DAJ CYNK

Polkomtel taniej kupuje transmisję od Mobylandu

03.03.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5267

Ważne 8

1

3. marca Mobyland, spółka zależna giełdowego Midasa, podpisał z Polkomtelem umowę, w której stawkę za 1 GB transmisji wyznaczono na poziomie 2,40 zł netto. Do tej pory wynosiła ona 4,71 zł.

3. marca Mobyland, spółka zależna giełdowego Midasa, podpisał z Polkomtelem umowę, w której stawkę za 1 GB transmisji wyznaczono na poziomie 2,40 zł netto. Do tej pory wynosiła ona 4,71 zł.

Mobyland przyjął jednocześnie złożone przez Polkomtel zamówienie 4, w ramach którego Polkomtel zobowiązał się do zakupu 1,5 mld GB o łącznej wartości 3,77 mld zł. Nowa stawka zostanie zastosowana zarówno do nowo zamawianych pakietów danych jak również do pakietów niewykorzystanych, a częściowo opłaconych w ramach poprzedniego zamówienia. Nowe warunki współpracy wchodzą w życie z dniem 1. stycznia, a złożone zamówienie na usługę transmisji danych będzie obowiązywało przez 4 lata.

Źródło tekstu: Mobyland

Komentarze
Zaloguj się
23. ~Zbyszek
-1

2015-03-04 15:16:42

Widzę, że część komentarzy jest pisana przez ludzi, którzy rozumieją temat księgowości, a część przez ludzi, którzy rozumieją matematykę, cieszy, bo to dwie inteligentne grupy.Otóż owa transakcja, tak bardzo rynkowo matematycznie bezsensowna, ma podłożę wyłącznie księgowe, dzięki takim zabiegom, jedna spółka, która generuje duże zyski, nie musi płacić wysokich podatków od owych zysków, przenosząc pieniądze do innej spółki, która jest w rękach tego samego podmiotu, innymi słowy, można opodatkować wyłącznie zyski, więc żeby nie płacić podatków nie wykazuje się zysków przez zwiększenie kosztów. Kosztów wobec samego siebie.

Odpowiedz

22. ~vdsv
1

2015-03-04 15:05:04

Ja tego nie rozumiem. Operator kupuje za około 5 zeta 1GB i np: taki Play daje nolimit (powiedzmy 100gb) za 29zł. Z tego co wiem, większość ludzi wykorzystuje około 30-40 GB, w jaki sposób operatorowi to się opłaca? Witku może jakiś felieton dotyczący tego zagadnienia, bo jestem bardzo ciekawy jak to działa i myślę że większość ludzi też. Pewnie nawet nie wiedzą że operator musi płacić za transmisje danych..

Odpowiedz

21. ~
2

2015-03-04 11:05:05

I płyną pieniążki - z kieszonki do kieszonki...

Odpowiedz

20. ~mieszkaniec
2

2015-03-04 10:04:13

no to niezle przeplacaja bo na rynku hurtowym jest taniej przy takiej ilości transmisji :)

Odpowiedz

19. Sig
-1

2015-03-04 08:51:07

@15 - może zanim zaczniesz pisać swoje teorie zapoznasz się chociażby z terminem overselling? Plus płaci za realną transmisję, klient, np. Play z tymi 100GB płaci za możliwość pobrania 100GB. Jeżeli nie widzisz różnicy, to chyba podstaw logiki nie miałeś... Operator ma statystykę tego ile klienci realnie z tych 100GB transferu zużywają, już nawet nie wspomnę o oczywistej oczywistości, że tutaj mamy do czynienia z przekładaniem pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej tej samej osoby (czyt. dojenie dochodowej spółki, nic w tym złego). No, ale jakże łatwiej patrzeć na sprawę - ja jestem klientem, który łaci 45 zł za 100GB, kopiuję internet więc wszystko z tego transferu wykorzystuję i na pewno setki tysięcy ludzi z podobną ofertą robią tak samo i nie ważne, że u każdego operatora jest grupa ludzi, która za daną usługę płaciła zawsze np. 50 zł i w trasnferze mieściła się, gdy miałą go ze 20GB...

Odpowiedz

18. ~Calm7
-1

2015-03-03 22:44:16

17). Opuścili niedawno, więc marne szanse..

Odpowiedz

17. cyanoone
1

2015-03-03 22:35:19

Mogą teraz Kluczowi ceny opuścić :)

Odpowiedz

15. ~
3

2015-03-03 21:33:12

Ja za 100GB w play płace 45 zeta. widac że to paranoja z tym kupowaniem. Plus chyba dopłacać do interesu.

Odpowiedz

14. ~Tak to ja
2

2015-03-03 21:10:23

Polkomtel?u ! Czemu nie dajesz 4 zeta za 24h i 45za msc? My czekamy !

Odpowiedz

13. ~z
3

2015-03-03 20:36:30

Oto doskonała kreatywna księgowość zgodna z prawem,na końcu łańcuszka nic się nie zmieni.Niestety konkurencja występuje jako jeden podmiot.

Odpowiedz

12. ~
-1

2015-03-03 20:28:06

KROK w dobrą stronę, panie Piotrze :)

Odpowiedz

11. ~
0

2015-03-03 20:16:21

Ale wg tego, co tu jest napisane, to 300 GB kosztuje go 720 zł netto?

Odpowiedz

10. ~mirekb
3

2015-03-03 20:02:53

odzwierciedlenia tych faktow dla uzytkownikow koncowych trudno wyglądac..gdyby jeszcze plus uruchomil wiecej 2100 hspa+dc i zrobil jak play-za 50-60zl prawdziwy no limit (dobra 300GB) na sieci umts 2100/900 i lte800/1800/2600

Odpowiedz

9. ~user_delete27
4

2015-03-03 20:00:44

@6 zapewniam Cię że nie potrzebuję uzupełnienia wykształcenia. Polecam Ci zapoznanie się z definicją sarkazmu i nabrania większego dystansu do życia.

Odpowiedz

8. ~
-4

2015-03-03 19:42:10

Dobrze, że udało im się dogadać. A tak poważnie, to nie ma co się dziwić. W tym kraju, z potrójnymi podatkami każdy kto może to stara się kombinować. Zazdrość niektórych bierze sie z tego, że nie wszyscy maja mozliwości.

Odpowiedz