DAJ CYNK

Orange: ponad 1100 stacji LTE z agregacją pasm

05.04.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8886

Ważne 16

6

Liczba stacji Orange na koniec marca 2017 nadających na częstotliwości 800 MHz wyniosła prawie 3200. Wszystkich obsługujących LTE było ponad 9400.


Liczba stacji Orange na koniec marca 2017 nadających na częstotliwości 800 MHz wyniosła prawie 3200.

Na częstotliwości 2600 MHz pracuj dodatkowe ponad 350 stacji. W sumie (włącznie z tymi, nadającymi na 1800 MHz) z LTE w Orange można korzystać z ponad 9400 stacji bazowych. Orange poprawia także jakość. Obecnie ponad 1100 stacji bazowych, pozwala na agregację (łączenie) pasm nośnych, co przekłada się na znacznie lepsze możliwości sieci. Ponad 130 z nich, umieszczonych w najbardziej zatłoczonych miejscach obsługuje trzy pasma nośne zapewniając transfer maksymalny do 300 Mb/s.

Dla porównania wspomnę, że na koniec 2016 r. 440 stacji działało z agregacją 2 pasm, a tylko 25 stacji agregowało 3 pasma.

Jako ciekawostkę wspomnieć można, że ponad 300 stacji bazowych wykorzystuje w paśmie 2600 MHz technologię transmisji wieloantenowej MIMO 4×4, poprawiającą szybkość transferu. Jest to coś, co jako pierwszy smartfon obsługuje Samsung Galaxy S8.

Źródło tekstu: Orange, wł

Tagi: LTE orange
Komentarze
Zaloguj się
41. ~Dudi77
0

2017-11-09 00:59:17

Nie narzekajcie, bo nie mamy tak źle. W Niemczech jest ogólnie dramat. Zasięg LTE jest tylko w dużych miejscowościach i miastach, poza nimi (mam na myśli nawet 10 km obok) już jest tyko 2G a 3G nie zawsze. Na autostradach to można zapomnieć, aby sobie np. na parkingu zrobić przerwę i posiedzieć na necie, bo jest tylko 2G, co najwyżej można wysłać wiadomość tekstową na WhatsApp/''ie. Dużo podróżuje po Niemczech, szczególnie wschodnia, centralna i północna część i jest naprawdę porażka. Niemcy sami to przyznają i wolą gadać przez WiFi na stałym łączu w domu, bo komórki nie mają zasięgu. Dlatego, tak dużo Niemców nadal często używa telefonów stacjonarnych.Przykład: Rostock - zasięg do rozmów jest OK, ale 8 km od tabliczki granicy miasta na południe, już problem jest w ogóle złapać jakikolwiek zasięg w domu, a o wejściu na net można zapomnieć. Na dworze jeszcze idzie złapać 2G. Więc nie narzekajmy, że w PL jest źle, bo chociaż w tej kwestii deklasujemy naszych zachodnich sąsiadów. :-)

Odpowiedz

40. ~stary
-2

2017-04-06 14:03:30

@38 Jest agregacja na wybranych stacjach. W końcu trzeba pamiętać, że na stacjach pierwszeństwo mają rozmowy. Więc z danego pasma ileś kanałów jest wyłączonych. Stąd podane są maksymalne wartości przepustowości. Jeżeli teoretycznie możliwe jest przy agregacji wycisnąć 300 Mb/s i dlatego podane jest do 300Mb/s. Wyłączone są kanały na rozmowy i transfer spada do np.: 50 Mb/s i jest ok.

Odpowiedz

39. ~
1

2017-04-06 14:03:06

@36 A na mojej N79 jak wskazuje t-mobile, orange czy plus to trzyma sztywno. Nigdy nie wracało.Z orange oczywiście musiałem pisać do bok żeby odpalili ale szybko to załatwili.Pozdro

Odpowiedz

38. ~
-1

2017-04-06 13:45:01

Czyli tak na prawdę agregacja pasm w Polsce nie istnieje.

Odpowiedz

37. ~
0

2017-04-06 12:40:41

@WellDone Mam w gleboko d..ie co odpalili w mojej okolicy.

Odpowiedz

36. ~piotrmak
0

2017-04-06 12:28:46

W playu nie ustawisz ręcznie operatora. Robią z Tobą co chcą. I tak nie ustawisz na stałe, bo każdy telefon wróci do sieci którą wskaże operator

Odpowiedz

35. ~53004
0

2017-04-06 12:22:30

@34. Nie jest czasem odwrotnie? W sieci która korzysta z roaming krajowego jakoś szybciej rozładowuje się bateria, bo cały czas mieli, wiem mogę ustawić zasięg ręcznie, ale na Lumi, to nie działa, uporczywie wraca do ustawienia automatycznego. Na zwykłym telefonie Nokia 101 nie było tego problemu.

Odpowiedz

34. ~pabloki
0

2017-04-06 11:52:52

26 aj też mam obnożony zasięg we wszystkich technologiach w tmobile. mam dwie kreski LTE teraz ale w plusie tez mam dwie na LTE. może chodzi o to że jak tel ma silny sygnał to bateria szybciej ucieka w trybie czuwania. może to troska o słabe akumulatory dzisiejszych telefonow.

Odpowiedz

33. ~
0

2017-04-06 11:24:40

@32 wlazł ci raczek w zadek a jęczysz zadowolony i chcesz więcej

Odpowiedz

32. ~.
0

2017-04-06 11:02:37

IDZIE RACZEK NIEBORACZEK

Odpowiedz

31. ~Niki
1

2017-04-06 10:51:06

Luk a myślałeś o tym, że ten nadajnik jest przeciażony?(uploud wysoki w stosunku do down).Zresztą okolice UniwersytetuKołoSamejWarszawy to słaby przykład

Odpowiedz

30. WellDone
0

2017-04-06 10:44:42

@26 a nie pomyslales, ze odpalili w twojej okolicy radio na 2600? Dlatego spadł zasięg?

Odpowiedz

29. ~Zadowolony
0

2017-04-06 10:35:13

Ja tam nie wiem ale u siebie na rewirze i ogólnie trochę jeżdżę po Wielkopolsce nie narzekam na Orange. Praktycznie wszędzie mam zasięg a w domu u siebie wyciągam na speed testach po 100mb/s DL a UL ok. 30mb/s. A w godzinach szczytu tak 40-50 Mb/s.

Odpowiedz

28. ~CIEKAWSKI
0

2017-04-06 10:29:27

@22 wpisz w pasek przegladarki aktualnie!!!!! używanej: v-speed.eu/basic to będziesz miał rzeczywistą down/up!!!!!

Odpowiedz

27. ~
1

2017-04-06 09:46:40

@26 Az mnie moj wlasny wpis zmotywywowal do eksperymentowania. :) Po wylaczaniu 4G, czyli wymuszeniu 3G+2G mam znow 5 kresek (maksymalny sygnal). Niech sie Orange p..doli z takim LTE.

Odpowiedz