DAJ CYNK

Najszybsze smartfony z Androidem w 2014 roku

13.01.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 10513

Ważne 0

0

Twórcy popularnego benchmarku AnTuTu opublikowali listę najszybszych smartfonów 2014 roku. Takiego zwycięzcy nikt się nie spodziewał.

Twórcy popularnego benchmarku AnTuTu opublikowali listę najszybszych smartfonów 2014 roku. Takiego zwycięzcy nikt się nie spodziewał.

Jak pokazują wyniki przeprowadzonych testów, najszybszym smartfonem w 2014 roku okazał się być Meizu MX4. Co ciekawe, jest to urządzenie pracujące pod kontrolą ośmiordzeniowego procesora MediaTek MTK6595, z 2 GB pamięci RAM i trochę nietypową rozdzielczością ekranu 1152 x 1980 pikseli. Uzyskał on wynik 47765 punktów.

Na drugim stopniu podium znalazł się Google Nexus 6 (47079 punktów), a na trzecim Samsung Galaxy Alpha (45817 punktów).



W zestawieniu za 2013 rok niepodzielnie królował Samsung Galaxy Note 3, zajmując dwa pierwsze miejsca. Pierwsza była wersja wyposażona w Snapdragona 800, druga w Exynosa 5420.

Źródło tekstu: AnTuTu; wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~preed
0

2015-01-22 09:35:16

Antutu nie jest miarodajnym testem moim zdaniem,ba raczej takowego nie ma... nie ma die czym podniecac...

Odpowiedz

20. ~OnePlus One
0

2015-01-14 14:42:51

Moje OPO ma 46254... co to za zestawienie :/

Odpowiedz

19. ~tusk
0

2015-01-13 22:32:44

Hmmm zrobię test na Vmware na PC typu blaszak...

Odpowiedz

18. ~Adam M.
1

2015-01-13 20:52:02

Testy testami a jak przyszło co do czego w realu (obsługa nawigacji morskiej Navionix podczas regat na Adriatyku) to mój HTC One m8 i szwagra Galaxy s5 zostały zdeklasowane wydajnościowo (prędkościowo) przez niepozorną Motorolę g LTE mojej żony. :)@ orson_dzi - jak żyć?

Odpowiedz

17. Lukasz88
0

2015-01-13 18:15:57

@16 To pewne, że są uśrednione bo mój Note z S805 osiąga ponad 48k.

Odpowiedz

16. ~Tarakum
0

2015-01-13 18:14:38

Ogarnijcie że te wyniki są w jakiś sposób uśrednione, czepiacie się jak to Polaczki.Na niektórych stronach można i znależć wyniki tego Meizu w graniach 55tys..

Odpowiedz

15. ~
0

2015-01-13 18:06:45

Mój galaxy alpha z masą zainstalowanych aplikacji osiąga w Antutu 49699 punktów. Coś nie halo te zestawienie.Screen:

Odpowiedz

14. ppowski
0

2015-01-13 17:29:58

Nie wiem jak oni ten ranking robili ale mój Galaxy S5+ (SM-G901F) zakupiony w grudniu 2014 osiąga ok 50 tyś -

Odpowiedz

13. ~Pankowalski
-1

2015-01-13 15:50:38

Osobiście mam Telefunken Enjoy TE1 za 250 zł z mediamarkt z 512 mb ram i procesorem mediatek (2 rdzenie), android 4.2, no i system rzeczywiście potrafi zlagować. Właściwie to nawet często się zdarza, że skrzynka sms otwiera się kilka sekund, podobnie jak i połączenia, ale czy jest to aż taka wada? Jestem człowiekiem który bardzo łatwo "przyzwyczaja się" i generalnie absolutnie mi to nie przeszkadza. Gry i aplikacje normalnie działają, smsy i połączenia się wolniej otwierają, ale czy opłaca się wydawać 1000 zł więcej by po prostu robiło się to szybciej? Moim zdaniem nie :)

Odpowiedz

12. PLANET
1

2015-01-13 14:42:08

Tytuł do odstrzału, podobnie jak ten w newsie o Samsungu, który chce (ale PONOĆ to już nie dopisane!) wrócić do WP)... Benchmark to żaden wykładnik. Poza tym szkoda komentować, bo dziurawy: "Sony Xperia Z3 Compact z wynikiem 42779 punktów w AnTuTu 5 jest szybszy od Xperii Z2, Z3, Samsunga Galaxy S5, LG G3 czy HTC One M8." - to z testu LuiNa.

Odpowiedz

11. ~
0

2015-01-13 14:39:24

Moze jestem ograniczony ale dla mnie kazdy z tych atutu i tp jest pomylonym pomysłem. To tak jak bym powiedział ze moje auto ma 15023 p. w tescie, a twoje 15000. HAHAHA mam lepsze auto. Ale nikt nie pyta co to te punkty niby sa, bo jak dla mnie to równie dobrze mogło by byc zestawienie masy telefonów.

Odpowiedz

10. ~qwerty
-1

2015-01-13 14:29:17

Ale w czym najszybsze? Otwieraniu www czy przewijaniu zdjec w galerii? Nie widze sensu takiego rankingu. Jesli fon zamula to znaczy ze 1. Soft jest walniety lub 2. Uzytkownik uwalil soft toną dzialajacych w tle apek.

Odpowiedz

9. ~Tech-nick
0

2015-01-13 14:18:56

Ad 8. Co ty nie powiesz?! To może wyjaśnisz dlaczego to niby mulące Sony znalazło się w zestawieniu AnTuTu za 2013 rok - pod postacią chociażby modelu Xperii Z1?! (który to charakteryzuje się znacznie gorszym stosunkiem mocy podzespołów do rozdzielczości ekranu niż w przypadku Xperia Z3 Compact).

Odpowiedz

8. ~asd
-3

2015-01-13 14:11:59

i co z tego ze z3 compact ma takie parametry ? sonyn zawsze muli i mulic bedzie

Odpowiedz

7. ~Tech-nick
1

2015-01-13 14:08:36

ad 2. & 3. W przypadku LG G3 przesadzona rozdzielczość ekranu faktycznie zabija wysoką szybkość działania (wydajność). Tu się z wami zgodzę, ale gdzie w takim razie jest Sony Xperia Z3 Compact (Snapdragon 801, 2.5 GHz, Adreno 330, 2 GB RAM i ekran o rozdzielczości HD - 720p) ?? Coś dziurawe i niezbyt profesjonalne jest to zestawienie AnTuTu.

Odpowiedz