DAJ CYNK

Ponad 54% Polaków w zasięgu LTE Plus Advanced

11.05.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5497

Ważne 4

11

Zasięg sieci LTE Plus Advanced o prędkości 300-500 Mb/s mają mieszkańcy ponad 300 miejscowości - chwali się operator zielonej sieci.



Zasięg sieci LTE Plus Advanced o prędkości 300-500 Mb/s mają mieszkańcy ponad 300 miejscowości - chwali się operator zielonej sieci.

Grupa Cyfrowy Polsat wciąż rozwija swoją sieć komórkową wdrażając nowe rozwiązania technologiczne, których celem jest zwiększenie pojemności sieci oraz uczynienie Internetu mobilnego szybszym i stabilniejszym. Zasięg Internetu LTE Plus Advanced, działającego w oparciu o agregację dwóch częstotliwości, objął ponad 54% mieszkańców Polski. Realizowane są również agregacje pasm w trzech częstotliwościach, na przykład w Białymstoku wykonano agregację pasm 1800 MHz, 2100 MHz oraz 2600 MHz, co dało zasób częstotliwości o łącznej szerokości pasma 50 MHz. W 215 miejscowościach znajdują się stacje bazowe z agregacją pasm 800 MHz, 1800 MHz i 2600 MHz o szerokości 45 MHz.

Agregacji pasm w trzech częstotliwościach towarzyszy wprowadzanie modulacji 256 QAM, która zwiększa maksymalne prędkości pobierania danych nawet o 33%. Modulacja 256 QAM została zastosowana na stacjach 3CA LTE-Advanced na częstotliwościach 1800 MHz + 2100 MHz + 2600 MHz, dzięki czemu maksymalna prędkość pobierania danych w sieci LTE Plus Advanced wynosi obecnie 500 Mb/s. Tego typu modulacja została wprowadzona w Białymstoku oraz na wielu innych wybranych stacjach na terenie całego kraju.

Zobacz: Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 1Q2018

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się
0

2018-05-14 20:52:53

@70 w roamingu jest lejek 3mbps. Więc jak to by miało działać?

Odpowiedz

70. TomekO
0

2018-05-14 20:34:26

Czy Plus udostępnia Playowi LTE Advanced w roamingu ?

Odpowiedz

69. dt
0

2018-05-14 00:24:56

@pabloki - czytasz ale nie rozumiesz. 54% obejmuje 2CA od 25 MHz do 40 MHz oraz 3CA od 45 MHz. Te 300 miejscowości to 215 miejscowości z 3CA i reszta z 2CA 40 MHz. Gdzie widzisz że 300 miejscowości to 54% to nie wiem.

Odpowiedz

68. ~ted
1

2018-05-13 13:35:23

at65, aha, czyli to jest ten sam gość, co spamuje na gsm online. Dobrze wiedzieć. Tam chyba tez dostał bana , widac ocenili poziom jego komentowania odpowiednio. Tutaj tez admini nie powinni się z nim bawić tylko od razu bana dać za tak prymitywne komentarze.

Odpowiedz

67. ~Hubek
0

2018-05-12 21:05:45

Ciekawe czy się zalapiemy na to testowanie, mogliby podać listę miejscowości. ..

Odpowiedz

66. Pabloeq
-1

2018-05-12 11:20:53

@65 Uważaj idioto żeby tobie nie zablokowali konta za spam na forach :-)

Odpowiedz

-1

2018-05-12 10:56:58

@62.Nie gadaj z nim, to król banowania.Na telepolis pisał już jako: gosc/cobretti/revoltea/band20/idiota a obecnie Pabloeq, za jakiś czas pewnie i to konto zostanie zablokowane. :-)

Odpowiedz

64. ~
1

2018-05-11 20:44:32

Solorz otrzymał zgodę od UOKiK na przejęcie Netii więc sieć Netii zostanie odpowiednio wykorzystana.

Odpowiedz

63. ~
0

2018-05-11 20:39:56

@62, to sporo mają tych miłośników, prawie 12mln, to więcej niż tmobile.U mnie Plus chodzi przyzwoicie, w szczycie 30Mb a poza szczytem 90-100Mb. nie mam powodów do narzekań, abonament też niezły, 20zł za no limit LTE. Jak ktos potrzebuje więcej, to nie ma obowiązku korzystać z Plusa, jest wybór, droga wolna.

Odpowiedz

62. Pabloeq
-1

2018-05-11 20:21:48

Plus już dawno nie jest żadnym "liderem LTE", teraz to oni są liderem zastoju i uważania się za lidera:DMając takie zasoby częstotliwości świadczą na tym bidę z nędzą (zagregowane), pan Zygmunt to raczej liderem oszczędzania na wszystkim oprócz reklam w swojej sieci jest.W plusie są wyłącznie jego miłośnicy i fanboje oraz rzesza nieświadomych dziadków którzy być może nawet nie wiedzą że są inne sieci niż plus.Wystarczy spojrzeć na to ich plusforum wzajemnej adoracji i standardowe pytania: Kiedy będzie to czy tamto na takiej i takiej stacji? Odpowiedź: Nie planujemy , nigdy lub do końca roku (nie podają którego) :-DNiczego od grupy ZSZ nawet darmo nie chcę.

Odpowiedz

61. ~Marcin
0

2018-05-11 20:07:50

@wlo Nokia E52

Odpowiedz

60. toms
0

2018-05-11 20:04:01

Plus Był dobry na początku rozwoju LTE. Pamiętam, jak w 2013 roku kupiłem mój zestaw ZTE MF821+TP Link MR3420v2, to uzyskanie 30- 50 Mb/s nie stanowiło żadnego problemu. Obecnie standardem w tej sieci jest u mnie 5-6 Mb/s w identycznych warunkach pomiaru. Dziadowski Play, po zmianie sima na znienawidzony prze niektórych DIL, wyciąga 10-15 Mb/s, za ułamek ceny, którą musiałbym zapłacić w zielonej sieci. Niech nadęty Plus dalej uważa się za lidera LTE... Tymczasem cicha konkurencja sprząta im klientów sprzed nosa...

Odpowiedz

59. wlo
0

2018-05-11 19:31:24

57 - niestety nie będę się wysilał i kombinował z kartami ;-) Mało korzystam z internetu mobilnego, w tym w ogóle z Plusa. Pomijam to co w komórce "awaryjnie" potrzebuje. Jedank wiesz jaki telefon jest moim podstawowym ;-)2 Mbps? To Twoje dane z mojej lokalizacji?

Odpowiedz

58. ~
-1

2018-05-11 19:16:32

Białystok? Przesmyk Suwalski? Starcie Rimlandu i Hartlandu....

Odpowiedz

57. ~pabloki
-1

2018-05-11 16:52:50

ciekawe jaki wynik prędkości ma wlo.w plusie dalej lte 2 Mbps? a jak tam legendarne skamieniałe radiolinie?najlepsze że 300 miejscowości i już 54% ludności. to sie nazywa sztuka dla sztuki. na 31.12 .2012 liczba miejscowosci to 103225.

Odpowiedz