DAJ CYNK

P4 najlepiej wypada w Speedtest.net

30.01.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 21006

Ważne 21

24

Szósty miesiąc z rzędu Internet w sieci P4 jest najszybszy spośród polskich operatorów mobilnych - wynika z danych firmy Ookla, właściciela popularnego serwisu do testowania prędkości. Tak było w wypadku pomiaru z aplikacji mobilnej. Z komputera minimalnie lepszy był Polkomtel.

Szósty miesiąc z rzędu Internet w sieci P4 jest najszybszy spośród polskich operatorów mobilnych - wynika z danych firmy Ookla, właściciela popularnego serwisu do testowania prędkości. Tak było w wypadku pomiaru z aplikacji mobilnej. Z komputera minimalnie lepszy był Polkomtel.

Co ciekawe, od pół roku kolejność operatorów praktycznie się nie zmienia.

Dane z grudnia - pomiar z aplikacji mobilnej:

Operator

Prędkość do użytkownika

Prędkość od użytkownika

P4

15,97 Mb/s

7,3 Mb/s

Orange

13,52 Mb/s

6,24 Mb/s

Polkomtel

13,23 Mb/s

4,43 Mb/s

T-Mobile

10,31 Mb/s

3,59 Mb/s


Dane z grudnia - pomiar z poziomu komputera PC:

Operator

Prędkość do użytkownika

Prędkość od użytkownika

Polkomtel

14,07 Mb/s

6,95 Mb/s

Play

13,69 Mb/s

6,87 Mb/s

Orange

12,44 Mb/s

2,88 Mb/s

T-Mobile

10,02 Mb/s

3,97 Mb/s

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
247. ~Nikod
0

2015-02-18 14:54:40

Ja tam wole po kablu - jednak predkości lepsze i nic mi nie zacina. Mam netię i nie moge narzekać, ze jakies speedtesty mi za slabe wychodza. wszystko jakoś w porządku :)

Odpowiedz

246. adik
1

2015-02-08 09:02:32

30 GB/s - LOL ,widać że pojęcia o jednostkach to ty nie masz.

Odpowiedz

245. ~
1

2015-02-08 08:16:15

A u mnie w RBM pięknie nie ma co się mordować z Neostradą która często muli jak żółw.

Odpowiedz

240. ~hmm
1

2015-02-05 21:40:55

Dla mnie ilość testów jest istotna. Tutaj było 20 tyś. pomiarów Z tego co tu wynika to pół roku temu Play był daleko, a tym bardziej nie mógł porównywać się z Plusem, którego swoją drogą LTE wypadło najlepiej.

Odpowiedz

239. ~Józek
-1

2015-02-05 16:52:57

Czy to są prędkości LTE ?Chyba gprs ?LTE to powinno byc 100-150MB

Odpowiedz

238. ~
-1

2015-02-05 09:02:35

Plus, centrum 3,5 tysiecznego "miasta" Warta w Lodzkim telefon z3c 2 kreski zasiegu na 4

Odpowiedz

237. ~hahahah
-4

2015-02-03 17:04:01

Czyli strach przed poznaniem oferty. czy strach przed przyznaniem racji publicznie. w play po 100gb 16kbps w plusie dalej do 150Mbps a cena usługi ta sama 45 pln

Odpowiedz

236. ~...
3

2015-02-03 12:45:16

@235Już zadzieram kiecę i lecę sprawdzać czy przez telefon dostanę lepsza ofertę niż przez internet, to po pierwsze. Po drugie jak to świadczy o firmie? (ukrywanie lepszych ofert). Po trzecie logicznym jest, że można porównywać tylko oferty ogólnodostępne, jeśli mówimy/oceniamy ogólnie oferty. Po czwarte, być może inni operatorzy stosują podobne zabiegi i oferują przez taki czy inny telefon tańsze i lepsze usługi. Po piąte i ostatnie. Np. ja (w przeciwieństwie do Ciebie) nigdy nie pracowałem u żadnego operatora i nie sprzedawałem usług, a i tak będę uparcie twierdził, że w temacie internetu mobilnego Play pozamiatał. A że komuś Play np. nie podpasuje bo jest za wolny w jego lokalizacji (choć przypomnę, że to jednak internet mobilny), to wtedy kupi sobie internet tam gdzie będzie chciał i raczej nie będzie to Twoje 0-700 xxx xxx.Po naprawdę ostatnie. Dorośnij, bo sam zachowujesz się jak "gimbusiarnia".

Odpowiedz

234. ~Gogol Bordello
-5

2015-02-03 07:06:36

Nie dziwi mnie, ze Polkomtel wypadł najlepiej na speedtestach wykonywanych na PC, dziwi, że nie w pomiarze aplikacji mobilnej :) Plus ma bardzo dobrą usługę, duży zasięg (czego nie można powiedzieć o Play), szybki transfer. Korzystałem wcześniej z kilku operatorów i dopiero z Plusa jestem zadowolony.

Odpowiedz

225. ~...
4

2015-02-02 17:17:44

@219Coś słabe te porównanie, bo w Play masz 100GB przy maksymalnej prędkości (3G+LTE) za 45 złotych, a jak przekroczysz 100GB, to MOGĄ Ci zmniejszyć transfer. I powtarzam to raz jeszcze. Play zamordował konkurencję w internecie mobilnym, co widać po części wpisów.@212I dobrze zrobiłeś jeśli Ci pasuje- to jest najważniejsze.

Odpowiedz

224. ~zadzwon a potem marudz
-6

2015-02-02 14:57:29

@SYLWEK.... brak zasięgu? jak masz BL w LTE i nie masz zasięgu LTE to jak masz mieć bez limitu? 2. jak ktoś wziął z innego kanału ma do 30Mbps max jak wziął przez ww infolinię ma BL. zadzwoń i się wypowiedź.

Odpowiedz

223. ~ją pierwszy....
-6

2015-02-02 14:47:20

@SYLWEK Z OLKUSZA... wiesz ŻE SĄ RÓŻNE KANAŁY DYSTRYBUCJI. NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ŻE ZROZUMIENIEM. taka oferta jest tylko od telemarketingu. i jest to opcja wyłącznie dostępna przez partnera Polkomtela. 605800500. więc albo zadzwoń i się dowiedz albo woleja dalej bzdety z neta .

Odpowiedz

2015-02-02 14:14:31

221 - ten wpis jest na stronie Plusa, internetu z urządzeniem nie kupuje, brak zasięgu LTE sieci Plus .>> Po wykorzystaniu podstawowego pakietu korzystasz z LTE bez limitu z prędkością ZALEŻNĄ od wysokości abonamentu.

Odpowiedz

221. ~ciekawski
3

2015-02-02 12:42:50

@217. i jak? dzwoniłeś? ją sprawdziłem jeszcze raz i mam pewność. dzwonisz czy dalej będziesz powielał zasłyszane info?

Odpowiedz