DAJ CYNK

Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2015

13.04.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 10386

Ważne 15

2

W I kwartale sieć zmieniło 442,4 tys. numerów - wynika z danych TELEPOLIS.PL. To o 5% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku i niecałe 2% więcej niż w IV kwartale.

W I kwartale sieć zmieniło 442,4 tys. numerów - wynika z danych TELEPOLIS.PL. To o 5% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku i niecałe 2% więcej niż w IV kwartale.

Tradycyjnie już największym beneficjentem przenośności numerów jest P4. Jego udział w przyjęciach jednak wyraźnie spada, osiągając w I kwartale poziom niecałych 47%. Dość ciekawie prezentują się wyniki Orange, który przyjmuje najwięcej numerów spośród pozostałych trzech operatorów, ale i najwięcej oddaje. To znaczy, że "pomarańczowi" albo mają kłopoty z ofertą utrzymaniową dla klientów abonamentowych, albo użytkownicy jako słabą postrzegają ich ofertę prepaid.

1Q15 (tys.) Przyjął Udział Oddał Udział Bilans
P4 207 46,8% 71,5 16,2% +135,5
Orange 105,6 23,9% 143,6 32,5% -38
Polkomtel 64,3 14,5% 112,9 25,5% -48,6
T-Mobile 53,4 12,1% 109,9 24,8% -56,5
Pozostali 12,1 2,7% 4,5 1,0% +7,6

Warto przeanalizować procentową zmianę w odejściach i przyjściach do poszczególnych sieci w porównaniu do I kwartału 2014 roku. Widać wyraźny wzrost oddawania numerów przez P4 (o jedną trzecią) i spadek przyjęć (o 3% - tu jest lekka poprawa w stosunku do IV kwartału, kiedy ten spadek wynosił 11%). Na uwagę zasługuje duża poprawa Polkomtela, który w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku przyjął o ponad 60% więcej numerów, a oddał o prawie 20% mniej.

1Q15 do 1Q14 Zmiana w przyjęciach Zmiana w oddaniach
P4 -3,5% +29,5%
Orange -13,9% +31,5%
Polkomtel +65,7% -19,8%
T-Mobile +28,7% +0,6%
Pozostali +366,7% +72,6%

Zobacz: Witek nadaje #1: o przenośności numerów z Marcinem Gruszką z Play.

Spośród pozostałych operatorów, netto na największym plusie w I kwartale byli:
  • Virgin Mobile - aż o 6,8 tys. numerów (to więcej niż w całym 2014 roku,
  • Mobile Vikings - prawie 900 numerów (połowa tego, co w 2014 roku),
  • Lycamobile - prawie 200 numerów (tu udało się mocno ograniczyć odpływ numerów, bo w zeszłym roku operator był na ponad 7-tysięcznym minusie).

Z kończącej działalność w I kwartale Lebary odeszło zaledwie 370 numerów, co może pokazywać, że temu operatorowi nie poszło na polskim rynku najlepiej. Kiedy działalność w IV kwartale kończył mBank mobile, klienci zabrali z niego prawie 8 tys. numerów.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 2014 roku.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
37. ~były klient plusa
1

2015-04-19 15:20:31

15 lat bylem w plusie a oferte mi dali....jak klientowi z *** strony... nowi przenoszący numer do 6 mies maja za darmo abonament a ja dostalem jeszcze ... droższy telefon niż kolego który chcial sie przenieść. Są kuźwa żenujący... jeszcze do mnie z pretensjami dzwonią że zmieniam sieć a poprosic pomoc techniczą iplusa wogóle nie mogą pomóc....

Odpowiedz

36. ~Jakub
-1

2015-04-17 15:03:16

@Up oni są poza rankingami słuchaj, dostałem 2 dni temu fakture na 600 zł za internet, gdzie mam pakiet którego nie przekroczyłem ;) A fe z tym, miało być taniej niż PLAY, co prawda jakościowo jest lepiej i to dużo (połączenia itp.). Teraz tylko Orange z ofertą nielimitowane rozmowy/stacjonarne/sms/mms i internet w kraju jest opłacalne dla mnie i ide tam. Mam nadzieje że będzie lepiej niż w poprzednich

Odpowiedz

35. ~obserwator
1

2015-04-16 23:11:43

brawo FM Group nie ujęte w rankingu :) !

Odpowiedz

34. ~Nick
0

2015-04-15 20:54:40

Myślę, że nadal część osób boi się przenosić numery. Jak rodzinę (wiek: 60+) przenosiłem do Ruchliwej Dziewicy to też były liczne obawy. Dziś widzą, że ta operacja "nie boli" i znajomym chwalą się, że jest to niezmiernie łatwe ;-)

Odpowiedz

33. Angemona
0

2015-04-15 10:50:44

@28 oprócz przenoszonych nr są jeszcze te nabyte bezpośrednio od operatora. Nie wiadomo ile ich jest. Natomiast jeśli ktoś przenosi nr to jest to raczej nr z którego zamierza regularnie korzystać. Każda sieć zwykle zaczyna od "drugich nr", albo nr dla dzieci.

Odpowiedz

32. ~Bazyl
0

2015-04-15 09:01:45

Plus coraz więcej przyjmuje. Oferta łączona przyciąga klientów nie da się ukryć. Wcześniej Plus czyścił bazy, stąd liczbowo niefajnie wyglądało ilu mają klientów, ale teraz sytuacja się klaruje na plus dla Plusa.

Odpowiedz

31. ~MOBILE
-3

2015-04-15 07:42:18

Pomogłem przenieść 3 numery do LYCAMOBILE ,sam czekam,aż skończy mi się abo w T-Mobile,spośród tej trójki nikt nie narzeka,doładowania w tej chwili bardzo dostępne w marketach i stacjach paliw.

Odpowiedz

30. ~df
2

2015-04-15 06:58:23

Orange tradycyjnie ma kłopot z utrzymaniem klientów....

Odpowiedz

29. ~Shadow
2

2015-04-14 21:27:34

Pomogłem przenieść 4 numery do Virgin,sam czekam,az skonczy mi sie abo w plusie,spośród tej czwórki nikt nie narzeka,doładowania w tej chwili bardzo dostępne w marketach i stacjach paliw.

Odpowiedz

28. ~amigo
1

2015-04-14 19:33:53

No to teraz coś się w Virgin Mobile ruszyło ale do 1 mln kont to daleka droga bym powiedział do 100 tyś to też daleko z taką liczbą przyjęć. Jakby przyjmowali po 68 tyś kart to co innego.

Odpowiedz

27. Angemona
2

2015-04-14 18:53:57

@20 Nie, operatorzy alternatywni to osobne byty i przenoszenie do nich liczy się osobno, nawet jeśli nr przenoszony jest od operatora na którego infrastrukturze działają. Inaczej jest z podmarkami takimi jak Heyah, Nju, czy Red Bull, którego nr liczą się w poczet głównego opa.

Odpowiedz

26. matteo
3

2015-04-14 18:24:03

To pokazuje, ze Lebara byla operatorem tylko wyjazdowym. 370 osob traktowalo Lebare jako glowny nr. Niezle :-)

Odpowiedz

25. ~Szymek
-1

2015-04-14 17:26:27

Widać, że w Plusie coś drgnęło, bo ludzie zaczęli do niego przychodzić. Inna sprawa, że te dane o odejściach są raczej zawyżone, ponieważ oni nie liczą nieaktywnych kart. Jakiś czas temu czyścili bazy i temu wyglądają, jakby tracili klientów, a w sumie tak przecież nie jest.

Odpowiedz

24. ~pabloki
3

2015-04-14 16:20:18

370 numerów miała lebara. myślałem że tam było max 10 sztuk.

Odpowiedz