DAJ CYNK

Nokia z obniżonym ratingiem kredytowym

08.07.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2255

Ważne 3

0

Standard & Poor's obniżył rating długu Nokii z BB- do B+ z perspektywą stabilną. Stało się to po decyzji przejęcia od Siemensa za 1,7 mld euro udziałów w Nokia Siemens Networks.

Standard & Poor's obniżył rating długu Nokii z BB- do B+ z perspektywą stabilną. Stało się to po decyzji przejęcia od Siemensa za 1,7 mld euro udziałów w Nokia Siemens Networks.

Zobacz: Nokia przejmuje pełną kontrolę nad Nokia Siemens Networks.

Zdaniem S&P, przejęcie NSN nie poprawi zysku i wolnych przepływów pienieżnych koncernu, za to obniży wysokość wolnych środków na koncie. Agencja prognozuje, że na koniec 2013 roku Nokia będzie miała tylko 1,3 mld euro wolnych środków. Pozycja ta uwzględnia już "spalenie" powyżej 300 mln euro w samym II kwartale.

Źródło tekstu: Cellular News, wł

Komentarze
Zaloguj się
8. WitekT
0

2013-07-09 09:20:55

Adam: "800" się zaplątało... Poprawione, dzięki! :-)

Odpowiedz

7. ~Adam
0

2013-07-09 09:15:39

@WitekT - "Pozycja ta uwzględnia już "spalenie" powyżej 300 800 mln euro w samym II kwartale." - 300 800 mln euro???

Odpowiedz

6. ~?
0

2013-07-08 22:28:25

Applefan całkowita zgoda w tym że nokia powinna zrezygnować z produkcji sprzętu. Wypuszczanie seriami telefonów natury Nokia 206 i 301 albo jak rok temu c1-01 i c2-01 po pierwsze nie poprawi sytuacji ekonomicznej firmy a po drugie zwiększy koszty produkcji. Konsolidacja spółek takich jak NSN pod marką Nokia też tylko obciąży koszty działania spółki. Jak wiadomo wszystko ma kiedyś swój koniec. nokia również. Jeżeli sprzedaż Lumii nie okaże się sukcesem a raczej na to się zanosi no to wróżę nokii katastrofę.

Odpowiedz

-3

2013-07-08 12:59:37

@4 czy ja pisałem coś o Apple??? Moje komentarze są celne i piszę jak jest. Ewentualne pretensje proszę do agencji ratingowej S&P. Ja tylko nie zgadzam się z ich optymizmem. Ranking powinien jeszcze bardziej być obniżony aby dyskontować bardziej prawdziwie przyszłość. Kupno udziałów w Siemens Network jest błędną decyzją. Chiny z Huawei na czele zjedzą ich cenowo. Już weszli mocno na znaczące rynki. Nokia powinna stać się stricte firmą usługową i finansową. Powinna natychmiast zarzucić produkcję sprzętu. W taki sposób jak ona to robi, przy tych kosztach, na taką skalę i z takimi partnerami prowadzi to do bardzo szybkiej katastrofy. Rynek finansowy to widzi od dawna.

Odpowiedz

4. ~
3

2013-07-08 12:46:33

Do 1. applefan twoje niekonstruktywne, nie wnoszące nic do tematu i stronnicze komentarze tylko zaśmiecają tę stronę. Nie wiem czy chcesz komuś udowodnić że apple jest liderem na rynku telekomunikacji, albo może ci zapłacili za to że reklamujesz ich produkty, ale wielu użytkowników tej strony niezmiernie by się ucieszyło gdybyś skończył z tym trolowaniem.

Odpowiedz

3. WitekT
1

2013-07-08 12:12:07

Calm7: nie chodzi o fakty, a o formę ich komunikowania - dlatego komentarz został usunięty.

Odpowiedz

4

2013-07-08 12:08:58

Moderator też uważa, że symbian to niewypał? No to skoro tak, to ja swoje napiszę w tej formie: aple = kupa niewypału! :-P

Odpowiedz

-4

2013-07-08 11:10:02

(Nokia, BB, HTC) = RIP. W przypadku Nokii największy problem dotyczy braku własnego ekosystemu. Po niewypale związanym z Symbianem, który był odpychający, weszli w WP, który nabija wątpliwą kasę tylko MS (sklep). Nokii nie daje to absolutnie nic. Szkoda, że Nokia nie weszła w Androida, bo wtedy miałaby za bezpośrednią konkurencję 10xtańszych producentów z Azji i szybciej zeszłaby ze sceny, a tak przyjdzie nam się jeszcze pomęczyć z rok, dwa z tym nieinnowacyjnym, bezczelnym kiedyś monopolistą, nieuczącym się na własnych błędach.

Odpowiedz