netu czy nawigacji.

Odpowiedz

6. GLOCK
1

2014-08-19 11:55:01

@4 i tak i nie!innymi słowy nie potrzebujesz auta bo wszędzie dojedziesz autobusem,stopem albo pociągiem?!posiadanie smartfona ma swoje niewątpliwe zalety (dobre aparaty,nawigacja,dostep do netu-czasami są sytuacje że jest to potrzebne i nie mów mi że nie) poza tym wszystko co robisz na kompie możesz robić na telefonie,ale zgadzam się z tobą ze posiadanie dla posiadania jest bezsensowne.

Odpowiedz