DAJ CYNK

Nokia Lumia 920 cieszy się ogromnym zainteresowaniem [wideo]

22.11.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4742

Ważne 0

0

Nowe Nokie Lumia pchają akcje fińskiego producenta w górę. Po informacji o wyprzedaniu zapasów Nokii Lumia 920 na terenie Niemiec, akcje firmy podskoczyły o 5,5%, do 2,23 euro za akcję.

Nowe Nokie Lumia pchają akcje fińskiego producenta w górę. Po informacji o wyprzedaniu zapasów Nokii Lumia 920 na terenie Niemiec, akcje firmy podskoczyły o 5,5%, do 2,23 euro za akcję.

Popularność Lumii 920 nie ogranicza się jednak tylko do Niemiec. Również w USA smartfon radzi sobie bardzo dobrze - jest na drugim miejscu najlepiej sprzedających się telefonów w ofercie Amazonu (za Motorlą Droid Maxx HD 4G) - donosi w swoim raporcie Dow Jones.

Poprawa wyników finansowych największego niegdyś producenta smartfonów daje nadzieje na zmiany w rynku zdominowanym przez Androida i iOS. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że nagłe wyprzedanie zapasów Lumii 920 w Niemczech może równie dobrze świadczyć o niewielkich ich dostawach ze strony Nokii. Wszystko wyjaśni się po opublikowaniu wyników Nokii za IV kwartał.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Bloomberg, Dow Jones, wł

Tagi: Lumia nokia
Komentarze
Zaloguj się
23. ~
0

2012-11-26 17:54:54

@13 to jest l920 nie 900 ,która jest nowym modelem ze wsparciem conajmniej półtorarocznym i która jóż od razu ma wp8.

Odpowiedz

21. ~
0

2012-11-24 00:38:38

20 Tobie chyba telefony się pomyliły! Bzdury.

Odpowiedz

20. ~
0

2012-11-23 23:57:34

N8 tez miala wrocic do gry, a zaryla o dno i dno sie oberwalo....

Odpowiedz

19. ~zawi
0

2012-11-23 19:43:32

@16, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Podałem wynik jednej sieci, nie sprzedaż globalną. Tym telefonem Nokia ma zamiar wrócić do gry, wg tego co można zaobserwować, może im się to udać. Zobaczymy przy ogłoszeniu wyników kwartalnych...

Odpowiedz

18. ~Coxxi
0

2012-11-23 10:59:01

Ten telefon jest mój, jak tylko ceny nie co spadną. Mam w d.. przebrzydłego Androida.

Odpowiedz

17. ~Hose
0

2012-11-22 20:24:01

Świetnie, wielkie brawa dla Nokii, ale gdzie liczby potwierdzające ten ogromny sukces sprzedaży? Wiele razy już słyszałem o oszołamiających wynikach których niestety cyferki nie potwierdziły.

Odpowiedz

16. ~sucker killah
2

2012-11-22 18:55:46

@12 - niesamowite wprost! Iphonów sprzedało się 5... milionów w pierwszy weekend, Samsungów GIII juz ponad 30 milionów, te 5 tysięcy na prawdę robi wrażenie, widać ta oszałamiająca sprzedaż ich przerosła :)

Odpowiedz

15. ~sucker killah
-2

2012-11-22 18:49:04

@8 - a może wytłumaczysz gimnazjalisto, czym się różni lanser od Appla, od lansera od Nokii? Cena mniej więcej taka sama, funkcjonalność podobna, choć na Nokii mniejsza, bo jak na razie jest mniej aplikacji itp. itd... Rozumiem że ty i inni gimnazjaliści macie w swoich główkach taki kod, jak psy Pawłowa, widzisz jabłko - szczekasz :D Po czym jeszcze rozpoznajesz lansera, po tym że nie jeździ starym polonezem, albo golfem 2, tak jak ty, tylko dobrym samochodem? Po tym że nie ubiera się w Tesco, tak jak ty? Po czym jeszcze? idź się poradzić innych gimnazjalistów, a potem tu wróć i nam o tym opowiedz, myślę że wszyscy będą na to czekać z niecierpliwością :D

Odpowiedz

14. Rogi
0

2012-11-22 16:32:15

Można ogłaszać nowego lidera rynku. S3 się chowa.

Odpowiedz

13. ~m1k0
1

2012-11-22 15:00:15

Przecież te stare Lumie to towar typu Nokia N9! Telefon nad którym klamka zapadła! Nie będzie aktualizacji do aktualnej wersji 8. Kupują ludzie bo nieuczciwi naciągacze z salonów wciskają ludziom telefon zombi, brrr

Odpowiedz

12. ~zawi
-1

2012-11-22 13:12:58

W Finlandii jedna sieć miała 5000 sztuk w przedsprzedaży, sprzedali wszystko... http://wmpoweruser.com/nokia-lumia-920-sell-out-in-finland-on-pr e-orders-alone/

Odpowiedz

11. ~Piotr
-1

2012-11-22 12:57:49

@9, a czy widziałeś, żeby ktokolwiek podawał na bieżąco takie dane? Takie informacje wypływają tylko z sprawozdań finansowych.

Odpowiedz

10. toms
1

2012-11-22 12:14:54

Oby udało się wyjść Nokii na prostą. Zdrowa konkurencyjność i różnorodność na rynku, to podstawa. Po wyprowadzce Motoroli z Polski, nie chciałbym być skazany na wybór pomiędzy Applem i Samsungiem, ewentualnie jeszcze LG.

Odpowiedz

9. ~
1

2012-11-22 12:11:52

Nokia nie poda danych sprzedazowych, bo wyszloby,ze krol jest nagi. Taki chłyt marketingowy a''la apple. Dobro trudno dostepne jest cenniejsze,etc. Bez wielkosci sprzedazy wiadomosc ma niezbyt wielki znaczenie informacyjne.

Odpowiedz

8. ~baboso
2

2012-11-22 12:10:20

blady strach w oczach gimnazjalistów i lanserów od jabłka bezcenny :)

Odpowiedz