DAJ CYNK

P4 wypuszcza obligacje, żeby sfinansować aukcję

12.03.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9897

Ważne 14

2

P4 poprzez powiązane ze sobą spółki wypuści obligacje za 125 mln euro (516 mln zł), które posłużą do zapłaty za wylicytowane w trwającej właśnie aukcji częstotliwości. Termin ich spłaty to 2019 rok.

P4 poprzez powiązane ze sobą spółki wypuści obligacje za 125 mln euro (516 mln zł), które posłużą do zapłaty za wylicytowane w trwającej właśnie aukcji częstotliwości. Termin ich spłaty to 2019 rok.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 15. dniu.

Agencja Moody's nadając im ranking B2 zwraca uwagę na bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjne P4, lepsze niż wcześniej przewidywano. Zadłużenie P4 wzrośnie o połowę wyniku EBITDA, jednak Moody's przewiduje, że do końca roku spadnie ono i tak - sumarycznie - do poziomu 4,5-5x. Zwraca jednak uwagę na zwiększającą się ekspozycję na walutę euro.

P4, po uplasowaniu obligacji, będzie dysponowało kwotą około 1,6 mld zł, na którą składa się aktualna emisja (516 mln zł), gotówka na koncie (498 mln zł na koniec grudnia) oraz 600 mln zł niewykorzystanych linii kredytowych.

Zobacz: Orange uspokaja Polkomtel, Polkomtel apeluje do T-Mobile.

Źródło tekstu: Moody`s, wł

Tagi: moody's p4
Komentarze
Zaloguj się
125. Niezgodna7
-4

2015-03-15 23:27:49

Walka z wiatrakami, co nie napiszę, to minusuje :-p PS. Jest jeszcze jedno przykazanie: nie pożądaj żadnej rzeczy bliźniego twego. A teraz dobranoc państwu :-)

Odpowiedz

124. ~Calm7
-3

2015-03-15 23:01:15

122). Kradniesz, kradniesz. Mój nick to moja własność - przywłaszczając cudzą własność bez zgody właściciela - tj. kradzież. PS. Jak komuś samochód zabierzesz, to policji mówisz, że tylko pożyczyłeś? No weź, nie rób z siebie.....

Odpowiedz

120. Niezgodna7
-3

2015-03-15 20:47:40

Kradniesz mój nick - więcej nie muszę wiedzieć. PS. Nie wiem ile przykazań udaje mi się zachować, ale nie kradnę z premedytacją cudzych nicków.

Odpowiedz

119. ~były Calm7
1

2015-03-15 20:42:28

118. a co ty mozesz o tym wiedziec prostolinijny plagiatorze i urodzony trollu ? co o przykazaniach wiedziec moesz bo przecież żadnego nie szanujesz

Odpowiedz

118. Niezgodna7
-4

2015-03-15 20:34:04

117). Kłamiesz, kłamiesz... A przykazanie siódme ciągle łamiesz...

Odpowiedz

116. wlo
-4

2015-03-15 15:55:21

115 - tak jak sporo - jak się wydaje po lekturze różnych prasowych artykułów - polskich przedsiębiorców, optymalizujących podatki i ubezpieczenia ;-) No cóż... Hipokryzja to nasza widać cecha narodowa ;-)

Odpowiedz

115. ~
1

2015-03-15 13:41:32

114- uwazam tak samo.Oni dzisiaj sa a jutro na Cyprze.

Odpowiedz

114. wlo
-3

2015-03-15 13:07:45

Więcej powiem... Mimo tylu lat korzystania nie utożsamiam się aż tak z usługodawcą, żebym mógł powiedzieć "mój operator" ;-)

Odpowiedz

113. wlo
-2

2015-03-15 13:05:59

112 - mój? Mój to jest komputer, na którym teraz korzystam z Sieci, mój fotel, biurko, mieszkanie... Plus nie jest mój. Jedynie korzystam z jego usług. I jestem całkowicie usatysfakcjonowany - zarówno z ceny jak i z tak często kwestionowanego, po niemal 20 latach funkcjonowania, zasięgu, jakości itd., itp. ;-)

Odpowiedz

112. ~
2

2015-03-15 12:33:30

@111żeby nie odpaść jak twój "najlepszy, niemal największy i w ogóle naj.." Plusik

Odpowiedz

111. wlo
-3

2015-03-15 12:08:13

Po co ten najlepszy Plej musi papiery sprzedawać w takim razie? Najlepszy, niemal największy i w ogóle naj...

Odpowiedz

110. ~
-2

2015-03-15 08:07:32

Jaki tu syf w komentarzach. Moderacja nawet tutaj nie zagląda. Tradycyjnie najwięcej śmiecą fanatycy Play. Pod newsem i konkurencji wylewają jad a pod newsem o Play bronia całą dobę swojego bożka.

Odpowiedz

109. ~
-2

2015-03-15 06:03:20

Słoneczny to kolejny samozwańczy ekspert od siedmiu boleści. Szkoda, ze nie udzielają sie tutaj juz osoby znajdę sie na rzeczy, tak jak to bylo na poczatku portalu. Teraz portal obsiadla banda gimbazy, platnych trollli i samozwańczych ekspertów id siedmiu boleści. Portal schodzi na psy i to w szybkim bardzo tempie

Odpowiedz

108. ~pavlosox123
-1

2015-03-15 01:10:21

@słoneczny ty się dobrze czujesz Play jest małym gracczem?? Brakuje im 3 mln żeby przegonić w3 pod względem userow.Co do playa,dla mnie jest ważny zasięg bo jedna kreska to malo,przykładowo będzie na jakimś zadupiu wypadek a ja zasięgu nie będę miał,sorry Play.

Odpowiedz

107. słoneczny
0

2015-03-15 00:47:08

Prawda jest taka, że gdyby W3 miała wcześniej pozwolenie od regulatora, sama zrobiłaby dawno temu roaming krajowy. Niestety takich pozwoleń wtedy nie wydano, bo rynek był jeszcze mocno nienasycony. Dziś sam projekt NetWorks oraz pożyczanie częstotliwości pod LTE Orange od T-mobile pokazują, że taki potencjał jest i operatorzy chętnie na niego przystaną w bliższej lub dalszej przyszłości. Play nadal nie jest dużym graczem, ale trzeba pamiętać, że jego współpraca z jednym z dużych podmiotów może przechylić szalę na korzyść jednego z tych podmiotów. Może naprawdę ruszycie w końcu głową, zamiast ciągle płakać "ja mam jedną kreskę", "ja płaciłem mniej przed plej".

Odpowiedz