DAJ CYNK

Nowe Lumie bez logo Nokia

03.09.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8001

Ważne 13

3

Logo Nokia nie trafi na obudowy smartfonów wprowadzonych na rynek po sfinalizowaniu transakcji przejęcia działu telefonów i usług przez Microsoft. Marki Asha i Lumia będą nadal obecne na rynku.

Logo Nokia nie trafi na obudowy smartfonów wprowadzonych na rynek po sfinalizowaniu transakcji przejęcia działu telefonów i usług przez Microsoft. Marki Asha i Lumia będą nadal obecne na rynku.

W ramach umowy z Nokią, Microsoft przejmuje marki Lumia i Asha, nie zyskuje jednak prawa do stosowania marki Nokia w swoich smartfonach. Logo Nokia wciąż będzie trafiało na obudowy telefonów, ale tylko tzw. feature phone'ów, czyli prostych urządzeń niesklasyfikowanych jako smartfony.

Microsoft będzie mógł produkować proste telefony pod marką Nokia przez dziesięć lat. Warto przy tym dodać, że według ostatnich zestawień Nokii linia urządzeń Asha traktowana jest jako smartfony.

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się
33. kvasir
0

2013-12-05 14:28:37

Asha jako smartfon dobry dowcip. :D, pewnie za chwilę Nokia 3310 będzie bardziej konfigurowalna niż jakakolwiek asha

Odpowiedz

32. ~OBOO
0

2013-09-04 09:44:55

Czyli teraz w sklepie nie powiemy "poproszę Nokie model ...." tylko poproszę Lumie :( Trochę kicha............ To jakby zamiast prosić w sklepie o Iphona , prosić o ogryzkę .

Odpowiedz

31. ~thonka
0

2013-09-03 23:18:11

@29 alcatel jest... Chiński. Przynajmniej ta część produkująca telefony (zajmuje się tym TCL - ci co zasłynęli lokowaniem produktu w Iron Man 3) i używają tej marki tylko w Europie.

Odpowiedz

30. ~
0

2013-09-03 17:47:52

Takie pytanie, w wiadomosci zostalo wspomniane o "feature phone/''" jest na telepolis cos wiecej o tym napisane?

Odpowiedz

29. Th0mas
0

2013-09-03 17:45:14

@ ~Brend został jeszcze Alcatel :P

Odpowiedz

28. ~wyjec
0

2013-09-03 17:31:21

no i wiadomo, teraz jest ostatnia chwila, by kupić nowe E72, bo nie ma szans, by równie dobry telefon biznesowy powstał w tej firmie.

Odpowiedz

1

2013-09-03 17:01:25

26). Myślisz, że tylko Ty jeden? * Eh, źle się dzieje... :-(

Odpowiedz

26. Hose
-1

2013-09-03 16:41:33

Elop Trojański zrobił co miał zrobić, zaraz po tym jak pojawił się w Nokii pisałem w jakim celu tam siedzi, nawet właśnie wtedy go określiłem Elopem Trojańskim, chyba muszę złożyć CV na proroka w jakieś firmie ;-)

Odpowiedz

25. ~asdf
-1

2013-09-03 16:21:37

Microsoft bazuje na monopolu na system... ta firm anie pojęcia o konkurencji i nastawieniu na klienta... co urządzenie to porażka.. poza tym microsoft jest drogi jak apple - gdyby nie konkurencja z Chin i Korei to wszystko było by drogie jak ze złota.... klient tylko traci na tej wiekopomnej tranzakcji.... podejrzewam że fjuczerfony znikną z oferty z czasem bo microsoft interesuje tylko smartfon z ogromną stopą zwrotu z modela....

Odpowiedz

23. ~Brend
1

2013-09-03 14:23:50

Czyżby początek końca dla Nokii? Z jednej strony na chwilę obecną niema co żałować (no bo poza lumiami w sumie niewiele ich modeli robi furorę...jeśli w ogóle jakieś...) z drugiej - Ericssona już niema (Sony połknął, przeżuł i wypluł), działu komórkowego Siemensa też (tu akurat sama Nokia winna), Motorolę wykupiły Google, Nokia to ostatni z tych dawnych "wielkich" graczy, firma z "tradycjami", smutno będzie jak (już) zniknie.

Odpowiedz

22. ~Darek
1

2013-09-03 13:46:02

Jedno jest pewne,gdyby nie wsparcie noki,to ten microsyf,na rynku by niezaistniał.Widzę to w mojej noki.Dziwny jest ten świat!

Odpowiedz

21. ~krisu6230i
0

2013-09-03 13:42:05

@8 nie ma Apple - jest Crapple.

Odpowiedz

20. ~a
2

2013-09-03 12:45:21

ciekawe czy Microsoft 101, będzie lepszy od Nokia 101 :D

Odpowiedz

19. ~Speed565
2

2013-09-03 12:39:06

A jaka będzie sytuacja posiadaczy Nokii Lumia po finalizacji transakcji? MS przejmuje działy, a nie całą firmę, więc teoretycznie obsługiwać posiadaczy Lumii powinna Nokia. Sek w tym, że ona już nie będzie miała czym, bo wszystkie zasoby sprzedała MS.

Odpowiedz

18. ~karluum
0

2013-09-03 12:28:21

Jeżeli smartfony nie będą sprzedawane pod nazwą Nokia to teoretycznie jest szansa na powrót Mameo jako systemu w smartfonie Nokii ;)

Odpowiedz