DAJ CYNK

Orange: co piąty megabajt w sieci LTE

12.02.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4038

Ważne 8

1

Na koniec 2014 roku 613 tys. klientów sieci Orange korzystało z LTE - podała spółka w komunikacie. Transmisja danych generowana w sieci 4G stanowiła w grudniu 18% całości.

Na koniec 2014 roku 613 tys. klientów sieci Orange korzystało z LTE - podała spółka w komunikacie. Transmisja danych generowana w sieci 4G stanowiła w grudniu 18% całości.

Przypomnijmy, że Orange korzysta z sieci LTE w paśmie 1800 MHz budowanej przez T-Mobile. Na koniec 2014 roku w jej zasięgu było 61% Polaków.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się

2015-02-13 13:29:25

Jakie LTE ????Orange, jakie LTE?

Odpowiedz

21. ~Pracownik
-1

2015-02-13 12:18:07

@4, @16, @17: potwierdzone info - bzdury.

Odpowiedz

20. ~trolololo
1

2015-02-13 10:41:49

sieć play zdecydowanie ma większą prędkość odbioru i wysyłu danych . ORANGE nie ma LTE ....

Odpowiedz

0

2015-02-13 01:01:37

Ja zrobiłem upload swojej chmury 42 GB via Orange LTE. Wieczorem zacząłem rano było skończone. Tyle jeśli chodzi o testy. No i w dziurze wielkiej :) Ustawiłem hotspot przez Tab S 10.5 LTE. Nie twierdzę, że u konkurencji byłoby inaczej :)

Odpowiedz

18. Blank
0

2015-02-13 00:00:31

AD17, tylko pytanie jak liczą te średnie. Znając Playa, to ich metodyka może być bardzo INTERESUJĄCA (like HSPA+ jako 4G)

Odpowiedz

17. Blank
1

2015-02-12 23:59:30

AD 16, przypominam, dane ŚREDNIE. Wiem, że w Szczecinie w zależności od godziny w LTE mozna osiągnąć 30-40 Mbps, a czasami LTE działa znacznie wolniej od HSPA+ DC (ok. 5-6 Mbps)

Odpowiedz

16. Blank
1

2015-02-12 23:57:48

@5, akurat screeny dokumentacji Orange widziałem i mnie zastanawiały, bo prędkości tam podane wydawaly mi się absurdalne jeśli chodzi o technologie. Nie wiem z kiedy te dokumenty. W HSDPA podali średnią chyba 1 Mbps (1 albo 1-2 Mbps, teraz nie chce mi sie szukać), HSPA+ DC jako ~7-8 Mbps, a LTE ~10 Mbps. Dokumentów Play nie widziałem. Bazuje na informacjach znajomej. No przy czym ona niżej jest niż znajomy w Orange (o dość wysokim "skillu" czy jak to się zwie).

Odpowiedz

15. ~misk
-1

2015-02-12 22:26:32

@4, Ciekaw jestem w jakim dziale obsługi klienta ma się dostęp do takich informacji. Pierwszy raz słyszę o publikowaniu tego typu materiałów szeregowym pracownikom. Nie mówiąc już o tym, że u jednego z opów na pierwszej linii od dłuższego czasu nie mamy wglądu nawet w statystyki użytkownika czy sektora. Troszeczkę robi się koszmar przy diagnostyce, ale co tam, obecnie wróżę stopy strat pakietów i pingi z wnętrzności nietoperza.

Odpowiedz

14. ~testy
0

2015-02-12 22:09:05

Jedyny test jaki widziałem to z połowy zeszłego roku. 20 tyś. testów i nie przypuszczałem, że może być taka różnica. Na ówczesne testy Plus grał w innej lidze.

Odpowiedz

13. ~
-2

2015-02-12 21:47:57

#4 (divhashmorex), taka ciekawostka:Orange>Play

Odpowiedz

12. Spacedust
2

2015-02-12 21:42:43

Tylko to LTE działa z prędkością z reguły rzędu 6-10 Mbps download, a upload 5-6 Mbps...

Odpowiedz

11. ~
0

2015-02-12 21:38:54

Na mapie orange moje miasto ma pokrycie LTE , a po podłączeniu modemu jest tylko UMTS albo HSPA + , pokazują na mapie coś czego jeszcze nie ma, kłamczuchy.

Odpowiedz

10. goral2099
1

2015-02-12 21:28:30

9: No jak masz w porządku zasięg to i pewnie, że tak. Ja w moim bunkrze mam ledwo jedną kreseczkę, więc i wyniki średnie lekko mówiąc. :)

Odpowiedz

9. MikoT
0

2015-02-12 21:24:40

Ciekawe, bo ja na zwykłym HSPA wyciągam 8-9mb/s w Plusie w 60-cio tys. mieście. Zależy to od pasma czy raczej od mniejszego obciążenia sieci niż w większych miastach?

Odpowiedz

8. ~
2

2015-02-12 21:24:30

7, może dlatego, że nie wszyscy mają sprzęt LTE?

Odpowiedz