DAJ CYNK

Polacy chętniej korzystają z roamingu dzięki RLAH

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 11170

Nieoficjalnie mówi się, że po zniesieniu dodatkowych opłat roamingowych w UE kilkunastokrotnie wzrosło korzystanie z Internetu za granicą.Nieoficjalnie mówi się, że po zniesieniu dodatkowych opłat roamingowych w UE kilkunastokrotnie wzrosło korzystanie z Internetu za granicą.

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, klienci polskich telekomów na potęgę korzystają z połączeń i Internetu w innych państwach Unii Europejskiej, natomiast operatorzy poszukują sposobu na zrekompensowanie sobie wzrostu poniesionych z tego tytułu kosztów. Po wdrożeniu zasady Roam like at home, która wyrównuje opłaty w roamingu z tymi ponoszonymi w kraju, nawet kilkunastokrotnie (dane nieoficjalne) wzrosło korzystanie z Internetu za granicą, nastąpił też kilkukrotny wzrost liczby połączeń głosowych.

Jak sprawę komentują sami operatorzy? Jak na razie nie są skorzy do udzielania szczegółowych informacji, jednak niektórzy uchylają rąbka tajemnicy. Orange Polska przyznaje, że w pomarańczowej sieci nastąpił zauważalny wzrost ruchu w roamingu (rozmowy, SMS-y, transmisja danych). Podobny trend utrzymuje się w Plusie. W sieci Play szczególnie wzrosło korzystanie z Internetu, natomiast Virgin Mobile podał 50% wzrost korzystania z usług (średnia dla połączeń głosowych, SMS-ów i transmisji danych).

Operatorzy z tzw. wielkiej czwórki nie chcą, jak sami twierdzą, przerzucać kosztów na klientów. Jednak Polkomtel, podobnie jak operator wirtualny Virgin Mobile oraz nc+, wystąpił do UKE o zgodę na dodatkowe opłaty za korzystanie z roamingu w UE. Dziennik Gazeta Prawna twierdzi, że wkrótce dołączy do nich Netia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu