DAJ CYNK

Orange chwali się 10 tys. stacji LTE

16.11.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6994

Ważne 5

3

Sieć Orange ogłosiła dzisiaj, że przekroczyła "magiczną barierę" 10 tys. stacji bazowych uzbrojonych w łączność LTE.



Sieć Orange ogłosiła dzisiaj, że przekroczyła "magiczną barierę" 10 tys. stacji bazowych uzbrojonych w łączność LTE.

Wynik jest efektem współpracy Orange z T-Mobile w ramach Networks! T-Mobile ogłaszał w swoich ostatnich wynikach finansowych, że na koniec III kwartału sieć zbliżyła się do pułapu 10 tys. stacji LTE. Dzisiaj obie sieci mogą wreszcie świętować pokonanie tej okrągłej liczby.

Jak podaje Orange, obecnie zasięg LTE sieci dociera do blisko 99,8% Polaków, a ponad 5100 spośród nadajników LTE oferuje pasmo 800 MHz, zapewniające lepszy zasięg 4G również w budynkach.

Z kolei dla miłośników dużych prędkości jest informacja o tym, że już ponad 1/3 nadajników LTE oferuje agregację pasm, co w wielkiej teorii oznacza transfery do 100 czy 200 Mb/s.

W dużych, zatłoczonych miastach Orange posiłkuje się wszystkimi dostępnymi aktualnie pasmami, czyli 800, 1800 i 2600 MHz. Tak uzbrojone stacje, będące przepustką do najwydajniejszego LTE-Advance stanowią 1/4 nadajników operatora.

A czy Wy odczuliście poprawę zasięgu Orange i T-Mobile?

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
51. ~mirekb
0

2017-11-18 18:56:45

dzis rano przez 2h brak netu,nawet na 2g-dosłownie totalne zamrożenie sesji,mimo 20 prób i kombinacji..trudno zaufac tylko jednemu mno-to dzis sporo potrafi kosztowac.niektorzy nigdy nie mogą sobie na to pozwolic

Odpowiedz

50. ~Bialystok
0

2017-11-18 00:55:26

Mam 1km do nadajnika a mam 1kreskę Lte w mieszkaniu. Lte to predkosc ok 3mb/s . Telefon mi sie non stop przełącza miedzy Lte a H+ i 3G i tam predkosc netu jest wyzsza 5mb/s.Kiedys lte śmigało i osiągałem 40mb/s a teraz nadajniki są przeciążone.

Odpowiedz

49. ~Edeeek z fabryki Orange kredek
0

2017-11-17 22:13:38

No odczułem ostatnio. Ping spadł z 30 do 150-180ms w Orange , takie to super LTE. Nie długo kończy mi się umowa i ciekawe co za pierdoły będzie mi cisnąć konsultant(ka) z BOK , bo ich sprzętu nie potrzebuję .

Odpowiedz

48. ~pogodabartek
0

2017-11-17 19:24:21

taa... Wrocław duże osiedle Kozanów,BTS ( jest tylko LTE 1800) ul.Modra co wieczór/weekend przeciążony-LTE ma download 2-5 Mb/s,pomaga przełączenie na 3G ale i tak nie działa płynne oglądanie filmów w full HD wypowiedziane już 2 numery w NJU internet,bo zgłaszane reklamacje,a dają tylko rabaty zamiast modernizować sieć. Na Nowym Dworze dali LTE 2600 w agregacji i działa zawsze ponad 100 Mb/s, ale sygnał leci w osiedlowe ogródki i w związku z tym czy to jest logiczne ich myślenie ? Na infolinii mówią,że nie planują tu-ul.Modra modernizacji,więc trzeba uciekać do kablówki- 1Gb/s(światłowód) w obie strony 80zł/msc więc Wasz światłowód to jest mega drogi i prędkości tylko do 600Mb/s i z czym Wy do ludzi startujecie Panie Jabczyński? Ps. Dziękuję za obiecaną pomoc w wymianie karty sim w NJU mobile na bezpinową,której nikt mi nie wymienił i nikt się nie skontaktował,tak jak Pan napisał,że ktoś się odezwie. Gratuluję sieci Nr.1 w olewaniu klientów i reklamacji/zgłoszeń

Odpowiedz

47. ~Punk
0

2017-11-17 16:56:53

U mnie Orange z LTE ma 2 kreski na routerze Huawei 593s a na telefonie Xiaomi Redmi 3s tylko jedna ze skokiem na H+ z LTE.Ciekawe jak T-Mobile u mnie działa bo nie mam karty od nich więc nie wiem jak działają u mnie.

Odpowiedz

46. ~pabloki
1

2017-11-17 15:25:19

45 to jak play zrobił ten zasięg?

Odpowiedz

45. ~pablosox123
-1

2017-11-17 15:11:42

@ pabloki tak play sie chwalił ze ma 500 stacji ale wszystkich a nie samego lte.wiec ma mniej.

Odpowiedz

44. iphoneski
-1

2017-11-17 13:43:17

@42 poza tym jak niby coś zbudować, skoro w takich miejscach jest najwiecej protestów? Operatorzy pewnie by nawet w takich miejscach chętnie inwestowali, bo gdyby po okolicznych wioskach poszło info, że ten operator ma tu zasięg i prędkości to każdy by tam poszedł. Na jednej z wiosek, gdzie czasem przebywam zasięg ma głównie plus, reszta jakieś szczątki. I każdy ma tam plusa, nawet ludzie nie negocjują ofert, bo nigdzie nie przejdą, skoro nie ma zasięgu.

Odpowiedz

43. ~delta
1

2017-11-17 13:37:23

Na całym Śląsku LTE jest. Jak z resztą Polski to ciężko mi powiedzieć ale na trasie Katowice - Kraków idzie youtube oglądać:)

Odpowiedz

42. ReVoLTEa
-1

2017-11-17 13:37:00

@39 Bełkot to jest w każdym twoim komentarzu. Jak wiadomo operator będzie się koncentrował na zadupiach i tam budował sieć gdzie ludzie nie mieszkają bądź przebywają sporadycznie, operator ma też zarabiać pieniądze i utrzymać sieć i dlatego podaje się zasięgi obejmujące ilościowo ludzi.

Odpowiedz

41. ~Tomek
-1

2017-11-17 13:04:21

Roznie to jest nie chwalcie sie Orange. W lesie w polu w górach brak zasiegu

Odpowiedz

40. ~
0

2017-11-17 12:59:50

Niby dużo a u mnie najsłabszy zasięg

Odpowiedz

39. jedrek
-1

2017-11-17 12:08:50

Nie ma to jak bełkot marketingowy 99,8% Polaków. A jak te 99.8% wyjedzie w najbardziej odludne rejony Bieszczad, Borów Tucholskich to też będą nadal w zasięgu? Czy w zasięgu pozostanie tylko 0,2%? Zasięg radia podaje się obszarem a nie ilością ludzi, którzy nie podróżują i tylko dlatego mają zasięg w obszarach najbardziej zaludnionych gdzie stacjonują.

Odpowiedz

38. ~boncio
0

2017-11-17 12:07:56

Też mam porównanie do netu za granicą. W Zagrzebiu i okolicach dużo wolniej niż w PL, ale płynnie. Wiedeń, prawie tak samo jak u nas, ale to był początek poakietu :) Niemcy (Stuttgart, Dortmund) mało LTE i wolnieji niż u nas. Kolej między Stuttgartem, a Dortmundem porażka. Połowę drogi ani neta z kom, ani z WiFi w ICE. Może przy 300km/h tak to działa ;)

Odpowiedz

37. Angemona
2

2017-11-17 10:45:30

Ja ostatni byłam tydzień w UK i powiem wam, że w Polsce jest bajecznie z zasięgiem.

Odpowiedz