DAJ CYNK

Pierwsze oficjalne statystyki.... śmierci przez selfie

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3050

Jednym ze skutków smartfonowej rewolucji jest pogoń za jak najlepszym zdjęciem... samego siebie. Może ona być śmiertelna.

Jaki jest najgłupszy sposób by umrzeć? W tej kategorii jest całkiem spora lista kandydatów, część z nich została "uhonorowana" nagrodą Darwina. W ścisłej czołówce znajduje się jednak na pewno śmierć poprzez chęć zrobienia sobie zdjęcia. Niektórzy giną spadając z wysokich budynków, inni chcą zrobić sobie zdjęcie z dzikimi zwierzętami, jeszcze inni się topią... Ambitnego zadania zbadania ile takie zdjęcia pochłonęły ofiar podjął się Wszechindyjski Instytut Nauk Medycznych. Pracownicy instytucji przeczesywali różne lokalne portale z całego świata by wyłapać jak najwięcej takich przypadków. Badaniami objęto okres 2011 - 2017.

Czego się dowiedzieliśmy? Zginęło minimum 259 osób. Palmę pierwszeństwa dzierżą Indie, ze 159 osobami na "liczniku". Gratulujemy.

Na drugim stopniu podium uplasowała się Rosja, na trzecim USA. Tuż za Amerykanami znalazł się Pakistan. Ze statystyk wynika również, że aż 72% ofiar to mężczyźni młodsi niż 30 lat...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: cnn, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu