DAJ CYNK

Orange ma 10400 stacji bazowych obsługujących 4G

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6931

Operator pomarańczowej sieci pochwalił się na swoim blogu kilkoma informacjami na temat wykorzystywanej infrastruktury oraz jej wykorzystania przez użytkowników do przesyłania danych.Operator pomarańczowej sieci pochwalił się na swoim blogu kilkoma informacjami na temat wykorzystywanej infrastruktury oraz jej wykorzystania przez użytkowników do przesyłania danych.

Według opublikowanych informacji, w kwietniu 2018 roku 4 na 5 MB danych było przesłanych przy wykorzystaniu sieci LTE. W grudniu ubiegłego roku ruch w LTE wyniósł 40 PB (petabajtów), w marcu przekroczył 45 PB, a w kwietniu osiągnął 43 PB. Jak tłumaczy operator, wahania są spowodowane czynnikami takimi, jak pogoda (liczba dni słonecznych zwiększa ilość przesyłanych danych), liczba dni wolnych itp..

Pomarańczowa sieć 4G dociera do 99,8% populacji Polski (dane operatora), a z agregacji pasm w kwietniu mogło skorzystać 45,8% populacji Polski. Wszystko dzięki prawie 10400 stacji bazowych obsługujących 4G, w tym 4260 obsługujących agregację wielu pasm. Od początku bieżącego roku liczba tych pierwszych wzrosła o nieco ponad 150, a tych drugich o blisko 350.

Zobacz: Najszybszy Internet mobilny w Polsce - porównanie majowych rankingów
Zobacz: Wyniki Orange Polska po 1Q2018
Zobacz: Ponad 250 tys. klientów Orange Polska korzysta ze światłowodu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu