DAJ CYNK

Ministerstwo Cyfryzacji: opłata telekomunikacyjna bez zmian

15.12.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5820

Ważne 5

1

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że w 2018 roku roczna opłata telekomunikacyjna będzie wynosić 0,05%.



Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że w 2018 roku roczna opłata telekomunikacyjna będzie wynosić 0,05%.

Roczna opłata telekomunikacyjna została określona w Prawie Telekomunikacyjnym i jest uiszczana od 2004 roku. Jest to swego rodzaju podatek dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, który jest przeznaczany na realizację zadań Ministerstwa Cyfryzacji i UKE w zakresie telekomunikacji. Wysokość opłaty jest ustalana wg ilorazu wspomnianych wydatków przyjętych w ustawie budżetowej na 2017 roku i sumy rocznych przychodów przedsiębiorców za rok 2016.

Opłata jest niezmienna od 2009 roku i stanowi 0,05% rocznych przychodów przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego.

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji

Komentarze
Zaloguj się
21. ~
0

2017-12-19 12:34:53

@toms była co najmniej jedna afera gdy streżyńska pojechała na nasz koszt do irlandii żeby przeczytać jakieś rządowe widzimisię związane z działalnością pejsbuka w pl

Odpowiedz

20. toms
0

2017-12-18 12:31:01

No, nie bardzo. Historie wyjazdów zagranicznych M. Gaj, były wszystkim dobrze znane i krytykowane już za jej kadencji. Nie zachowuj się jak typowi kodziarze, please!

Odpowiedz

19. Semicolo
0

2017-12-18 12:25:06

Ciężko podać coś co wypłynie dopiero po zmianie władzy.

Odpowiedz

18. toms
0

2017-12-18 12:21:49

17 - możesz podać przykłady balowania minister Anny Streżyńskiej? Wtedy zgodzę się z Twoją tezą. A tak...

Odpowiedz

17. Semicolo
0

2017-12-18 11:41:08

@16 chyba oczywiste w tym kraju że jak ktoś jest u władzy to baluje za hajs podatnika?

Odpowiedz

16. toms
0

2017-12-18 11:34:52

"Jest to swego rodzaju podatek dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, który jest przeznaczany na realizację zadań Ministerstwa Cyfryzacji i UKE w zakresie telekomunikacji..." A tak bardziej konkretnie nie można? Bo nie chciałbym się dowiedzieć, że część środków jest przeznaczana np. na finansowanie nieuzasadnionych wyjazdów zagranicznych, które to bez skrępowania uskuteczniała poprzednia pani minister Magdalena Travel Gaj. I nie poniosła z tego tytułu żadnych konsekwencji!! Tego rodzaju niemałe sumy przecież, powinny mieć ściśle określony zakres zagospodarowania, a coroczne sprawozdanie powinno być podawane do publicznej wiadomości. Ale wtedy skończyłaby się niegospodarność i marnotrawstwo.

Odpowiedz

15. Semicolo
0

2017-12-16 11:48:02

@14 " który jest przeznaczany na realizację zadań Ministerstwa Cyfryzacji i UKE w zakresie telekomunikacji"

Odpowiedz

14. kabell
0

2017-12-16 11:12:21

Ja tak troche nie w temacie. Czemu ta opłata służy i jakie są korzyści dla nas, że jest pobierana?

Odpowiedz

13. ~troipp
0

2017-12-16 10:42:08

@9. hydromasaż: muszę się z Tobą zgodzić :)

Odpowiedz

12. ~Beneficjęt 500 plus. Po zlodzie
-1

2017-12-16 10:17:21

11: Ido na pińcset plus

Odpowiedz

11. ~Edward Chetny
-1

2017-12-16 08:06:48

A pieniądze za częstotliwości ida na budowę dróg?

Odpowiedz

10. ~vainglorious
-1

2017-12-16 04:09:25

Wydaliby oświadczenie to Samsung od przyszłego roku wprowadziłby radio FM we wszystkich modelach ;)

Odpowiedz

9. ~hydromasaż
3

2017-12-15 23:04:55

Anna Strezynska to na swój sposób najseksowniejsza minister w rządzie, i inteligentna kobieta.

Odpowiedz

8. ~
1

2017-12-15 22:35:38

@7 Prepersów było miliony w tym roku w Polsce. Regionalne rozgłośnie Polskiego Radia podawały informacje specjalne. Prądu nie było od kilku o kilkudziesięciu godzin. Mało który nowy smartfon by wytrzymał, gdy ładuje się je przeważnie wieczorem. Dlatego organy konstytucyjne mogłyby się zająć również pojemnością aku. Stare Nokie i stare smartfony z solidnymi aku dały radę. Miałem w zasięgu ze 2 rozgłośnie PR. Jedna olała ludzi odciętych od świata. Druga wprost przeciwnie. Organy konstytucyjne mogą sprawdzić zapisy, jeśli takie istnieją. Tylko lokalne rozgłośnie PR mają i miały niekomercyjny obowiązek do specjalnego informowania o sytuacji nadzwyczajnej. Jeśli ktoś chce tu lekceważyć brak dostaw prądu sięgających doby, to gratuluję ignorancji albo skrytego lobbingu.Poza tym chodzę na spacery i słucham wtedy głównie rozgłośnii PR. Bardzo odprężające zajęcie. Naprawdę polecam zamiast głupich apek wyjść na spacer i wyprostować się. W PR nie ma tej papki komercyjnej charakterystycznej dla prywatnych nadawców. Radia internetowe nadają tylko muzykę tematycznie posegregowaną. Te chowają się do audycji tematycznych w PR. Są rzeczy, o których nie mówi się nawet w TVP, a w PR i owszem.

Odpowiedz