DAJ CYNK

Orange ma 10400 stacji bazowych obsługujących 4G

15.05.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5753

Ważne 12

2

Operator pomarańczowej sieci pochwalił się na swoim blogu kilkoma informacjami na temat wykorzystywanej infrastruktury oraz jej wykorzystania przez użytkowników do przesyłania danych.



Operator pomarańczowej sieci pochwalił się na swoim blogu kilkoma informacjami na temat wykorzystywanej infrastruktury oraz jej wykorzystania przez użytkowników do przesyłania danych.

Według opublikowanych informacji, w kwietniu 2018 roku 4 na 5 MB danych było przesłanych przy wykorzystaniu sieci LTE. W grudniu ubiegłego roku ruch w LTE wyniósł 40 PB (petabajtów), w marcu przekroczył 45 PB, a w kwietniu osiągnął 43 PB. Jak tłumaczy operator, wahania są spowodowane czynnikami takimi, jak pogoda (liczba dni słonecznych zwiększa ilość przesyłanych danych), liczba dni wolnych itp..

Pomarańczowa sieć 4G dociera do 99,8% populacji Polski (dane operatora), a z agregacji pasm w kwietniu mogło skorzystać 45,8% populacji Polski. Wszystko dzięki prawie 10400 stacji bazowych obsługujących 4G, w tym 4260 obsługujących agregację wielu pasm. Od początku bieżącego roku liczba tych pierwszych wzrosła o nieco ponad 150, a tych drugich o blisko 350.

Zobacz: Najszybszy Internet mobilny w Polsce - porównanie majowych rankingów
Zobacz: Wyniki Orange Polska po 1Q2018
Zobacz: Ponad 250 tys. klientów Orange Polska korzysta ze światłowodu

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
40. Hose
0

2018-05-16 21:30:14

@39 - kluczowe słowo to "do" 20 lub 60Mb, muszę sprawdzić jak się u mnie rzeczywiście sprawuje wielkie T.

Odpowiedz

39. iphoneski
0

2018-05-16 14:54:44

Hose Nie musisz: do 20 mega 49 zł a do 60 59 zł. I dostajesz router.

Odpowiedz

38. Hose
0

2018-05-16 14:47:55

Brzmi ciekawie, muszę zobaczyć ile to kosztuje...

Odpowiedz

37. iphoneski
0

2018-05-16 14:38:36

No on nie ma lejka, wybierasz czy Chceż do 20 czy 60 mega i nie ma limitu. Była kiedyś opcja bez limitu prędkości ale nie wiem czy jest jeszcze.Znaczy w regulaminie t-m niby jest zapis, że w przypadku skrajnych nadużyć mogą ci zablokować, ale oferta jest już pół roku i z tego co wiem jeszcze nikomu nie zablokowali.

Odpowiedz

36. Hose
0

2018-05-16 14:34:35

@35 - Bez lejka i limitu? Nie spotkałem takiej oferty w T-mobile.

Odpowiedz

35. ~Tom
0

2018-05-16 14:31:07

W abonamencie

Odpowiedz

34. iphoneski
0

2018-05-16 14:30:42

@Hose Co ty? Nie słyszałeś o domowym od t-m?

Odpowiedz

33. Hose
0

2018-05-16 14:26:16

@32- T zrobił internet LTE bez limitu i lejka?

Odpowiedz

32. iphoneski
0

2018-05-16 14:23:21

@31 Hose Może tak być, ogólnie to jeszcze prawie 2 lata, gdyby tak poczytać przewidywania z 2016 roku na 2018 to byłoby śmiesznie, np ja nigdy nie wierzyłem w internet bez limitu w lte a tu t-m zrobił i jest :)

Odpowiedz

31. Hose
0

2018-05-16 14:10:41

@30 - Zniosło rozmowę w innym kierunku, mimo wielkich chęci w 2020 roku Play nie będzie liderem w jakości i zasięgu.

Odpowiedz

30. iphoneski
0

2018-05-16 11:10:52

@Hose 26 czyli tak jak pisałem w @22 - zasięg jest tylko straszne braki w rozbudowie ma plus. Niby w tym roku 6k stacji ma dostać L900, oby przy tej okazji dodawali 1800, bo bez tego 900 miesiąc i zapchane będzie. No i jeszcze konfiguracja musi być zrobiona porządnie a nie to co jest teraz. Ale generalnie tyle nadajników ile ma plus na taki kraj jak Polska powinno wystarczyć, tylko trzeba robić z głową. Co do play to ich problemem jest jeszcze zasięg, ale akurat na tym co jest konfiguracja jest zrobiona poprawnie, np Orange chyba jeszcze nadal nie ogarnęło płynnego przełączania z 3g do lte albo zmiany pasma z którego korzystasz w zależności do potrzeb, a to wszystko w play jest już dawno i to nawet specjaliści z forum potwierdzają.

Odpowiedz

29. ppowski
0

2018-05-16 10:09:04

Sieć Orange to teraz jest albo w trybie"rozwód" lub w trybie "oczekiwanie" - polecam lekturę Forum to wszystko się wyjaśni.

Odpowiedz

27. mlody_pelikan
0

2018-05-16 09:22:35

Wiadomo nie od dziś że Orange rządzi jeżeli chodzi o LTE.

Odpowiedz

26. Hose
0

2018-05-16 09:20:46

@22- U mnie w okolicy Plus nie wypada kolorowo, przy pracy mam maszt z Orange/ wielkim T i Plusem i tylko Plus nadal jest tylko 2G... Play się właśnie postawił, ale nie ma jeszcze budy ze sprzętem... Plus faktycznie dosyć dobrze radzi sobie z zasięgiem w puszczy Noteckiej, ale generalnie tylko 2G w miejscach gdzie inni nie mają zasięgu, więc faktem jest że lepiej mieć 2G niż nic bo można podzwonić chociaż. Wszystko jednak zależy od lokalizacji, u rodziny Plus wymiata na maksa, inni trochę w tyle a Play ma dopiero pozwolenie UKE na budowę jednak nie widać by coś robili. W 2020r Play z całą pewnością zbliży się do czołówki, ale nie będzie liderem na bank.

Odpowiedz