DAJ CYNK

Orange: Sieć stacjonarna nie jest na sprzedaż

21.03.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5268

Ważne 2

2

Doniesienia Dziennika Gazety Prawnej dotyczące sprzedaży sieci stacjonarnej Orange Polska są nieprawdziwe. Nie szykujemy się do sprzedaży sieci stacjonarnej, ani nie wybieramy doradcy do przeprowadzenia tej transakcji - zapewnia Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Doniesienia Dziennika Gazety Prawnej dotyczące sprzedaży sieci stacjonarnej Orange Polska są nieprawdziwe. Nie szykujemy się do sprzedaży sieci stacjonarnej, ani nie wybieramy doradcy do przeprowadzenia tej transakcji - zapewnia Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Dziennik Gazeta Prawna poinformował dziś, że TP SA, która przez lata broniła się przed podziałem na część hurtową i detaliczną, teraz gotowa jest zrobić to z własnej woli i dodatkowo na tym zarobić - nawet 10 mld zł. Tak dużą kwotę Orange Polska miałoby uzyskać za sprzedaż części hurtowej TP.

Tak komentuje doniesienia Dziennika Gazety Prawnej Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy sieci:
Prawdą jest, że szukamy różnych możliwości zmniejszenia kosztów lub dzielenia się nimi z innymi operatorami, czego najlepszym przykładem jest NetWorks! na rynku mobilnym. Prawdą jest też, że zgodne z naszą strategią, badamy i analizujemy wiele rozwiązań, mogących przynieść firmie korzyści w trudniejszych czasach. Niestety dalej muszę już rozczarować, bo nie szykujemy się do sprzedaży sieci stacjonarnej, ani nie wybieramy doradcy do przeprowadzenia tej transakcji.

Źródło tekstu: Orange, DGP, wł

Komentarze
Zaloguj się
24. Dea7h
0

2013-03-21 15:19:08

@wlo, ja nie podważam faxu, jest jak mówisz, tu nie chodzi o koszty tylko o klientów. Jednak możesz ten plan zmniejszyć, plan nazywa się "Plan Ekonomiczny dla Firm w ofercie utrzymaniowej", musiał byś odwiedzić najbliższy salon i zdradzą szczegóły. w skrócie 27,90 netto chyba 30 min i duzo tansze połączenia niż w standardowym

Odpowiedz

23. wlo
0

2013-03-21 13:54:59

19 - no zależy jak podchodzić... Wydaje mi się, ze to po pierwsze - usługa dla firm, a po drugie - dla dużych firm na stałych łączach kompleksowe rozwiązania tylko świadczą. Dowodi tego fakt, ze kiedy powiedziałęm o 1 numerze telefonu i jednoosobowej firmie, padało właśnie podobne stwierdzenie - że to nie dla mnie oferta jest. Dea7h - no właśnie właściwie tylko z faksu korzystam - i nie ma co kpić, bo młodziakom wydaje się, że to nienormalne, jednak wszystkie firmy używają faksów właściwie i długo jeszcze będą używać. Jakieś nowoczesne rozwiązania typu e-mail2faks czy odwrtonie to na razie nieopłacalny interes ciągle dla małych firm. Znam te oferty doskonale, ale to nie dla mnie. Internet... Itd. Nie będę tłumaczył bo nie ma sensu. I nie chodzi też o te 20 zł taniej. Chodzi o klientów, a tu nie ma znaczenia 20 zł taniej ;-)

Odpowiedz

22. buba1234
0

2013-03-21 13:39:46

wlasne mysle o zlikwidowaniu telefonu tp musze placic 30 zł miesiecznie za samo posiadanie telefonu [z którego nie korzystam] podczas gdy komórki wszyscy mamy praktycznie za 5zł na rok, a stacjonarny?! 360zł na rok. W ogóle z niego nie korzystamy traktujemy go bardziej jako telefon awaryjny, jakby siec komórkowa kiedys padła. Jestem w kropce i nie wiem co zrobic, bo tanszej oferty niż 30 zł za miesiac po kablu nie znajde. Osiedlową mamy tylko kalblowke i internet niestety telefonii osiedlowej nie ma, a podobno byloby 10zł na miesiac. :(

Odpowiedz

21. Dea7h
0

2013-03-21 12:40:13

@wlo a masz na tej linii fax ? jak nie to chyba taniej byś miał po przejściu do Orange Strefa. Dla klienta indywidualnego miał byś opłatę 24 zł brutto a w tym 100 minut na stacjonarki i Orange. Dla klienta biznesowego 30, 75 brutto i 125 minut stacjonarnych/38 minut komórkowych. gdzie za plan standardowy płacisz 35 netto + rozmowy dla plusa

Odpowiedz

20. ~
0

2013-03-21 12:24:09

17. Bo miał być 21.03, najwyraźniej czekają na ruch konkurencji...

Odpowiedz

19. ~
0

2013-03-21 12:20:46

@15 T-mobile też sprzedaje taką usługę, ale chyba to jest bardzo mało popularne bo jednak jeszcze nigdy mi żaden ich konsultant nie próbował tego wcisnąć, a często dzwonią do mnie i wiele rzeczy próbują wcisnąć :)

Odpowiedz

18. ~
0

2013-03-21 12:14:03

Nikt o sprzedaży nie będzie mówił głośno, bo jeszcze bardziej spadną akcje, ale pewnie takie pomysły chodzą po głowie. Jak widać rynek dla wielu usług jest za trudny do ogarnięcia dla Orange. Telefonia stacjonarna w dół idzie, a internetu stacjonarnego rewelacyjnego nie mają, w wielu miejscach (tam gdzie nie ma konkurencji w postaci kablówek) przydałaby się modernizacja, a na to kasę trzeba wyłożyć. Orange za byle grosze nie sprzeda, ale ktoś też tego nie kupi za wielkie kokosy więc Orange musi dobrze to przemyśleć wszystko.

Odpowiedz

17. ~moskwicz2006
0

2013-03-21 12:12:48

miałem nadzieje że smart bedzie w orange od 21 marca a tu nadal nic

Odpowiedz

16. ~Worek
0

2013-03-21 12:03:14

Ciekawe jak sprzedaż części stacjonarnej wpłynęłaby na kurs akcji TP? Wzrósłby z powodu napływu gotówki, którą można by przeznaczyć na dywidendę, czy spadł z powodu z powodu zmniejszenia się majątku?

Odpowiedz

15. wlo
0

2013-03-21 11:41:05

Potwierdzam - nie zwracałem na to nigdy większej uwagi, ale czasem ktoś dzwonił z Plusa pytać się o usługi stacjonarne. Mam preselekcję 1069 (dobrze pamiętam?) i bardzo mało dzwonię. BTW- preselekcja taniej mnie wychodzi niż impulsy w Tepsie (żywam starego planu standardowego, bo jednak najtaniej wychodzi dla mało albo wcale dzwoniących).

Odpowiedz

14. ~
0

2013-03-21 11:38:26

Polkomtel i WLR na liniach TP?

Odpowiedz

2013-03-21 11:25:33

@mirekb - Polkomtel sprzedaje od długiego czasu usługi LD na liniach TP (preselekcja), oraz WLR na liniach TP, niektórym klientom w TP mającym aktywną preselekcję proponowano dość ciekawe swego czasu oferty pod warunkiem posiadania abo GSM ~50-60 zł, oferty nie były dostępne w sprzedaży bezpośredniej. HTH.

Odpowiedz

12. ~mirekb
0

2013-03-21 10:58:39

temat jest głębszy bo uwazam ze chodzi o poniekad przyszlą europejską regulacje cenową dostepu..szacują go na 8-10euro za 2-3 lata.to 2razy drozej niz obecnie.taki krok ze strony ft to norma.w zyciu nie pozbęda sie sieci stacjo w prosty sposób..ciekawe jakie dokladnie plany co do takiej sieci ma polkomtel,bo to jednak zaskoczenie na tym rynku gdzie nigdy nie bylo wrl/bsa jako u mno..

Odpowiedz

11. tl111
0

2013-03-21 09:52:02

Sprzedawał wilk razy kilka (Playa) aż w końcu sprzedali wilka ? LOL

Odpowiedz

10. seba12a
0

2013-03-21 09:47:44

Wytłumaczy mi ktoś jaki jest sens trzymać nieobciązone nadajniki zamiast obniżyć ceny internetu ?

Odpowiedz