DAJ CYNK

Podatki 2017 - ile telekomy są winne fiskusowi

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4753

Ministerstwo Finansów opublikowało informacje o rozliczeniach podatkowych największych firm działających w Polsce za 2017 rok.Ministerstwo Finansów opublikowało informacje o rozliczeniach podatkowych największych firm działających w Polsce za 2017 rok.

Spośród operatorów telekomunikacyjnych działających w Polsce, najwyżej w zestawieniu został sklasyfikowany Orange Polska. Pomarańczowi osiągnęli w 2017 roku przychód w wysokości 12,36 mld zł, jednak na liście brakuje informacji o wysokości zapłaconego podatku. Sklasyfikowany na 45 miejscu Polkomtel (operator sieci Plus) osiągnął przychód w wysokości 8,16 mld zł i do zapłaty ma podatek w wysokości 73 mln zł. Telekomunikacyjne podium zajął T-Mobile Polska (54 miejsce w ogólnym zestawieniu), z przychodem w wysokości 7,10 mld zł. Tu także zabrakło informacji o wysokości zapłaconego podatku.

Na 81 miejscu został sklasyfikowany P4, operator sieci Play. Spółka osiągnęła w 2017 roku przychód w wysokości 5,28 mld zł. Z uwagi jednak na osiągniętą stratę w wysokości 36,67 mln zł, operator fioletowej sieci nie zapłacił podatku. Cyfrowy Polsat osiągnął w 2017 roku przychód w wysokości 3,06 mld zł (156 miejsce w ogólnym zestawieniu), a należny za ubiegły rok podatek to 56,4 mln zł.

Zestawienie Ministerstwa Finansów obejmuje także innych operatorów telekomunikacyjnych, działających w Polsce. Pełną listę (wraz z innymi podmiotami) publikujemy poniżej.

Zobacz: Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych, u których wartość przychodu uzyskana w roku podatkowym 2017 przekroczyła równowartość 50 mln euro

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ministerstwo Finansów, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu