DAJ CYNK

Netia wygrała z Izbą Skarbową - dostanie 80 mln zł

30.12.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4753

Ważne 5

3

Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, ponownie wydając decyzję, określił zobowiązania podatkowe Netii za rok 2003 w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) w wysokości 0 zł. Oznacza to, że telekom dostanie ponad 80 mln zł zwrotu podatku wraz z odsetkami.

Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, ponownie wydając decyzję, określił zobowiązania podatkowe Netii za rok 2003 w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) w wysokości 0 zł. Oznacza to, że telekom dostanie ponad 80 mln zł zwrotu podatku wraz z odsetkami.

Decyzja została wydana po ponownym rozpatrzeniu sprawy przez Dyrektora Izby wskutek wyroku wydanego przez Wojewódzki Sąd Administracyjny rok temu, który to wyrok został następnie 25. czerwca utrzymany w mocy przez Naczelny Sąd Administracyjny, uchylającego decyzję Dyrektora Izby z 16. lutego 2010 roku wydaną uprzednio w niniejszej sprawie określającą zobowiązanie podatkowe Netii za rok 2003 w CIT w wysokości 34,2 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych w wysokości około 25,3 mln zł.

Decyzja uwzględnia argumentację podniesioną przez Netię w toku postępowania przed sądami administracyjnymi obu instancji. W związku z faktem, że Netia zapłaciła podatek (wraz z odsetkami - na dziś w sumie ponad 80 mln zł) ustalony przez Dyrektora Izby w Uchylonej Decyzji w lutym 2010 roku, to obecnie oczekuje zwrotu wpłaconej kwoty wraz z należnymi jej odsetkami.

Źródło tekstu: Netia

Tagi: Netia
Komentarze
Zaloguj się
17. ~tapicerka
0

2014-12-31 16:02:16

dyrektora?!?! co to k..a jest - jakaś nowa nomenklatura nazisto-feministów?!

Odpowiedz

16. ~...
0

2014-12-31 10:08:18

Zlicytować urzędasa ze skarbówki. A jak nie ma 20 baniek to do pierdla i odrabiać wypłatę do do końca życia.

Odpowiedz

15. ~
0

2014-12-30 22:09:42

Rozumiem że w tych zobowiązaniach podatkowych uwzględniono netiowsie lewe faktury?

Odpowiedz

14. ~plajtforma ubewatelska
-1

2014-12-30 18:36:13

Państwo przyjazne przedsiębiorcom!~

Odpowiedz

13. ~pabloki
0

2014-12-30 17:12:50

oby dyrektor tej izby skarbowej nie zrobił jak tu tak mi sie jakoś skojarzyło.

Odpowiedz

12. ~tia
1

2014-12-30 16:24:29

7. - z tego co inni piszą, to 80 mln zł to całość zwrotu, juz z odsetkami; ale zgadzam się, że u Witka to można różnie odczytać

Odpowiedz

11. ~tia
0

2014-12-30 16:18:22

a ja jestem ciekaw, skąd Witek wie o 80 mln zł

Odpowiedz

10. ~Stefan
1

2014-12-30 16:10:55

A ja jestem ciekaw ile osób w Izbie Skarbowej dostało nagrody za wydanie tej decyzji i czy je teraz zwrócą?

Odpowiedz

0

2014-12-30 14:12:00

Panu Derektorowi nic nie zrobią, bo zapewne jest już na emeryturze, ewentualnie na długotrwałym zwolnieniu L-4.

Odpowiedz

8. ~uke.rulez
0

2014-12-30 13:00:46

I teraz wiadomo skad nagle Jakubas a akcjonarjacie Netii. Bo najpierw Jakubas kupuje pakiet akcji Netii, potem nastepnia TPSA zawiera ugode z netia na gruba gotowke, teraz US ciekawe co dalej ...

Odpowiedz

7. ~
-1

2014-12-30 12:12:51

Odsetki ustawowe od 1 lutego 2010 do 1 stycznia 2015 to ponad 51 milionów zł. W sumie dostaną ponad 131 milionów zł. Oto sitwa Donalda T.

Odpowiedz