DAJ CYNK

Orange chętnie kupiłby Canal Plus

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8328

Francuski Orange przystąpiłby do rozmów z Vivendi o zakupie płatnej telewizji Canal Plus, jeżeli tylko byłaby na sprzedaż - powiedział dziennikarzom Stephane Richard, prezes Grupy Orange.

Francuski Orange przystąpiłby do rozmów z Vivendi o zakupie płatnej telewizji Canal Plus, jeżeli tylko byłaby na sprzedaż - powiedział dziennikarzom Stephane Richard, prezes Grupy Orange. Dodał, że Orange jest chętny na bliższy sojusz z Canal Plus, ale nie rozwijał tematu.

Rzecznik Vivendi odmówił komentarza w tej sprawie.

Grupa Orange współpracuje z Koncernem Vivendi od dłuższego czasu. W Polsce Canal Plus kontroluje platformę cyfrową nc+, która dostarcza polskiemu Orange ofertę telewizyjną w technologii DTH. NC+ zaś oferuje swoim klientom pakiety Orange.

W tym miejscu wspomnieć należy także, że polski Orange oprócz współpracy z platformą nc+ stawia także na budowanie samodzielnej oferty telewizyjnej. Orange rozpoczął agregację treści telewizyjnych i w marcu rozpoczął oferowanie swoim klientom telewizji internetowej IPTV.

Zobacz: Orange stawia na samodzielną ofertę telewizyjną

Kupno Canal Plus zdecydowanie wzmocniłoby pozycję Orange na rynku telewizyjnym, na którym operator musi konkurować zarówno z operatorami kablowymi, jak i takimi dostawcami treści jak Netflix czy Amazon.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu