DAJ CYNK

Pełny raport o przenośności numerów w 1H2015

20.07.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12277

Ważne 11

2

W II kwartale sieć zmieniło 380,5 tys. numerów, o prawie 15% mniej niż w I kwartale 2015 roku, ale o 15% więcej niż w II kwartale 2014 roku. W całym I półroczu przeniesiono 822,9 tys. numerów, o prawie 10% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku - wynik z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

W II kwartale sieć zmieniło 380,5 tys. numerów, o prawie 15% mniej niż w I kwartale 2015 roku, ale o 15% więcej niż w II kwartale 2014 roku. W całym I półroczu przeniesiono 822,9 tys. numerów, o prawie 10% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku - wynik z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

Zobacz: Pełny obraz polskiego rynku kart SIM po 1Q2015.

Tradycyjnie już największym beneficjentem przenośności numerów jest P4. Jego udział w przyjęciach stale już utrzymuje się na poziomie poniżej 50%, jednak w II kwartale ustabilizował się w okolicach 48% (o 1 p.p. więcej niż w I kwartale). Na drugim końcu stawki znajduje się T-Mobile, który przyjął nie tylko najmniej numerów, ale i najwięcej oddał. Orange ciągle przyjmuje najwięcej numerów, ale ma też problem z zatrzymaniem klientów uciekających z sieci.

II kwartał zdecydowanie należał do operatorów wirtualnych, którzy przyjęli tylko o połowę mniej numerów niż T-Mobile. Wszystko dzięki fenomenalnemu wynikowi Virgin Mobile, o czym za chwilę.

2Q15 (tys.) Przyjął Udział Oddał Udział Bilans
P4 181,8 47,8% 67,3 17,7% +114,5
Orange 91,9 24,2% 104,6 27,5% -12,7
Polkomtel 48,7 12,8% 94,8 24,9% -46,1
T-Mobile 38,2 10,0% 111,4 29,3% -73,2
Pozostali 19,9 5,2% 2,4 0,6% +17,5
Patrząc na wyniki całego I półrocza widać, że dla Orange II kwartał był gorszy niż I kwartał - oddał o 5% więcej numerów, a przyjął minimalnie mniej. Wyniki poprawił, choć niewiele, T-Mobile - oddając o prawie 5% mniej numerów, a przyjmując 2% więcej.

1H15 (tys.) Przyjął Udział Oddał Udział Bilans
P4 388,8 47,2% 138,8 16,9% +250,0
Orange 197,5 24,0% 248,2 30,2% -50,7
Polkomtel 113,3 13,8% 207,6 25,2% -94,3
T-Mobile 91,6 11,1% 221,4 26,9% -129,8
Pozostali 31,7 3,9% 6,9 0,8% +24,8

Zobacz: Witek nadaje #1: o przenośności numerów z Marcinem Gruszką z Play.

Spośród pozostałych operatorów, netto na największym plusie byli:
  • Virgin Mobile - aż o 21,5 tys. w całym I półroczu, z czego 14,7 tys. w samym II kwartale. Od początku roku widać wyraźne ożywienie u tego operatora,
  • Mobile Vikings - prawie 2,2 tys. numerów w I półroczu, z czego trochę ponad połowa przypadała na II kwartał,
  • Telestrada - prawie 700 numerów w I półroczu, z czego zdecydowana większość przypadała na II kwartał,
  • Netia, Inea i Lycamobile - po 500 numerów, z czego u dwóch pierwszych to wynik nowej oferty, a u trzeciego mocnego ograniczenia wypływu numerów w sieci.

Spośród pozostałych operatorów, netto na największym minusie byli operatorzy, którzy "zwinęli" interes, czyli MNI (2,1 tys. numerów w I półroczu, Lebara (400), Telogic (400) i Dialog (340).

Zobacz: Pełny obraz polskiego rynku kart SIM po 1Q2015.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
249. ~Valter
0

2015-07-27 12:16:45

Zastanawia mnie ten obraz rynku bo chyba Plus jako jedyny dobrze liczy ilość aktywnych kart, a nie wirtualnych tylko odpalonych, z których wogóle nie sa wykonywane połączenia.

Odpowiedz

248. ~
0

2015-07-26 14:51:40

@goral2099, niby to samo ale w Plusie od jakiegoś roku systematycznie są promocje doładowań, bardzo często 50% a przy przenoszeniu dodatkowe bonusy %. Nie wiem jak teraz ale bonusy 30% były do każdego zasilenia elektronicznego. Co ważne, to bonusy wpadają na główne konto a nie jakieś bonusowe. W Plusie też można mieć dobrą ofertę.

Odpowiedz

247. goral2099
0

2015-07-26 13:57:46

Miłosz: Czyli przeniosłeś nr, żeby mieć tą samą cenę? Bo w O też możesz mieć wszystko czego potrzebuje za 35 PLN.A nawet więcej. :)

Odpowiedz

246. ~Miłosz
0

2015-07-26 13:50:27

Ja przeniosłem numer z orange do plusha. Uwierzcie mi było warto. Oferta orange na kartę to jakaś katastrofa... W plushu płacę 35zł na miesiąc i mam dosłownie wszystko czego mi trzeba. Orange się opłaca tylko jak wszyscy znajomi i rodzina też ma orange co jest raczej nierealne.

Odpowiedz

245. ~Marek
0

2015-07-26 09:13:19

Proponuje zobaczyć teren od Nowego Korczyna do Dobrowody w świętokrzyskim. Żaden operator nie ma zasięgu 3G a 2G ledwo idzie a o internecie można pomażyć. Czy to znaczy że jestem w tych 5 % gdzie nie ma zasięgu. Opy chwalą się z pokryciem 95% kraju.

Odpowiedz

244. ~Zaufan
0

2015-07-23 20:49:59

Hmm ja tam nie rozumiem takiego ciągłego zmieniania operatorów. Moja córka to co chwile ma gdzie indziej numer. A ja od wielu lat w plusie. Dzwonią czasem z innych sieci, ale nie zaoferowali nic lepszego. A plus przy każdym przedłużeniu umowy daje super ofertę za ten mój cały staż.

Odpowiedz

243. ~Arek
0

2015-07-23 14:36:02

Co by nie mówić, to jednak plus ma bardzo dobry zasięg. Jako rep śmigający po różnych wioskach i miasteczkach na południu Polski mogę to docenić.

Odpowiedz

242. ~pabloki
-1

2015-07-23 01:29:17

241 wysoka jakość trwającego połączenia -nie było wtedy przerw , ale testowałem na frii na kartę oraz szybkosc transmisji danych . test 30 dni , koszt 90 pln.karta pre paid. takze obsługa klienta była testowana. wszystkie MNO działają ok ale timo sie wyRÓŻnia. orange jakośc akceptowana ale nie te ceny. plus- jako lyca dobrze , oferta plusa nie odpowiednia, play - właśnie po 7 latach zmieniłem na timo,ale mam tam jeszcze jeden numer bo mimo roamingu timo to NIE jest ta sama jakość co nat timo.

Odpowiedz

241. Halset
0

2015-07-23 01:17:13

@240 A co Cię "zmusiło" do podpisania z TM? Nie testowałeś tej sieci wcześniej? A jak inne sieci działają u Ciebie? Masz jakąś alternatywę? Jak masz, to poczekaj do końca umowy i zmień. A potem zobaczysz, co się zmieni. Ja bym dalej napierniczał maile do skutku :P A na poważnie, może masz mały dar przekonywania albo mała asertywność? :) Walcz! jak to mówią - masz mózg i ch... to kombinuj :) Dobranoc. Padam

Odpowiedz

240. ~pabloki
0

2015-07-23 01:13:52

235 napisałem to co musiałem. umiem osiagac cele. ja tu pisze jak dzieciak bo czytaja to też gimby. taki styl przyjąłem na tym portalu . kiedys zwrócili mi dwukrotnie za połaczenia z bok timo bo nie mieli prawa naliczyc opłaty- napisałem im tylko maila , oczywiście w zupełnie innym stylu niż piszę tu.zresztą nie mają wyboru bo UKE zainterweniuje. przerwy rozmów sa dokuczliwe bo czasem zdarza się że mówię a rozmowca nie słyszy. wiesz co pisza ...że rozwijają sieć.

Odpowiedz

239. Halset
0

2015-07-23 01:10:38

@237 Toms - podstawowa zasada podczas modernizacji niezależnie czy to operator (Plus TM O czy Play), czy nawet położenie nowej drogi. Zawsze ktoś zyskuje, zawsze ktoś traci. Nigdy wszystkim nie dogodzisz. Nikt Ci nie każe czekać. Zmieniasz sieć i korzystasz. Jak się TM poprawi możesz wrócić albo i nie. Już po raz wtóry powtarzam - nie ma idealnej sieci i nigdy nie będzie. Każda ma gdzieś dziury. Ale jako całość TM jest najlepsza. To są proste zdania złożone i nie ma tutaj trudnych wyrazów. Mieszkam w Trójmieście i np jest wiele miejsc gdzie tylko TM działa dobrze a nie ma żadnego, gdzie TM działa gorzej jak inna sieć. A największy zawód dla mnie, że P4, który nastawiał tyle nadajników w miastach, w 3city ma tyle dziur że głowa mała.

Odpowiedz

238. Halset
0

2015-07-23 01:03:48

@234 A co do jakości sieci jeszcze to wielu znajomych np siedzi w O czy w P4 od samego początku i też są zadowoleni. Bo oni uważają, że inne sieci tak samo działają jak nie gorzej od O czy P4 a nigdy innych nawet nie "posmakowali"

Odpowiedz

237. ~toms
-1

2015-07-23 01:03:40

231- jest tak jak piszesz. Plus obecnie na tym terenie jest operatorem gwarantującym niezawodny zasięg. Tylko pozostaje pytanie - kiedy wreszcie T-M zadba o jakość w wymienionej okolicy. Ile czasu istnieje NetWorks? Mamy klęczeć przed operatorem i czekać aż łaskawie zauważy nasze potrzeby? A później przeczytam Twój, czy jakiegokolwiek innego Czytelnika komentarz, jakie to T-Mobile jest świetne, jak rozbudowuje sieć i w ogóle ąsy i ęsy, cacy i cool? Może jeszcze mam bić brawo? Daj spokój, T-M to taki sam operator jak każdy inny i zdarzają mu się tereny doskonale zoptymalizowane, jak i niestety gnioty, specjalnie przeze mnie wymienione i udokumentowane, żeby nie było, że wymyślam i szukam dziury w całym. A odpowiadając na Twoje pytanie - wybudowałem 3 km na północny wschód i mam zasięg LTE wszystkich czterech operatorów, co w niczym nie umniejsza problemów ludzi zamieszkałych na wskazanym przeze mnie miejscu i chcących korzystać z usług najsolidniejszego ponoć operatora. ;-)

Odpowiedz

236. Halset
0

2015-07-23 01:01:11

@Góral - akurat znam dużą część Polski i regularnie jeżdżę po połowie Polski. Na południu i południowym zachodzie śmiga mój brat ale w innej firmie. Jeżeli podzielisz Polskę procentowo, to z bracholem przemierzamy ok 75% kraju. W tych terenach zdecydowanie wygrywa TM. Co mam Ci jeszcze powiedzieć? Życia by mi nie starczyło, gdybym miał sprawdzić każdy centymetr kwadratowy Polski :) Jesteś w Plusie i jesteś zadowolony? Jesteś. Ale nie zapomnij, że są od nich lepsi. Sam miałem Plusa wiele lat i wiem co mówię, bo mam porównanie. Mój brat był w Play i O i w Plusie. Częściej skacze po sieciach niż ja. Ja O i P4 tylko testowałem. I myślałem, że już z Plusem nie będe miał do czynienia :) A tu moja firma zrobiła psikus, bo wpadł PH z Plusa do szefostwa, przedstawił mi ofertę i podpisali (bo dla szefów wyznacznikiem jakości jest stan konta i koszty). Skończyłem prywatnie z siecią Zygmunta a 3 dni później wróciłem ale z telefonem służbowym.

Odpowiedz

235. Halset
0

2015-07-23 00:54:36

A co Ci odpowiedzieli? Jak nie pomogła? Może jak napisałeś do nich tak jak piszesz tutaj (forma zdań) to pomyśleli, że to jakiś dzieciak napisał :D Piszesz do skutku, aż poprawią. Pamiętaj - płacisz, wymagasz. Jest zasięg? Jest! To musi działać. TM to nie Orange kurdę! :)

Odpowiedz