DAJ CYNK

Netia tnie koszty, zwolni 400 osób

11.12.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7674

Ważne 6

4

Netia startuje z nowym programem oszczędnościowym, który ma przynieść 50 mln oszczędności. Pracę starci 300 - 400 pracowników.

Netia startuje z nowym programem oszczędnościowym, który ma przynieść 50 mln oszczędności. Pracę starci 300 - 400 pracowników.

Netia rozpoczęła już rozmowy ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych, które miałyby się odbyć na przestrzeni trzech pierwszych miesięcy 2015 roku. Jak powiedział prezes Netii Adam Sawicki, redukcja zatrudnienia ma przynieść połowę z zapowiadanych 50 mln oszczędności. Reszta ma pochodzić z efektywniejszego wykorzystania zasobów innych niż ludzkie - mówi Adam Sawicki.

Optymalizacja zatrudnienia wiąże się ze spłaszczeniem struktury naszej organizacji. Chcemy zrezygnować z części tzw. back office oraz zmniejszyć liczbę stanowisk kierowniczych. Cięcia dotkną głównie naszych największych biur w Warszawie i Wrocławiu - powiedział Adam Sawicki. Szczegółowe warunki zwolnień wymagają negocjacji ze stroną pracowniczą. Uzgodnienia będą się oczywiście łączyły z zawiązaniem przez spółkę rezerw, które mogą wynieść niskie kilkadziesiąt mln zł.

W przyszłym roku Netia ogłosi kolejne plany oszczędnościowe, ale tym razem bez zwolnień. Spółka zatrudnia obecnie ok 1700 pracowników.

Źródło tekstu: gpwinfostrefa; wł

Tagi: Netia
Komentarze
Zaloguj się
35. ~sanok
0

2015-05-11 19:06:14

sa najwiekszymi oszustami tak i orange ....... zlikwidowoc ten syf

Odpowiedz

34. ~Putin
0

2015-01-15 08:23:05

Ciekawe co z Naleśnikiem ? Znowu się utrzyma na powierzchni ?

Odpowiedz

33. ~vojtas
0

2014-12-14 07:04:43

Ale SAWICKI nowy samochód służbowy dostał, a połowie PM samochód odebrano - dlatego właśnie ta firma upadnie. Wyższa kadra zarządzająca to idioci...

Odpowiedz

32. ~Janek
0

2014-12-13 18:08:48

Ludzie, narzekacie na przepływność, ceny. Ja płacę za internet po radiu 59 zł za 10 Mb, a wcześniej 78 zł za 4Mb. Była tepsa nie chciała postawić jednego słupa, bo im się nie opłaciło. Miasto ponad 20 tys. mieszkańców, na takie oferty nie mam szans...

Odpowiedz

31. ~uzytkownik dropssa
0

2014-12-13 13:42:23

Czepiacie się Netii. Dzwoniąc na infolinie Dropssa (podobno to 2 osobne działy bok), przerzuciło mnie do macierzystej Netii. panienka się zdziwiła, ale odblokowała mi dostęp do konta i był rulez. skwitowała tylko; my żadnego szkolenia odnośnie dropssa nie mieliśmy.... zero komentarza. Teraz czekam, czy Dropss doliczy mi do faktury opłatę za bzdurne zawrócenie konsultantowi (i tu problem: Dropssa czy Netii) głowy....

Odpowiedz

30. ~Bursztyn
0

2014-12-13 07:50:55

Jestem w Netii od 2006r.telefon stacjonarny mam od 1990 roku.i mogę powiedzieć że to była dobra decyzja że zmieniłem TP na Netie.oczywiście przerabiałem różne sytuacje-zdarzenia jak w życiu z Netią.ale śledząc od lat komentarze na temat operatorów działających na rynku dużo oszczędziłem pieniędzy z swojego budżetu domowego.bo po prostu wiem że trzeba płacić ale opisy jak jak sobie radzić nowymi promocjami u operatorów na co uważać to czasami jest poezja jak można rozpracowywać umowy wprowadzane na rynek.Pozdrawiam 13 grudnia 2014r. kiedy w 1981r. wyłączono-zablokowano łączność (telefony) w Polsce.

Odpowiedz

29. sa
0

2014-12-13 01:03:37

Tfu do 24@ miało być...

Odpowiedz

28. sa
0

2014-12-13 01:02:57

21.@ A co do jakości pisałam wyżej mam miks światłowód i trochę miedzianki która wcześniej pozwalała na kablówkę o przepustowości 200Mb/s czy jakoś tak a teraz wykłada się na zwykłych 10MB/s..Zauważyć też muszę że pracownicy tj.technicy są nadal ci sami co mi ten net kładli czyli jeszcze pracują...

Odpowiedz

27. sa
0

2014-12-13 00:57:07

24 i 26@ Taniej? A to ciekawe bo płacę 45,90 w promocji, bo bez faktury elektronicznej oszczędność aż 5zł taniej, normalnie byłoby 50,90zł faktycznie tani internet.Jakbym chciała u innych lokalnych opów co dają internet i światłowód to dostaję w zasadzie tyle samo(prędkość) i płacę od 49,90 do 55 zł.U mojego starego nieistniejącego już opa miałam za 49 zł i mimo że ponoć był nieco wolniejszy to chodził po prostu lepiej i był zauważalnie mniej awaryjny choć nie idealny,no ale został sprzedany i jest teraz ..netia.Zauważalne pogorszenie jakości pracy nastąpiło z chwilą gdy firmę przejęła internetia a paradoksalnie jak podpisałam nową umowę przedłużającą zaledwie kilka m-cy temu to nastąpiło kolejne pogorszenie odbioru..Ot taki paradoks.A może ja po prostu mam pecha?

Odpowiedz

26. ~Vegoo
0

2014-12-13 00:20:01

A tam! Sapiecie ale ceny za uslugi chcielibyscie miec praktycznie zerowe. Dziwnym trafem wszystko drozeje ale uslugi telekomunikacyjne maja taniec. Sic! No to tna operatorzy tam gdzie moga czyli na obsludze! Klienta trzeba zyskac/przedluzyc a jakdzwoni potem na biuro bo cos sie nie zgadZa to trzeba go jak najszybciej przemielic(nie koniecznie kompetentnie) zeby zwolnic linie dla innych ktorzy akurat chca przedluzyc umowe :D I tak interws sie kreci. Oferty leca w dol z cenami a jakosc uslug razem z nimi :DDD

Odpowiedz

25. ~lolik
0

2014-12-12 22:37:36

Ja też potwierdzam,że internet działa u nich bardzo dobrze i nawet aktura oplacona pół miesiąca po terminie - brak monitów, odsetek itp.Ogólnie szacun... Dziwią mnie właśnie te narzekania...

Odpowiedz

24. ~Lisa
0

2014-12-12 21:42:39

@21 Coz cena zazwyczaj odzwierciedla infrastrukture. Jesli op ma stosunkowo niski abonament to zazwyczaj przeklada sie to na niska jakosc infrastruktury niskie kwalifikacje zatrudnianych pracownikow bo firmy nie stac na lepszych i blede kolo sie zamyka. Za jakis czas za netia moga poleciec kolejne firmy.

Odpowiedz

23. sa
0

2014-12-12 17:25:55

21@ Bo nie wszyscy są takimi szczęściarzami jak ty ,u niektórych net działa tak że średnio co m-c i zdarzają się kilka dni są wielogodzinne przerwy(net jest dopiero o.godziny 20 wieczorem ale wcześniej nie ma) w dostępie do neta,bo właśnie trwa "konserwacja" czy inna awaria,albo zwyczajny bark prądu co prawda w domu prąd jest ,ale nie ma go tam skąd kable pochodzą...zaś szybkość jest zazwyczaj ok ale to nie zasługa netii a łączy opa wykupionego przez netię.

Odpowiedz

22. galtom
0

2014-12-12 07:35:01

Ja osobiscie bardzo z Netii jestem zadowolony. Jestem ich klientem od 2008 roku I powiem szczerze od strony dzialania uslug, ich jakosci I cen zupelnie nie moge sie przyczepic. Moi znajomi tez z Orange przeniesli sie do Netlii (Internet + TV) tez nikt nie nazeka. Wrecz przeciwnie - to jak mozna tworzyc pakiety TV to jest duzy kok do przodu wzgledem innych ofert TV. Placi sie za to z czego sie korzysta. Mnie osobiscie bardzo pasuje opcja net + samo HBO Go.Natomiast nie da sie ukryc, ze Netia ma powazne porblemy z nieustajacym balaganem w zakresie oblusgi Klienta. Jesli czlowiek od razu sie nastawi na fakt, ze proste sprawy beda trwaly I nic nie da sie zalatwic od rauz to choc nie traci nerwow. Ale na takim poziomie zdarzac sie to nie powinno bo to bardzo zraza klientow. Niestety. Tak jak stabilsnosc I jakosc uslug sa naprawde OK, to konca balaganu w BOK zupelnie nie widac:-( Szkoda, bo to bardzo ich ciagnie w dol. Podobnie jak decyzja z przed kilku lat by pozbyc sie udzualow w P4 - nigdy jej nie rozumialem. Ale coz - bylo minelo. Z p. widzenia konsumenta waznym jest by Netia na rynku pozostala, bo jednak UPC I Vectra to nie jest wszedzie konkurencja dla Orange. Wydaje mi sie tez, ze nie byloby dobrze, gdyby Netie kupil ktorys z duzych graczyk na rynku komorkowym (Plus/T-M) Play wydaje sie naturalnym kandydatem do wspolpracy.

Odpowiedz

21. ~Ted Rozpor
0

2014-12-12 05:43:58

Ja tu czegoś nie rozumiem! Ludzie wypisują na Netię, ze słaba, że awaryjna, nic nie warta itp... Jestem ich abonentem na łączu TP/Orange od 4 lat. Przedtem miałem Neostradę i Multimo. poprzedni operatorzy byli ok. zdarzały się 2 - 3 razy do roku awarie trwające do pół dnia. W Netii od 4 lat raz miałem brak dostępu do sieci! Z 3 godziny. Nawet nie dzwoniłem do BOK. Samo się naprawiło. W umowie mam do 10Mb. - średnio mam 9,5. Płacę 45,00 a 3 miesiące pierwsze po 1zł. W Tp pamiętam jak za 128 płaciłem 100 zł! Więc czego tak narzekacie na Netię?

Odpowiedz