DAJ CYNK

Orange wydał najwięcej na świąteczną reklamę

10.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4205

Ważne 2

4

Najwięksi operatorzy komórkowy wydali na świąteczne reklamy 73,7 mln zł.



Najwięksi operatorzy komórkowy wydali na świąteczne reklamy 73,7 mln zł.



Zdecydowanym liderem wydatków na świąteczną reklamę był Orange. Pomarańczowi wydali na ten cel 29,1 mln zł, wyprzedzając Plusa (18,4 mln zł) oraz T-Mobile (11,1 mln zł).



Najwięcej, bo 40% wydatków operatorów pochłonęła reklama abonament, 12% oferty na kartę, a po 11% oferty dla firm i sieci komórkowych.



Operatorzy komórkowi ponad 80% wydatków reklamowych przeznaczają na reklamę w telewizji, najwięcej ze wszystkich branż, a tylko ułamek kwoty na reklamę w radiu.

Źródło tekstu: IMM

Komentarze
Zaloguj się
32. ~byly klient
0

2018-01-11 11:30:38

Dla mnie jako klienta sieć tepsa nie istnieje. Unikam kupowania towarow reklamowanych. Dobry towar sam sie obroni jakoscia i reklamy on nie wymaga.

Odpowiedz

31. ~dlategoJa
0

2018-01-11 10:55:45

Nie biore u takich abonamentow. Reklamy sa dla ślepych i głuchych. I bezradnych i niezaradnych ofiar.

Odpowiedz

30. ~fifi
0

2018-01-11 09:21:44

reklamy już teraz niewplywają na zakup, szkoda wyrzuconych pieniędzy, mogliby obnizyc koszt rozmowy a nie trwonic kase na głupoty, większy by mieli zysk

Odpowiedz

29. TomLee
0

2018-01-10 18:52:28

Orange i Plus wydają krocie na reklamę i nijak się to przekłada na wyniki. Play wydaje najmniej a i tak wyniki ma najlepsze.

Odpowiedz

0

2018-01-10 18:33:21

Play nie wydał dużo na Święta, bo w styczniu rusza z marketingiem WOŚP. Przerzucili sobie pewnie wydatki na nowy rok.

Odpowiedz

27. ~Centurion
0

2018-01-10 16:39:08

@26.: Faktycznie, wyłączenie na tej stronie programu blokującego reklamy spowodowało pojawienie się zdjęcia do newsa oraz grafik :-)Dziękuje za podpowiedź.

Odpowiedz

26. LuiN
0

2018-01-10 16:32:17

@24, Centurion - dodaj wyjątek w oprogramowaniu blokującym reklamy i problem zniknie. Taki np. uBlock potrafi stwierdzić, że zdjęcie z "reklama" w nazwie to na 100% reklama i tym sposobem usunąć 4 istotne grafiki z treści.

Odpowiedz

25. ~
0

2018-01-10 16:06:22

20- nie tłumacz mu. Dla niego każdy kto potrzebuje RWK, to ładowacz za 5 zł/ rok...

Odpowiedz

24. ~Centurion
0

2018-01-10 15:45:53

Przy okazji - Wam też się wydaje, że orson_dzi opublikował niedokończony news?

Odpowiedz

23. ~Centurion
0

2018-01-10 15:43:41

@22. Nie wszystkie reklamy Plus z Szymonem Majewskim są tak beznadziejne (najgorsze były chyba te z Majewskim + małżeństwo Majdan - Rozenek), na przykład ta z Mikołajem, jego pomocnikiem oraz policjantem nie była taka zła :-)Co się zaś tyczy Orange - przy całej sympatii do tego operatora - to reklamy Orange Love przyprawiają mnie o mdłości oraz wywołują irytację.No ileż można eksploatować ten sam motyw?!!Na przykład wykorzystaną tam przeróbkę "All You Need Is Love" tak bardzo wyeksploatowali i obrzydzili, że przez najbliższe lata trzeba unikać jak ognia tego utworu The Beatles!Szkoda, że w Orange już nie ma Serca i Rozumu :-/

Odpowiedz

22. ~~
1

2018-01-10 15:09:08

Wolę drogie reklamy Orange niż tańsze, ale idiotyczne, Plusa. Jak widzę tego Majewskiego to odbija mi się kaszanką z komunii. Zmieniliby już aktora, bo robi się to na prawdę nudne i irytujące...

Odpowiedz

21. ~x
0

2018-01-10 14:58:00

Mi wczoraj zmienili ok 22- giej . Znajomym i rodzince tak samo . Być może cześć zostanie przy starej opcji ( 1-30 ) . Ale na bank zmieniają wszystkim z 29 -28 na 26 -25 . Pozdrawiam .

Odpowiedz

20. ~syska
0

2018-01-10 14:57:04

jedrek owszem tylko po pierwsze ja nie dzieciak ale bardzo mało korzystam z telefonu doładowuję raz na ruski rok kwotą 100 zł i wystarcza mi to na 1,5 roku

Odpowiedz

19. ~Hydraulika
1

2018-01-10 14:54:21

Reklama Orange była najbardziej klasyczna i przez to nudna do bólu. Bogu dzięki już po świętach i tym szaleństwie kupowania.

Odpowiedz

18. wlo
-1

2018-01-10 14:48:41

10/11Na dzisiaj, na jednym z kont nju internetowy, bez zmian: okres rozliczeniowy od 01-01-2018 do 31-01-2018 ;-)

Odpowiedz