DAJ CYNK

Na SMS-ach można zarobić miliony

06.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3888

Ważne 4

1

Firma ComVision, właściciel marki SMSAPI, uzyskała w 2017 roku przychód blisko 40 mln zł, notując ponad 200% wzrostu w ciągu ostatnich trzech lat.Firma ComVision, właściciel marki SMSAPI, uzyskała w 2017 roku przychód blisko 40 mln zł, notując ponad 200% wzrostu w ciągu ostatnich trzech lat.

W 2017 roku gliwicka firma wysłała do swoich klientów 960 mln SMS-ów, o 78% więcej niż w 2016 roku. Przełożyło się to na wzrost przychodów wynoszący 214,71% w ujęciu trzyletnim. Przychód spółki w 2016 roku wynosił 40 mln zł.

ComVision na początku swojej działalności tworzył oprogramowanie dla sklepów internetowych. Dość szybko okazało się, że wtyczka do wysyłania klientom SMS-ów cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że od 2007 roku zaczęto rozwijać osobną usługę, SMSAPI. W tym samym roku premierę miał pierwszy iPhone, a w Polsce kończyła się era teleksu.

Pierwszego SMS-a może nie wysłaliśmy z garażu, ale i tak nie było łatwo. W biznesie ważny jest dobry timing. 11 lat temu wiadomości tekstowe były bliższe ludziom, a w Polsce nie było jeszcze Facebooka - powiedział Andrzej Ogonowski, Brand & PR Director SMSAPI. Kiedy na świecie zaczął się szał mediów społecznościowych, byliśmy już przygotowani do wykorzystania SMS-ów w marketingu B2B. SMS dla biznesu był kiedyś czymś innowacyjnym, ten model działania sprawdził się i doprowadził nas do prawie 1 mld wiadomości wysyłanych dla klientów rocznie.


Andrzej Ogonowski, Brand & PR Director SMSAPI

Wynikami ComVision zainteresowała się norweska firma LINK Mobility Group, co doprowadziło do połączenia obu przedsiębiorstw w 2017 roku. Gliwicka firma stała się częścią LINK Mobility Group, co kosztowało Norwegów około 16 mln euro. Członkostwo w grupie daje SMSAPI możliwość korzystania z nowych technologii mobilnych i doświadczeń jej członków z Norwegii, Szwecji, Danii, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec, Finlandii, Hiszpanii, Szwajcarii, Bułgarii, Rumunii, Francji i Włoch.

Szybki wzrost firmy ComVision pozwolił jej uzyskać tytuł Gazeli Biznesu 2017 (przyznawany przez "Puls Biznesu", 262 miejsce w kraju) oraz Diamentu Forbesa 2018 (763 lokata w Polsce, 45 w województwie śląskim).

Dwie najważniejsze nagrody biznesowe w Polsce to dla SMSAPI ogromne wyróżnienie, które umacnia nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Nasi klienci wiedzą, że w obecnych czasach SMS jest skutecznym sposobem dotarcia do swoich odbiorców. Nawet jeżeli pojawiają się wciąż nowe technologie komunikacyjne, to wiadomości tekstowe są w określonych sytuacjach najlepszym wyborem. I tak będzie dopóki na rynku będą obecne telefony komórkowe - powiedział Andrzej Ogonowski.

Źródło tekstu: ComVision

Komentarze
Zaloguj się