DAJ CYNK

Netflix rośnie w siłę

19.04.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5237

Ważne 1

1

Netflix zaprezentował wyniki finansowe za I kwartał 2017 roku. Z serwisu korzysta prawie 100 mln użytkowników. Zdecydowana większość w opcji płatnej.



Netflix zaprezentował wyniki finansowe za I kwartał 2017 roku. Z serwisu korzysta prawie 100 mln użytkowników. Zdecydowana większość w opcji płatnej.

Z Netflixa korzysta 98,75 mln osób, z czego 94,36 mln z opcji płatnej. Pozostałe osoby są w trakcie 30-dniowego, bezpłatnego okresu testowego. W ciągu ostatniego roku liczba użytkowników serwisu wzrosła z 77,71 mln.

W I kwartale 2017 roku przychody Netflixa wyniosły 2,63 mld dolarów, a zysk 178 mln dolarów. Przychód z samego streamingu filmów to 1,05 mld dolarów, o 60,5% więcej niż przed rokiem. Spadają z kolei przychody z wypożyczania płyt DVD, które były o 16,8% niższe niż przed rokiem i wyniosły 120,4 mln dolarów.

W 2017 roku Netflix chce przeznaczyć ponad miliard dolarów na marketing.

Źródło tekstu: Netflix; wł

Tagi: 1Q2017 netflix
Komentarze
Zaloguj się
16. goral2099
0

2017-04-20 11:04:01

Ja po pół roku kończę przygodę z Netflixem. Przynajmniej na jakiś czas. Myślę, że będzie warto ponownie kupić dostęp, ale za jakiś rok-dwa, kiedy oferta będzie lepsza. Już nawet nie chodzi o filmy, seriale też po jeden dwa sezony dostępne tylko. Kiedyś może będzie warto.

Odpowiedz

15. ~tylko tvp
-1

2017-04-20 10:52:10

Odbieram naziemną cyfrową i darmową telewizję i jestem zadowolony z jakości.Po co mi płatne z internetu obce media wrogie Polsce.

Odpowiedz

14. broown
0

2017-04-20 10:15:34

@13 rozczarowany, ze nie masz wszystkiego? pewnie, ze nie masz. a na www serwisu masz dokładny opis, co jest w obecnej ofercie na Polskę. filmy są konsekwentnie dodawane, Netflix nigdy nie będzie miał filmowych gorących nowości - od tego masz Canal+

Odpowiedz

13. ~Tom
0

2017-04-19 20:47:38

Wziąłem wlaśnie na próbę i jestem trochę rozczarowany. Brakuje sporo filmów oraz seriali. Nie spodziewałem się, że nie znajdę amerykańskich produkcji sprzed 10-15 lat. Sama idea jest spoko, ale nie spodziewajcie się, że znajdziecie tam wszystko. I nie mówię tu o nowościach.

Odpowiedz

12. ~Fan
0

2017-04-19 19:46:31

Jak rzad nie przyhamuje ze swoja ustawa finansowania TVPis to wiekszosc Polakow przesiadzie sie na Netflixa z platform cyfrowych.

Odpowiedz

11. whothor
0

2017-04-19 19:16:28

przynajmniej pierwszy miesiac za darmo

Odpowiedz

10. ~Krystian
1

2017-04-19 19:12:36

@6 Zaraz cwaniakowanie! A moze zwykla oszczednosc? Jak mozna uzyskać dostep taniej to czemu niekorzystac?

Odpowiedz

2

2017-04-19 18:41:38

@ 6 a Twoje dzielenie się kontem jest legalne?ludzie na alegro kupują za całe 2-3 zł miesięczny dostęp,bo nie chcą podawać swoich kart.To ma być cwaniactwo? Chyba kpisz.

Odpowiedz

0

2017-04-19 17:24:35

w polsce nawet chyba dwa lata jeszzce nie minely, a sporo osob ma

Odpowiedz

-1

2017-04-19 17:00:41

dynamicznie rozwijający się serwis, produkcje własne bardziej do mnie trafiają niż te z HBO

Odpowiedz

6. jowish
-3

2017-04-19 15:24:00

@5 netflix nie jest drogą usługą, tym bardziej, że możesz korzystać z niego z innymi i dzielić się kosztem. ale widzę, ze wolisz polaczkowe cfaniaczkowanie

Odpowiedz

5. ~Misio
2

2017-04-19 15:21:22

Korzystam od kilku miesięcy i jestem zadowolony. Oczywiście dostęp kupiony na allegro bo tylko te ceny są do przyjęcia dla nas Polaków

Odpowiedz

2017-04-19 15:20:24

@2 4 użytkowników.

Odpowiedz