DAJ CYNK

Orange i Polkomtel podzielą się obsługą Straży Granicznej

18.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 14

Ważne 8

3

Przez najbliższe cztery lata Straż Graniczna będzie korzystać z usług mobilnych Orange i Polkomtela.

Przez najbliższe cztery lata Straż Graniczna będzie korzystać z usług mobilnych Orange i Polkomtela.

Przetarg na świadczenie usług mobilnych dla Straży Granicznej składał się z dwóch części. Pierwszą z nich wygrał Polkomtel. Dzięki temu dziewięć placówek Straży wzdłuż wschodniej granicy oraz lotnisko w Rzeszowie będzie obsługiwane przez Plusa w zakresie telefonii komórkowej i mobilnego dostępu do Internetu. Dodatkowo zlecenie obejmie przeniesienie lub utrzymanie 1735 numerów do połączeń głosowych, 50 numerów Internetu mobilnego i aktywację 265 numerów telefonów oraz 150 numerów internetowych. Wartość umowy, to prawie 1,09 mln złotych, a Polkomtel był jedynym kandydatem.

Druga część przetargu dotyczyła świadczenia usług dla sześciu placówek i lotniska w Poznaniu. Do walki stanęli Orange oraz T-Mobile. Lepszą ofertą złożyli Pomarańczowi, a wartość umowy, to 0,56 mln zł. Firma ma utrzymać lub przenieść 2000 numerów głosowych i 150 numerów Internetu mobilnego oraz ma zająć się aktywacją 50 kolejnych numerów internetowych.

W celu zdywersyfikowania usług i zwiększenia ich bezpieczeństwa realizacja projektu dedykowana jest dla dwóch niezależnych operatorów telefonii komórkowej świadczących usługi na polskim rynku telekomunikacyjnym i posiadających własną infrastrukturę telekomunikacyjną - tak wyniki przetargu komentuje Straż Graniczna.

Umowy obowiązują do 16 sierpnia 2018 roku.

Źródło tekstu: rpkom

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy