DAJ CYNK

Play więcej warty od Plusa

26.01.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5774

Ważne 15

6

Według rankingu Polska Marka Rzeczpospolitej, marka Play jest warta 2,677 mld zł i jest czwartą marką w Polsce pod względem wartości.

Według rankingu Polska Marka Rzeczpospolitej, marka Play jest warta 2,677 mld zł i jest czwartą marką w Polsce pod względem wartości.

We wspomnianym rankingu więcej warte były jedynie marki Orlen (3,9 mld zł), Biedronka (3,8 mld zł) i PKO Bank Polski (3,2 mld zł). Plus ulokował się tuż za marką Play, z wartością 2,524 mld zł.

O ile Play względem zeszłorocznego zestawienia zyskał 18% na wartości i przeskoczył o 2 miejsca w górę, o tyle już wartość marki Plus spadła o 4%, a z miejsca 4. zrobiło się 5. Dla porównania, marka TVN została wyceniona na niespełna 1,1 mld zł.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, Play, wł

Tagi: play plus
Komentarze
Zaloguj się
49. ~Romek
0

2017-01-30 15:41:11

Cóż, najbardziej rozpoznawalny, bo najbardziej długowieczny, a więc też najlepiej obyty z realiami i najpewniejszy przez to jest Plus. 21 lat już ma ta Polska sieć, więc żadne przeszczepy z zagranicy nie mogą się z nim równać. Jednego operatora przywieje, innego wywieje z Polski, a Plus będzie zawsze!

Odpowiedz

48. whothor
0

2017-01-27 12:27:37

@43 sprawdz sobie fakty: oferta tm jest teraz dużo atrakcyjniejsza niż playa - gdzie nie nalezy zapominac, ze play skąpiradlo nie chcąc wydawac kasy na jakiekowliek inwestycji, wykorzystuje infrastrukturę tmobile. sam play znaczy nic

Odpowiedz

47. ~Master Chief
0

2017-01-27 11:29:15

Germański TVN jest G... warty a nie 1,1 mld.

Odpowiedz

46. ~
0

2017-01-26 17:38:51

Idea tez była super rozpoznawalna. U dzisiejszych 30-40 latkow nadal jest kojarzona ; )

Odpowiedz

45. ~ERA
1

2017-01-26 16:05:55

Swego czasu ERA była najwięcej warta i co? Przyszedł T, zabił ot tak markę i interes kręci się dalej, Więc wartość tych marek, mocno iluzoryczna jest

Odpowiedz

44. ~
0

2017-01-26 15:03:01

@42 Lero - być może nie chcesz dostrzec, że najwięcej traci ten, co ma taką super jakość. Jak tak dalej, to zostaniesz Ty, prezes i paru kolegów - Ludu nieciemny.

Odpowiedz

43. ~Jełop
-1

2017-01-26 13:43:31

Jeszcze troche i play przeskoczy tmobile, i byloby bardzo dobrze utrzec nosa tm, bo jest za bardzo pewny siebie, a klienci odpływają bo mają dosc oszustw i pazernosci

Odpowiedz

42. lero
0

2017-01-26 13:21:56

Wartość marki... A co to takiego? Jakaś abstrakcja. Operator telekomunikacyjny co nie ma własnej infrastruktury i musi korzystać z nadajników innych sieci, jakość rozmów ma z dupy, ograniczony net w roamingu do 3 mb/s i jest najwięcej wart ze wszystkich? To czemu się sprzedać nie może? Bo biznes nie patrzy na abstrakcyjne wartości marki tylko na realne podstawy, a tych brak. Jedyne co ma Play to baza klientów, która może szybko stopnieć jak ciemny lud się połapie że już wcale nie ma taniej, za to ma gorszą jakość za te same pieniądze.

Odpowiedz

41. ~781
0

2017-01-26 13:06:27

@39. Też mam karty W4, plus 1x mvno, zastanawiam się które zostawić? Głównie i tak korzystam z jednego nr, ale karty sim różnych operatorów przydają się podczas wyjazdów, w jednym miejscu lepiej działa operator X, w drugim Y.

Odpowiedz

40. ~q2q2q2
0

2017-01-26 13:01:10

nie wiem czy mam rację ale marka - to min logo , np wiele firm w Polsce sprzedało Logo a nie business , np Kotlin , ketchup z kotlina to teraz Kotliński itp

Odpowiedz

39. ~
0

2017-01-26 12:58:57

A ja mam karty wszystkich operatorów i mam gdzieś który najdroższy. Dla niektórych to widzę sprawa życia i śmierci :-)

Odpowiedz

38. Robo
-1

2017-01-26 12:51:05

Play zapłacił za LTE ok. 1,5 mld zł, miał propozycję sprzedaży za 3 mld USD (ok. 12 mld zł), tymczasem Rzeczpospolita wyceniła P4 na 2,68 mld zł i Gruszka oraz Dobrzyński cieszą się jak małe dzieci. Gdzie tutaj jest sens i logika?

Odpowiedz

37. Swarozyc
1

2017-01-26 12:44:18

@25 Nie wyjeżdzasz z miasta, co? Pewnie nawet samochodu nie masz. Założę się, że korzystasz w szkole. Więc proszę cię, daruj sobie te uwagi na temat jakości tej badziewnej sieci.

Odpowiedz

2

2017-01-26 12:31:48

TVP pewnie więcej warta?

Odpowiedz

35. zajadacz
0

2017-01-26 12:27:24

Operatorzy jak operatorzy, ale żeby TVN był wart aż miliard złotych? Oni nie zasługują na to żeby zapłacić choć złotówkę za ich markę.

Odpowiedz