DAJ CYNK

Ministerstwo Finansów będzie nadal korzystać z usług Polkomtelu

08.06.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5965

Ważne 2

5

Polkomtel wygrał przetarg na świadczenie usług telefonii stacjonarnej na rzecz Ministerstwa Finansów.



Polkomtel wygrał przetarg na świadczenie usług telefonii stacjonarnej na rzecz Ministerstwa Finansów.

Ministerstwo Finansów ogłosiło w styczniu przetarg na świadczenie usług telekomunikacyjnych telefonii stacjonarnej w swojej siedzibie przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie. Zamówienie obejmowało między innymi dostarczenie jednej cyfrowej centrali telefonicznej o pojemności 3 tys. numerów, podłączenie jej ośmioma liniami PRA do sieci publicznej, a także obsługa darmowego numeru infolinii 0800. Oszacowana przez MF wartość obowiązującego 4 lata kontraktu to 1,877 mln zł.

Swoje oferty złożyło dwóch operatorów. Polkomtel zażądał za usługi 2,294 mln zł, natomiast Netia chciała 2,635 mln zł. Ponieważ cena była głównym i jedynym kryterium wyboru najlepszej oferty, to Polkomtel będzie przez następne 48 miesięcy nadal świadczył usługi na rzecz Ministerstwa Finansów.

Zobacz: dokumenty przetargowe na stronie Ministerstwa Finansów

Źródło tekstu: Ministerstwo Finansów, wł

Komentarze
Zaloguj się
56. ~gość
0

2017-06-25 19:22:55

Fajne te komenty o tym cudnym pleju, tylko to plej korzysta z infrastruktury plusa a nie odwrotnie. A za niedługo nie będzie korzystał i obciążał żadnej infrastruktury bo nie ma pieniędzy na roaming i chce zmusić do korzystania z tego własnego czegoś zwanego /''siecią/''. Będą jaja i masowe ucieczki od tego gniota:-)

Odpowiedz

55. wlo
0

2017-06-10 13:06:41

50 - ja jestem gdzie jestem i nie narzekam, że mi źle. Nie jest to Plej. Zawsze miałem tańsze ceny niż oferował kiedykolwiek Plej. A jeśli udało im się dać niższe, to w kwartał i mój operator dał mi lepsze. Zasięg? No komentować nie będę, bo od lat komentowałem i słyszałem jedno - tylko dlatego, ze Plej spowodował, ze nie płacą Polacy 2,70 za minutę Plej zawsze będzie lepszy. Ciekawe co się zmieniło? Jakieś śledztwo ustaliło, ze to jednak nie zasługa Pleja i już nie warto przepłacać? Że nie warto dobić W3 za to co Polakom wcześniej zrobili? Żenujące... A dla Ciebie Mordor i metro są najważniejsze... No płytko myślisz ;-)

Odpowiedz

0

2017-06-10 10:24:09

52). hahahametro i plej - wykładnią dla ,,brania " pleja..? Świetny text!:-DNiech się (jeszcze) cała Polska przeprowadzi do wawki metra:-D :-D :-D

Odpowiedz

53. ~do umcus
0

2017-06-10 09:58:00

Kolego... kiedy uświadomisz sobie, że Play to faktycznie szajs. Jesteś takim dennym obrońcom Play jak obrońcy krzyża w Warszawie. Gdyby nie Plus, Tmobile i Orange to Pan Gruszka z Playa by dziś sprzedawał na straganie hot-dogi. Playowska **** działa głównie na stacjach bazowych tych 3 wielkich operatorów, a że temat artykułu dotyczy Plusa to zwłaszcza o nim należy mówić. Każdy wie, że Play to najgorsza sieć w Polsce i tyle w temacie. Choć byś nie wiadomo jak długo ciągnął ten wątek to każdy ma swoje już wyrobione zdanie na temat tej sieci. Nikt już nie chce Playa tylko wraca do korzeni. Do sprawdzonych sieci, a nie do twóra, który nie wiadomo komu będzie sprzedany. Ale ty próbujesz wciskać ludziom na siłę swoje chore racje. Zachowujesz się jak *** który dopiero dostał starter tej dziadowskiej playowskiej sieci. Przesłanie dla wszystkich: Jeśli nie chcecie skończyć jak tej denny obrońca play to nie wybierajcie tej sieci tylko 3 liczących się operatorów: Plus, Tmobile, Orange.

Odpowiedz

52. ~umcus
0

2017-06-10 07:28:49

@51 Całkiem zabawny jesteś. Przypomnisz jak długo w warszawskim metrze nie było zasięgu plusa? ;) Ostatnio jak sprawdzałem, to do tej pory są miejsca, gdzie pada sygnał. Niby nic, ale zdajesz sobie sprawę, ile ludzi dzień w dzień jeździ metrem? Do tego dołożyć niekompetencję obsługi, rwanie połączeń w budynkach na Slużewcu (tzw Mordor), zasięg spadający do zera i "H" na ekranie i mamy cały obraz tej "prawdziwej sieci z własną, wielką infrastrukturą" ;) Przy czym Play nie ma takich problemów. Taaaak, wiem, drobiazg. Pewnie tym osobom doradzisz zmianę pracy ;)

Odpowiedz

51. ~Neo
0

2017-06-10 00:59:56

Play to dno! Bez Plusa i innych dużych operatorów nie funkcjonowałby nawet 1 dnia. Na rynku liczy się tylko Plus, T-mobile i Orange. To są prawdziwe sieci z własną, wielką infrastrukturą, a nie jak Play - takie popierdywanie na cudzych stacjach, trochę tu, trochę tam, trochę w roamingu krajowym Plusa, trochę w roamingu krajowym T-mobile. Jak wejdę do Tesco z moim służbowym co jest w Play to nawet 1 kreski zasięgu nie mam (brak sygnału), a na swoim prywatnym w tym samym momencie, który jest w Plusie mam 3-4 kreski 3G. Play to kolejny twór dla dzieciaków, które podniecają się ich reklamami z Margaret i innymi gwiazdkami.

Odpowiedz

50. ~umcus
0

2017-06-09 23:57:04

@48 Oczywiście, że nie ma lepszego pokrycia zasięgiem. Tak jak pisałem, Play ma wady. Jednak LTE w wykonaniu Plusa też aktualnie nie powala. I z uporem godnym lepszej sprawy twierdzę, że Play ma lepszą jakość rozmów, niż Plus. Na internet też nie narzekam, być może dlatego, że nie robię z telefonu hotspota dla całej domowej sieci ;) Niemniej rozumiem, że dla niektórych może to być problem.@49 Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, to stare, ale bardzo aktualne przysłowie :) Poza tym, gdybym mógł się cofnąć w czasie, to ponownie bym migrował z Plusa do Play.PS. disclaimer dla zwolenników teorii spiskowych: komentarz pisany z domowej sieci podłączonej do LTE Plusa. Mam to szczęście, że mój BTS jest od 3,5 roku mało obciążony. Oby jak najdłużej ;)

Odpowiedz

49. ~
0

2017-06-09 19:38:47

PLAY to dno i kazdy o tym wie. Korzystam i gdyby nie umowa abonamentowa to juz zlozylbym wniosek o przeniesienie numeru.A to co zrobili z roamingiem krajowym 1,5Mb k.restwo i tyle. Ludziom powinni umozliwic zerwanie umowy z winy operatora

Odpowiedz

48. ~Lol
0

2017-06-09 18:35:07

Wiesz nie sądziłem że najważniejsze rzeczy nie mają znaczenia ale to tylko teoria spiskowa=) o ile Play ma w miarę dobry zasięg w miastach itd o tyle nie powiesz mi że ma lepsze pokrycie zasięgiem niż Plus T czy O. To samo dotyczy LTE jeśli chodzi o pokrycie kraju zasięgiem

Odpowiedz

47. ~umcus
0

2017-06-09 18:21:53

A co do komentarzy o braku zasięgu i przełączeniu na roaming, to mój host nie na nic do tego :)

Odpowiedz

46. ~umcus
0

2017-06-09 18:15:06

@42 Bo tamte komentarze pisałem z domu (a jak wspomniałem, w domu mam LTE Plusa). Znowu teorie spiskowe ;) Co do godzin, nie mają one żadnego znaczenia. Testowałem w różnych porach i różnych miejscach. Ja się przeniosłem z wielu powodów. Poczynając od jakości rozmów, przez kiepski internet, beznadziejny e-bok i jeszcze gorszą aplikację mobilną, a skończywszy na kiepskiej obsłudze klienta. Play ma swoje wady, ale po 18 latach w Plusie jakoś tu jest mi lepiej. Bywa. Możesz mieć odmienne doświadczenia. Tylko nie próbuj mi wmawiać, że Plus jest lepszy od Play. Był, to fakt. Ale to było dawno i juz nie jest.

Odpowiedz

45. ~Giga
0

2017-06-09 17:45:54

Gdyby nie Plus oraz cwaniacy z T-mobile i awaryjni z Orange to waszego Play/''ka by nie było. Taka prawda. Z tymi paroma satelitkami to byście mieli zasięg na 5 km max

Odpowiedz

44. ~Do 27
0

2017-06-09 17:40:46

Wasz Play stracił zasięg jak pisaliście komentarz bo przełączył was na roaming krajowy Plusa. Ale bk :-) Taki to właśnie jest Play. Gryzie tych co mu życie dają.

Odpowiedz

43. ~Pl
0

2017-06-09 17:36:18

Trafne spostrzeżenie! Niech osoby co tak krytykują Plusa spojrzą na swoje IP bo jak widać niby korzystają z Play. Problem taki, że właśnie oczerniając Plusa korzystacie z niego. Taka to polityka. Niby Play, a jednak Plus. Można powiedzieć, że Play to kolejny wirtualny operator, który żeruje na innych bazach. KOMENTARZ NR: 27 (umcus)

Odpowiedz

42. ~Lol
0

2017-06-09 17:12:54

I jeszcze jedno umcus tak chwalisz Internet w Play że aż w dwóch komentarzach korzystałeś z Plusowskiego tudzież twój wspaniały Play stracił zasięg i przyłączył się na roaming Plusa tp chyba wystarczy za komentarz do całej dyskusji.

Odpowiedz