DAJ CYNK

Play rozważa dopłaty do stawek roamingowych

30.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8136

Ważne 3

12

Play, podobnie jak Orange, chce karać osoby nadużywające zasady "roam like at home".



Play, podobnie jak Orange, chce karać osoby nadużywające zasady "roam like at home".

O całej sprawie informuje w najnowszym vlogu rzecznik Play Marcin Gruszka. Chodzi o możliwość wprowadzenia dodatkowych dopłat do roamingu. Ma to dotyczyć osób, które nadużywają obecnych przepisów i na stałe mieszkają, pracują lub uczą się za granicą. Takie osoby przez większość czasu logują się do nadajników operatorów zagranicznych, przynosząc straty operatorowi.

Ilu jest takich klientów? Z podpowiedzi rzecznika Play wynika, że kilkadziesiąt tysięcy, ale mniej niż 100 tys.



Zobacz: Orange traci na roamingu i zwraca sie do UKE
Zobacz: Operatorzy komórkowi w Polsce chcą przywrócenia opłat roamingowych

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
36. ~b dobrze
0

2017-11-05 00:33:42

dobra decyzja, firmy są by przynosic zyski i swiadczyc uslugi a nie realizowac straty.

Odpowiedz

35. wlo
1

2017-11-02 00:07:11

33 - akurat ja dzwonię zdecydowanie powyżej średniej, nawet powiem, że to jest kilkakrotność średniej. Nie korzystam z transmisji danych za bardzo - co mi nie przeszkadza, że płacę. Nie korzystam prawie wcale z międzynarodowych, których mam w abonamencie bodaj 280 minut - też nie przeszkadza mi, ze płacę. Z roamingu też czasem - i też nie narzekam, że nominalnie niecałe 26 zł brutto płacę operatorowi za te bezlimity wszystkie. Nie są to wydatki, z powodu których miałbym narzekać - powtórzę argument: kilka razy w miesiącu "na mieście" jem obiad za te pieniądze ;-)Ale ja nie o sobie mówię a o innych, którzy mają z tym problem.A propos... Już w latach 70 ubiegłego wieku miałem telefon w domu ;-) Po przeprowadzce i próbie przeniesienia numeru, 4 lata w latach 90 musiałem czekać...

Odpowiedz

34. ~K.
1

2017-11-01 12:00:44

Klient, który korzysta głównie z darmowego roamingu to klient deficytowy. Dla opa to tylko dobrze jak pójdziecie sobie do konkurencji.

Odpowiedz

33. ~
-1

2017-11-01 10:31:49

32. Nie wykorzystujesz bo nie masz znajomych i rodziny i to twoja strata. Ludzie abonamenty no limit sa w tak niskiej cenie ze kazda rozmowa o tanszym abo to jak wyciaganie puszek ze smietnika . Kiedys ludzie po 150zl placili za 100minut i nie narzekali a teraz 40-50zk nolimit z roamingiem i jeszcze placz. Kiedys ludzie nie plakali bo telefon mieli tylko ci co ich bylo stac , dzisiaj ci co placza to sa osoby ktore w starych czasach telefonu nie posiadali.

Odpowiedz

32. wlo
1

2017-10-31 16:46:39

30 - i dlaczego mają płacić tyle co ci, którzy wykorzystują limity a nawet nadużywają?

Odpowiedz

31. ~Daro
0

2017-10-31 16:07:34

Czego Wy nie rozumiecie!! Operator nie świadczy usług by ponosić straty. Firma jest po to by przynosić zyski. Nie ważne ilu klientów, ważne że operator ponosi straty. RLAH nie jest pomysłem operatorów.

Odpowiedz

30. ~arek
-1

2017-10-31 09:23:50

100tys wykorzystuje ponad limit a 500tys nie wykorzystuje limitu i bilans powinien wyjść na 0 . Jest dużo osob które nie jezdzs za granice i nie maja tez rodziny ani znajomych Poza Polska , wiec oni kompletnie nie wykorzystują limitu który im sie należy.

Odpowiedz

29. ~Realista
-1

2017-10-31 09:16:59

@21Uciemiężeni Czesi bedą kupować karty SIM w Polsce. Tam rządzą technokraci z Brukseli i Berlina, a u nas proszę- tanio, dobrze i po polsku.

Odpowiedz

28. ~Pablosox123
0

2017-10-30 23:11:06

Playu zeby podwyzszac lub dodawac oplaty trzeba najpierw miec jakosc.

Odpowiedz

27. ~
-1

2017-10-30 19:45:37

@21. ~arengo Czesi to panstwo korporacyjne. Ten pseudorzad nie ma niczego do powiedzenia. Co zostanie ustalone w Berlinie i Paryzu staje sie na terenie Czech prawem. Parodia panstwa, co zreszta nie jest niczym nowym patrzac na historie. Ostatnio Czesi sie obudzili ale o jakies 10 lat za poznio. Jesli juz wiec porownujesz, porownuj do normalnych struktur panstwowych jak np. w/w Niemcy czy Francja, a nie do kolonii UE.

Odpowiedz

26. ~
0

2017-10-30 15:54:28

Jak mi tylko coś podniosą to zmieni sieć na taką która będzie oferował to co w kraju może to być Play Virgin obojętnie co i tak wszystko jest z jednego worka a mi to loto jaka simke mam w telefonie. Mam mieć ją dobrze a nie operator

Odpowiedz

25. ~Punk
0

2017-10-30 15:42:48

Sam mam numer w Plus GSM i czytając o wprowadzeniu opłat roamingowych przez Plus`a myślę nad zmianą sieci.Zobaczymy co będzie w Plus GSM, jak wprowadzą opłaty to rezygnuje i przechodzę do konkurencji.

Odpowiedz

24. ~pabloki
0

2017-10-30 15:34:45

ale sie martwicie . jak uke uzna że za dużo play i kazdy inny operator zyskuje na dopłatach to będzie kara.

Odpowiedz

23. ~Flej
0

2017-10-30 15:29:42

Złodziej bez infrastruktury chce kraść jeszcze więcej? Przecież oni są specjalistami od roamingu :DD

Odpowiedz

22. Oleeek
-1

2017-10-30 13:46:46

Najpierw ta sieć daje niby nowym,ale w rzeczywistości każdy przeniesiony nr dostaje 500 zł i 50 gb a teraz płacze..... Policzmy zgodnie z cennikiem 4 gr za 1 mb w roamingu ile Wam wyjdzie ????Po co w tym przypadku wykupywać jakiś pakiet,WSZYSTKO leci z konta promocyjnego. Szkoda ,że w kraju fatalny mają zasięg,dlatego Ja ,żona , 3 dzieci dalej będziemy musieli siedzieć u konkurencji.ale oferta roamingowa BEZCENNA.

Odpowiedz