DAJ CYNK

Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2016

12.04.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 21074

Ważne 24

2

I kwartał 2016 roku przyniósł na rynku przenośności numerów bardzo znaczące zmiany. Od P4 więcej numerów oddał tylko T-Mobile, który także na poziomie netto zanotował fatalny rezultat - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

I kwartał 2016 roku przyniósł na rynku przenośności numerów bardzo znaczące zmiany. P4 oddał więcej numerów niż Polkomtel i niewiele mniej niż Orange, A T-Mobile znowu na poziomie netto zanotował fatalny rezultat - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

W całym I kwartale numery zmieniło 411,1 tys. numerów, o 7% mniej niż w analogicznym kwartale zeszłego roku i o prawie 5% mniej niż w IV kwartale 2015 roku. Tradycyjnie już najlepszy wynik w ujęciu netto zanotował P4, który jednak oddał w tym czasie bardzo dużo numerów. Na brawa zasługuje Orange, który wyjątkowo wysoko podskoczył z bilansem - na plus aż na 20 tys. numerów. Wbrew zapowiedziom prezesa Adama Sawickiego, I kwartał był fatalny dla T-Mobile pod kątem przenośności numerów. Telekom kontynuuje fatalną passę największego dawcy i najmniejszego biorcy i nie widać tu żadnej poprawy.

(tys.) Oddał Udział oddań Przyjął Udział przyjęć Bilans
P4 87,9 21,4% 156,8 38,1% +68,9
Orange 99,2 24,1% 119,3 29,0% +20,1
Polkomtel 87,5 21,3% 66,5 16,2% -21,0
T-Mobile 132,5 32,2% 42,0 10,2% -90,5
Pozostali 4,0 1,0% 26,5 6,4% +22,5

Warto przyjrzeć się tendencji w rynkowym udziale P4 w przyjęciach i oddaniach. Przy tym tempie zmian może okazać się, że już w przyszłym roku zaczną zdarzać się kwartały, w których "fioletowi" nie będą liderem w przenośności w ujęciu netto. W I kwartale 2016 roku w porównaniu do I kwartału 2015 roku, udział w oddaniach wzrósł o 5,22 punkta procentowego, a w przyjęciach spadł aż o 8,65 punkta procentowego.

Zmiana rok do roku Oddania Przyjęcia
P4 +5,22 p.p. -8,65 p.p.
Orange -8,33 p.p. +5,15 p.p.
Polkomtel -4,24 p.p. +1,64 p.p.
T-Mobile -8,33 p.p. +1,85 p.p.

Za gros wyników pozostałych operatorów odpowiada, oczywiście, Virgin Mobile ze świetnym (jak na MVNO) wynikiem 24 tys. przyjęć i 2,4 tys. oddań. W ujęciu netto na uwagę zasługuje rezultat Mobile Vikings (1,8 tys. na plusie), FM Group, czyli operatora, którego taryfy abonamentowe wygrały w ostatnim rankingu TELPOLIS.PL Stars (1,3 tys. na plusie) oraz Netii (900 numerów na plusie). Pozostali operatorzy zanotowali niewielkie, kilkudziesięcionumerowe migracje.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 2015 roku.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
141. ~
0

2016-04-25 14:21:16

Nigdy żadnych abonamentów, teraz migruję z nju do lajt mobile

Odpowiedz

140. ~NKnow
1

2016-04-24 22:56:59

korzystam z premium mobile i póki co płacę tyle ile mam płacić i mam tyle ile mam mieć :P oby tak dalej

Odpowiedz

139. ~Jack
-1

2016-04-23 20:59:22

Bardzo profesjonalnie!!!

Odpowiedz

138. ~Gregor
0

2016-04-21 10:03:52

Mnie ciekawi ten premium mobile bo oferta niezła tylko pytanie czy faktycznie jest jak piszą?

Odpowiedz

137. ~Gość no1
0

2016-04-20 10:56:03

Witam. Raport trochę zaskakuje. Osobiście jestem troche rozgoryczony sposobem traktowania przez dużych operatorow, dlatego zastanawiam się nad przejściem do sieci typu virgin, nju albo premium mobile. Coś proponujecie, ktoś korzysta?

Odpowiedz

-1

2016-04-17 09:22:01

Eleven i Eleven Sports w Cyfrowym PolsacieSportowe kanały Eleven i Eleven Sport dołączają do Cyfrowego Polsatu.

Odpowiedz

135. ~Kpax
1

2016-04-15 15:10:50

Większość dyskusji jest zupełnie jałowa. Przekonywanie, który operator jest lepszy, tańszy trudno uznać za zasadne, kiedy oferty są do siebie tak zbliżone. Często decydują indywidualne preferencje lub też zasięg w danym miejscu. Poza tym nikt nikogo do korzystania z danego operatora nie zmusza, więc nie rozumiem tych, którzy oburzają się, bo gdzieś jest o 2 PLN drożej!

Odpowiedz

134. ~ziutasek
-1

2016-04-15 12:53:08

@~beeingrebel to przepłacasz, sprawdź możliwość przejścia do OFnK

Odpowiedz

133. ~beeingrebel
0

2016-04-15 11:28:33

Jarajcie się tymi abonamentami, wiążcie się umowami na dwa lata. Ja mam numer u Wikingów - 30 dychy, nolimit, 4GB neta - wszystko w prepaidzie.

Odpowiedz

130. Halset
-6

2016-04-14 23:48:31

"Nie marudź już i nie czepiaj się panie czepialski. Akurat biznes w P4 to malutki kawałeczek. Wielkie mi od dawna dla kilku klientów na krzyż. Mi 5 mega od p4 starczy, bo do prawdziwego netu to ja mam UPC." Tak tłumacz sie ze swojej głupoty

Odpowiedz

129. słoneczny
2

2016-04-14 23:28:30

@128 Nie marudź już i nie czepiaj się panie czepialski. Akurat biznes w P4 to malutki kawałeczek. Wielkie mi od dawna dla kilku klientów na krzyż. Mi 5 mega od p4 starczy, bo do prawdziwego netu to ja mam UPC. Aczkolwiek nie trudno zauważyć, że sieć nie jest z gumy. Dlatego nie będę płakał jak się trochę poluzuje. Trudno skumać, co? Mógłbyś robić w polityce. Albo PO albo PiS, albo TM albo Play, albo białe albo czarne. Nie zajarzysz, że istnieje jeszcze szare. Przyzwyczaiłem się już, że jesteś niereformowalna samochwała i mądrala. :)

Odpowiedz

128. Halset
-5

2016-04-14 22:09:59

@94 Słoneczny specjalista się odezwał :D I znowu nie ma pojęcia i sobie zaprzecza. Pojęcia nie ma bo LTE TMobile od dawna jest dla P4 dla ofert biznesowych. Wszystko się teraz na nowo kręci i szukają sensacji po tym jak Gruszka na swoim Twitterze wkleił zdjęcie z pomiaru prędkości w roamingu na LTE. I wielkie zdziwienie. A zaprzeczasz, bo ostatnio dla ciebie nie było bez różnicy czy w Play jest 5Mb/s czy 15Mb.s bo ważne że działa i jest tanio. A teraz się cieszy bo ludzie z Play odchodzą i P4 zaczyna oddychać :D Gadasz jak wiatr zawieje. Dlatego nie dziwie się, że takiego pokroju ludzie tutaj na telepolis najwięcej marudzą. Wystarczy cena i już swoje poglądy zmieniają o 180 stopni. Cytując klasyka "Co za naród, co za ludzie..."

Odpowiedz

126. Halset
-7

2016-04-14 20:20:42

@80 Chłopie, powinieneś mieć zakaz całkowity wypowiadania się. Co zmieniło 4 grosze? Czy Ty w życiu kiedyś przechodziłeś jakieś zmiany? No pewnie nie jak pracujesz w PKP a tam ciągle syf i malaria.Przyszedł nowy prezesio do TM, wywalili pewne rzeczy od razu jak np 4 grosze. Plan na 4 lata przedstawili w marcu i Janusze internetu jak Kryniczanin myślą, że w miesiąc klienci będą atakować TMobile oknami i drzwiami. Masakra!!! Plan naprawczy się robi etapami, na kilka lat czyli myślenie długoterminowe. A Ty jak jak ten Janusz - chcesz zmiany od razu. Czy to będzie działać czy nie - będzie można się wypowiedzieć co najmniej po 3 kwartale tego roku. Prepaid to nie wszyscy, są jeszcze postpaid. Więc przestań zabierać głos w sprawach o których nie masz pojęcia.Nie pracuje w TMobile i nigdy nie pracowałem. Wystarczy tylko myślenie którego nie masz za grosz.

Odpowiedz

125. ~ttx
-2

2016-04-14 14:22:37

Plej jest tak samo atrakcyjny jak inni. Traci podobnie jak pozostali, wiadomo Tm więcej. Gdyby nie ta blondyna w reklamie z celebrytami które lecą non stop mieliby podobna ilość przyjęć. Jakby to byla jakaś szczególna czy wyjątkowa siec to ilość odejść byłaby o polowe mniejsza.

Odpowiedz

124. ~nicky
0

2016-04-14 12:09:59

W tekście błąd odnoście przyjęć VM. Powinno być 20,1 tys.

Odpowiedz