DAJ CYNK

PC Guard przejmuje Softnet z rezerwacją 3,7 GHz

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3789

PC Guard zawarł umowę kupna 51% udziałów spółki Softnet Group, posiadającej ogólnopolską rezerwację częstotliwości 3,7 GHz oraz infrastrukturę do przesyłania danych - podał PC Guard w komunikacie. Wartość nabywanych udziałów to 21,6 mln zł.

PC Guard zawarł umowę kupna 51% udziałów spółki Softnet Group, posiadającej ogólnopolską rezerwację częstotliwości 3,7 GHz oraz infrastrukturę do przesyłania danych - podał PC Guard w komunikacie. Wartość nabywanych udziałów to 21,6 mln zł.

PC Guard zobowiązuje się do zakupu 51% udziałów, po podwyższeniu kapitału, w spółce Softnet Group, posiadającej ogólnopolską rezerwację częstotliwości 3,7 GHz oraz infrastrukturę do przesyłania danych pokrywającą ponad 20% ludności Polski. Spółka planuje wdrożenie usług szerokopasmowej bezprzewodowej transmisji danych w oparciu o nową technologię LTE - podano w raporcie.

PC Guard dokona emisji akcji w cenie 2 zł za akcję, o łącznej wartości 16,5 mln zł. Obejmie je Softnet Holding, obecny właściciel Softnet Group. Dodatkowo PC Guard wyemituje obligacje za 1,5 mln zł, które obejmie również Softnet Holding.

PC Guard oraz Softnet dokonają zamiany wierzytelności należących do PC Guard w wysokości 3,6 mln zł - napisano w komunikacie.

PC Guard ma wspierać bieżącą działalność operacyjną Softnet Group i zapewnić firmie finansowanie w łącznej kwocie 8,45 mln zł od dnia zawarcia umowy do dnia końca kwietnia 2014 roku. Ma też aktywnie uczestniczyć w pozyskiwaniu finansowania działalności inwestycyjnej Softnet Group. Wcześniej obecni właściciele Softnet Group, Softnet SA i Softnet Holdings, mają podwyższyć kapitał zakładowy tej spółki. Zobowiązali się oni do podwyższenia kapitału zakładowego o 5 mln zł, przeprowadzenie w Softnet Group emisji nowych udziałów w wysokości 123,6 mln zł oraz wskazanie podmiotu, który pokryje nowe udziały wkładem pieniężnym, a także do spłaty zobowiązań Softnet Group w wysokości 123,6 mln zł.

Softnet jest właścicielem ogólnopolskiej częstotliwości 3,7 GHz (4 kanały dupleksowe po 3,5 MHz), pierwotnie przyznanej amerykańskiemu operatorowi Clearwire. Do tej pory częstotliwości te, które w Polsce posiada Netia i PTC, a także wiele lokalnych firm i samorządów, wykorzystywane były pod technologię WiMAX. W tej chwili dostępne są już stacje LTE-TDD. W swojej ofercie ma je już m.in. Huawei.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PAP, PC Guard, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu