DAJ CYNK

Orange: podsumowanie stanu sieci po 1H2017

14.07.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6367

Ważne 8

3

Orange podsumował stan sieci po I półroczu 2017 roku. Sieć ma już prawie 10 tys. stacji LTE.



Orange podsumował stan sieci po I półroczu 2017 roku. Sieć ma już prawie 10 tys. stacji LTE.



Z 9,8 tys. stacji LTE na 2,3 tys. działa agregacja pasm. Na początku 2017 roku takich stacji było 467. Agregacja trzech pasm jest póki co dostępna na 439 stacjach. Ruch w sieci LTE stanowi ponad 70% całego ruchu w mobilnej sieci Orange.



Klienci Orange przetransferowali w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku 188,55 PB danych. Przed rokiem było to 129,85 PB. Streaming wideo stanowił ponad połowę przesłanych danych. W samym czerwcu klienci sieci przesłali 25 tys. TB danych.

Źródło tekstu: Orange

Tagi: LTE orange
Komentarze
Zaloguj się
55. ~Optyk
-1

2017-07-17 19:06:06

W Orange powinni już dawno siedzieć Prokuratorzy i ich czesać za dewastację, celowe zaniechanie i degradację sieci - infrastruktury, brak przeglądów i kontroli zgodnej z Prawem Budowlanym i napraw sieci po tej kontroli i przeglądach.Na dzień dzisiejszy Orange ... zwija polski majątek w postaci kabli miedzianych i budynków sprzedaje ile się da i gdzie się da.Kupili operatora Telekomunikację Polską za grosze a wyciągnęli i wyciągają miliardy... do francuskiej kasy

Odpowiedz

54. ~Jakub
0

2017-07-16 20:27:10

@Up a co to ma do wydajności sieci? O.o

Odpowiedz

53. ~
0

2017-07-16 12:39:32

51* ale trzeba umiec przeniesc kontakty i cale dane a na ajfonie jest to upierdliwe i glupio zorganizowane. Widac ze programisci o ergonomii wiedza tyle co nic ;D

Odpowiedz

52. ~Jakub
0

2017-07-16 12:37:23

A wbrew pozorom internet mobilny T-Mobile dla Firm działa zupełnie inaczej - ok 40-50 Mb/s - Huawei B615

Odpowiedz

51. ~Jakub
0

2017-07-16 12:36:04

iPhone 7Nie wiem jak trzeba umieć korzystać z telefonii komórkowej, wkłada się karte i powinno hulać gdy wszelkie opcje agregacji i reszta opcji włączona. A tu co? 8 Mb/s wczoraj k 22:00 - Przylesie 32

Odpowiedz

50. matek451
0

2017-07-15 23:46:11

W Jabłonnej Orange korzysta z 4 BTS-ów LTE1800Networks, do tego na tym przy ul. Buchnik Las działa LTE800 Orange i agregacja LTE1800+800. Do tego z BTS-a NetWorks przySobieskiego w Legionowie LTE2600, LTE800 i LTE800, jest agregacja LTE2600+LTE1800+800. Tylko z tego trzeba mieć sprzęt i umieć z tego korzystać.

Odpowiedz

49. ~Jakub
0

2017-07-15 21:56:48

@45/46/47 mam firmową oferte w Orange. W Jabłonnie k. Warszawy jakość usług jest TRAGICZNA. Mimo, że na jednym maszcie jest Orange/T-Mobile/P4/Plus i wydawało by się że jakość powinna być identyczna to niestety tak nie jest. Zrywanie połączeń czy lagowanie transmisji danych jest codziennością.

Odpowiedz

48. Angemona
0

2017-07-15 21:38:24

A u mnie w Poznianiu działa LTE bardzo dobrze między 30 a 80 mb/s, w czwartek mi świtłowód założyli i też czuć różnicę między vdsl a ftth.

Odpowiedz

47. matek451
0

2017-07-15 17:05:40

Nie bierz na poważnie takich wpisów, gościu nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Zrób testy na pre paidach z Orange i T-mobile u siebie. W T-Mobile starter z 20GB jest za darmo. W Orange kupujesz starter za 5 zł , rejestrujesz w salonie, podajesz adres za który masz bonus 100GB/m-c i testujesz.

Odpowiedz

46. ~gość
1

2017-07-15 17:00:31

@45 Nie czytaj głupot naganiacza @44, kupę to on ma w głowie. Najlepiej zrób samemu testy, Każdy inny wybór niż plej i mvno na pleju będzie lepszy.

Odpowiedz

45. ~Pablosox123
0

2017-07-15 16:50:33

@44 kurcze to mnie nie pocieszyła,myślałem że w Orange coś się zmieniło a chcę uciec z Play właśnie do Orange albo T-Mobile.a może to tylko twój pojedynczy przypadek że tak działa.

Odpowiedz

44. ~Jakub
0

2017-07-15 15:52:57

A i tak pod warszawą tnie. Nie było zasięgu, teraz jest, ale działa tak samo... kupa pomarańczowego badziewia.

Odpowiedz

43. ~Tom
-1

2017-07-15 13:22:35

Orange+Grunwald. Ciekawe, czy Orange po zakończeniu promocji grunwaldzkiej poda jej wyniki. Tzn ilu abonentów skorzystało z tej możliwości.

Odpowiedz

42. ~Tom
-1

2017-07-15 13:11:35

Czyli lepej korzystać z 3G niż LTE, znacznie mniejsze obciążenie sieci. Ja na wszystkich telefonach w rodzinie ustawiłem 3G i nie ma problemu ze skokami prędkości. W innych sieciach też, nie tylko w Orange

Odpowiedz

-1

2017-07-14 23:33:50

Też mogę podsumować stan sieci - może być, co do ofert Orange to stagnacja z wyjątkiem Grunwaldu:-)

Odpowiedz