DAJ CYNK

Najlepszy kwartał Samsunga od dwóch lat

05.07.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2397

Ważne 7

0

Dzięki bardzo dobrej sprzedaży modeli z serii Galaxy S7, Samsung zaliczył najlepsze wyniki kwartalne od dwóch lat.

Dzięki bardzo dobrej sprzedaży modeli z serii Galaxy S7, Samsung zaliczył najlepsze wyniki kwartalne od dwóch lat.

Analitycy przewidują, że zyski Samsunga za II kwartał 2016 roku wzrosną o 13% roku do roku, do poziomu 6,8 mld dolarów. 3,7 mld dolarów z tej kwoty stanowić mają zyski z urządzeń mobilnych. Będzie to najwyższy wynik od I kwartału 2014 roku, kiedy to firma zanotowała 7,4 mld dolarów zysku.

Duży udział w zyskach ma mieć bardzo dobra sprzedaż modeli z serii Galaxy S7, które rozeszły się w II kwartale w 16 mln egzemplarzy.

Pełne wyniki finansowe za II kwartał 2016 roku Samsung ma zaprezentować w najbliższy czwartek.

Źródło tekstu: Reuters; wł

Tagi: 2Q2016 samsung
Komentarze
Zaloguj się
13. ~Fly
0

2016-07-06 10:27:32

Rekordowe wyniki, a potem płacz w wielu firmach, że co rok czy kwartał zyski nie rosną. Trzeba brać korektę z paru paru lat, rynek też się nasyca, rozwój spowalnia. Dlatego biznes prowadzi się tak żeby jak wyniki będę takie jak rok czy trzy lata temu to i tak firma nie będzie płakać. Co innego inwestorzy, ale oni patrzą na zysk z akcji, dywidendę, a nie długofalową kondycję.Nokia odpadła przez Microsoft, BlackBerry prawie znikł, HTC i Sony mają problemy. Chyba prędzej zagrożeniem są chińskie firmy o ile poza Huawei wejdą do USA i Europy lub nasycenie. Ale firma powinna znać swoje możliwości i rynek.

Odpowiedz

12. ~Drzewo1986
0

2016-07-05 15:18:42

Czyli recepta jest prosta, robimy wszystkomający telefon bez wyraźnych mankamentów i tyle. Dodając do tego wyraźną słabość konkurentów (jeszcze lub już nie dających rady) mamy zwycięzcę. Pier...... unifikacja, niedługo będzie tylko samsung, google, facebook, apple, audi, merc, BMW, szklane domy, szczury i ludzie, bo reszta nie wytrzyma konkurencji ;P

Odpowiedz

11. ~klimass
0

2016-07-05 14:41:42

@3 applefan - Szwajcaria, Szwecja, Norwegia, Beneluxy, czasami nawet Niemcy czy USA jak jesteś specjalistą

Odpowiedz

10. ~Diablo
0

2016-07-05 14:14:57

Nie dziwią mnie wyniki,osobiście jestem zadowolony z s6 edge +,a s7 jest jeszcze lepszym sprzętem

Odpowiedz

9. ~Karol
0

2016-07-05 13:15:48

nie ma sie co dziwic, np w Pl Smasung wciaz jest mocno promowany przez duze sieci. ja akurat mam S6 w abonamencie od TMobile bez tzw. zwyzek, bardzo korzystna oferta i w sumie jestem zadowolony.

Odpowiedz

0

2016-07-05 11:59:00

Po S7 będzie S8 i znowu Panie trzeba szykować kasę. :)

Odpowiedz

7. ~gość
0

2016-07-05 11:21:21

W miejscu kropwk było ***

Odpowiedz

6. ~gość
0

2016-07-05 11:20:33

*** ściemnia jakoby P9 robił takie zdjęcia jak Canon 5D Mk. III :-D "LG" - czyli "lodówki głównie":-D się nie sprzedaje za bardzo... a Samsung rządzi:-)

Odpowiedz

0

2016-07-05 10:35:35

Drogie czy nie, telefon zastępuje coraz więcej innych urządzeń. Opłaci się ostatecznie. Nie kupi kolejnego kompakta, dołoży z to do S7.

Odpowiedz

4. ~
2

2016-07-05 10:26:38

W Brukseli tyle zarabiaja europoslowie :)

Odpowiedz

0

2016-07-05 10:02:30

@2 powiedzmy, że to 650 EUR. W którym kraju zarabia się w 2-3 dni takie kwoty?

Odpowiedz

2. ~Macieq
0

2016-07-05 09:14:50

Drogie to jest tylko na rynkach wschodnich. Jakbyś miał wydać na to dwie-trzy dniówki za nówkę, to nie byłbyś w stanie powiedzieć o tym "droga rzecz" :)

Odpowiedz