DAJ CYNK

Polkomtel: trzeba nie mieć serca i rozumu, żeby dać się wiązać kablem

26.09.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 14876

Ważne 18

4

Wniosek o udzielenie zabezpieczenia nie zasługuje na uwzględnienie - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie w odpowiedzi na wniosek Telekomunikacji Polskiej o zabezpieczenie rzekomych roszczeń związanych z reklamą, w której Plus mówi, że jest szybszy od Neostrady.

Wniosek o udzielenie zabezpieczenia nie zasługuje na uwzględnienie - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie w odpowiedzi na wniosek Telekomunikacji Polskiej o zabezpieczenie rzekomych roszczeń związanych z reklamą, w której Plus mówi, że jest szybszy od Neostrady.

Zobacz: Orange nie podobają się reklamy Plusa o LTE szybszym od Neostrady.

Z uzasadnienia postanowienia, jakie podaje Polkomtel, można między innymi dowiedzieć się, że:

  • TP nie uprawdopodobniła swojego roszczenia,
  • TP nie przedstawił dowodów na renomę znaku Neostrada,
  • reklama Plusa w żaden sposób nie narusza dobrych obyczajów, wobec czego jest dozwoloną reklamą porównawczą.

Ponadto Sąd stwierdził, że reklama Plusa w sposób rzetelny i dający się zweryfikować na podstawie obiektywnych kryteriów porównuje usługi zaspokajające te same potrzeby lub przeznaczone do tego samego celu. Postanowienie Sądu nie jest prawomocne.

Po raz kolejny apelujemy do TP o konkurowanie na oferty, a nie ilość wniosków składanych do sądów. Apelujemy też do konkurencji o podawanie prawdy w swoich reklamach, a nie zmanipulowanych danych - napisał Polkomtel w komunikacie.

Polkomtel zadał także pytania:
  • czy w ofercie Neostrady za 49 zł klient dodatkowo musi zapłacić prawie 30 zł za linię telefoniczną, co oznacza, że prawdziwy miesięczny koszt usługi wynosi prawie 80 zł?
  • czy we wspomnianej ofercie Orange za prawie 80 zł klient otrzymuje internet z technicznie ograniczoną maksymalną prędkością do 10 Mb/s?
  • czy w swojej reklamie Neostrady Orange dokonuje porównania cenowego swojej najtańszej oferty do najdroższej oferty konkurencji?

W naszej ocenie odpowiedzi na powyższe pytania potwierdzają, że warto zmienić swój internet na Plusa, tym bardziej, że "Trzeba nie mieć serca i rozumu, żeby dać się związać kablem. Postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie było wszystki znane już przynajmniej wczoraj rano. Chcielibyśmy zapytać rzecznika Orange, czy kiedy pisał wczoraj na swoim blogu, cyt: "z reklamą konkurencji zmierzymy się w sądzie, by sprawy nie zostawić bez reakcji" wiedział już o przegranej swojej firmy i w ten sposób wprowadził opinię publiczną w błąd? - napisano w komunikacie.

Zobacz: Serce i Rozum śmieją się z "małego transfera" [wideo].

Wojciech Jabczyński zapytał też wczoraj na blogu: Baśka, czy warto było rzucać chłopaka!? Baśka prosiła odpowiedzieć, że tak - warto. Nie chciała już tylko wiecznie siedzieć w domu, uwiązana kablem do gniazdka w ścianie - stwierdza Polkomtel.

Źródło tekstu: Polkomtel, wł

Komentarze
Zaloguj się
111. ~outletzimfg
0

2013-11-27 10:59:31

parajumpers jakker +(_TP parajumpers jakke u[

Odpowiedz

110. ~Red
0

2013-10-06 07:42:11

Orange ma lepszy zasieg od plusa? Widac ze nie korzystales z ich internetu :)

Odpowiedz

109. ~...
0

2013-09-28 18:39:47

Czytam sobie regulamin Plusa... i tak: "4. Przeglądanie stron www, o którym mowa w § 3 pkt 1 będzie pomniejszało limit transmisji danych dostępny w jednym okresie rozliczeniowym w przypadku: ... g) pobierania plików danych audio (np. MP3, WAV) lub audiowizualnych (np. MPEG, MKV, AVI), h) pobierania plików danych tworzonych przez aplikacje (PDF, DOC, XLS, PPT i podobnych) ...". Wychodzi na to, że ruch krajowy leci przez jakieś Plusowe Proxy. Jakoś to mógłbym przełknąć, ale co jeśli zechcę pociągnąć np. iso? Reklama Plusa, moim zdaniem wprowadza w błąd, bo nielimitowane www to będą tylko małe stronki, aplety i grafiki do kilkuset kB, a cała reszta już NIE. Sprytnie. BARDZO SPRYTNIE ;) Mogliby chociaż podać wielkość pliku, a nie rozróżnianie, bo co będzie jak zamienię rozszerzenie .avi na .cokolwiek i pociągnę go po http? Wg regulaminu KAŻDY plik może pomniejszać limit danych. Albo niech sprecyzują, albo niech nie wprowadzają takich regulaminów!

Odpowiedz

108. ~Przemek
0

2013-09-28 16:18:05

ad 102 od dawna tel i net mam w Plusie i bodaj od 2 lat nie zdazyl.mi sie miec innego zasiegu niz HSPA+ najbiedniej 3G. A poludnie kraju dosc czesto przemierzam. I w miescie do 6000 mieszkancow LTE dziala 30 max 40Mb wiec nie kres ze jest tak źle.

Odpowiedz

107. ~
-1

2013-09-27 23:30:35

Podstawili laskę do reklamy i myślą że zgrabnymi nogami i głosikiem nagoni klientelę na internet mobilny.

Odpowiedz

106. ~mazi
-1

2013-09-27 15:03:02

Jeżeli plus jest taki dobry to polecam sprawdzić jak będzie wyglądała praca ze zdalnym pulpitem RDP. U mnie w Plusie to była katastrofa, nawet transfer był przyzwoity ale tych szalejących pingów nie zniosłem, zmieniłem na kabel. Potrafiło kilka razy w ciągu kilkunastu sekund ze 100 ms zrobić 1s a nawet timeout, i tak w kółko. Na moją reklamację odpowiedzieli, że nie gwarantują, że internet będzie cały czas dostępny. Na kablu mam w granicach 40-80 ms. czyli komfort pracy wzrósł nieporównywalnie.

Odpowiedz

105. ~lek
3

2013-09-27 14:19:11

@103 POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !! http://www.speedtest.pl/test/68567829

Odpowiedz

104. ~LX2
-1

2013-09-27 13:14:10

Nie można by ludziom normalnie przedstawić ze te 2 różne Internetu maja różnych odbiorców? Kablowy dla kogoś kto ma dużo wolnego czasu i siedzi w chałupie, bezprzewodowy dla kogoś kto jest w terenie. Swoją drogą spór Polkomtel powinien rozwiązać ambicjonalnie - mianowicie podwoić swoim wszystkim klientom pakiety danych oczywiście do odwołania :)

Odpowiedz

102. ~...
0

2013-09-27 12:53:54

W domu nie wyobrażam sobie, by męczyć się netem jakimkolwiek innym, niż po kablu. Nie z tymi limitami ściągania. W trasie, albo gdy wynajmujemy tymczasowo mieszkanie i nie mamy pewności, że pomieszkamy tam dłużej, wówczas net mobilny ma sens aczkolwiek wówczas alternatyw mamy ile dusza zapragnie. Plus nie jest monopolistą. Są jeszcze przynajmniej 3 sieci, które zapewniają takowy dostęp. LTE? A gdzie ono jest? LTE? A jaką pojemność toto ma? W teorii przesył jest ok. W praktyce już tak super nie jest. No i jak wspomniałem - szczęśliwi ci, co w zasięgu, ale tego zasięgu jak na receptę. Wszędzie indziej Plus to nędza z bidą. Pokrycie EDGE to mizeria w Plusie, który na dodatek musi obsługiwać nie tylko plusowiczów, ale wszelakie wirtualne wydmuszki. Orange nawet pod tym względem bije na głowę Plusa, bo w szczerym polu zasięg przynajmniej EDGE jest, a nie GPRS. LTE? Hmmm nie tylko prędkość się liczy, ale i stabilność, jak i dostępność. A tu Orange też nie jest takie najgorsze. Tam gdzie nie ma kabla, tam jest CDMA, które może nie działa jakoś super szybko w porównaniu do LTE, ale dostępność jest nawet w szczerym polu w terenie górzystym. W mojej miejscowości (w dodatku turystycznej), przy trasie krajowej, Plus wciąż kapie GPRS. Nawet Play uruchomił UMTS900, a jedyna super technologia Plusa tu dostępna to Nordisk, która nie ma raczej racji bytu w tym regionie (trzy radiówki, TP, Play U900, T-Mobile). Z tym LTE Plusa to jak z dostępnością FTTH Orange - wszyscy słyszeli, ale nikt nie widział... Ludzie nie są aż tacy ciemni. Wiedzą, że jedna sesja na Skype zje im cały dostępny limit i dlatego wybierają wolniejsze technologie ale bez limitów... A w ogóle to Baśka miała fajny biust... Z naciskiem na "miała". Biust jej obwisł ;-)

Odpowiedz

101. ~
1

2013-09-27 12:17:09

@98 bo masz ofertę więcej gigabajtów, ja mówię o zwykłej bez zobowiązania, coś za coś.

Odpowiedz

100. ~alfabezomegi
0

2013-09-27 09:35:40

hehe, ja jeszcze pamiętam czasy "neozdrady" I zdrapek transferowych :D

Odpowiedz

99. ~
0

2013-09-27 07:12:11

cd 98,no i warunkiem lepszych warunków jest terminowa umowa i tak też sieci "kombinują" żeby jak najdłużej zatrzymać klienta

Odpowiedz

98. ~
2

2013-09-27 07:10:12

94,ale jak masz ofertę dla stałch abonentów i możesz dostać więcej gb albo rabat na abonament to jeśli z tego korzystasz nawet bez sprzętu to jest kara jeśli wcześniej zrezygnujesz z umowy

Odpowiedz

97. ~
2

2013-09-27 06:58:37

@84 Internet Play bez limitu danych? Jak to?

Odpowiedz

96. ~
2

2013-09-27 04:48:43

w Plusie za około 35zł/mc mam 20GB. Dla mnie spoko oferta.

Odpowiedz