DAJ CYNK

Miliony SMS-ów od sklepów - spam czy informacja?

27.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2186

Ważne 1

0

Brytyjskie sklepy wyślą łącznie ponad 40 milionów SMS-ów w trakcie szalonego weekendu z rabatami oraz w okresie przedświątecznym.Brytyjskie sklepy wyślą łącznie ponad 40 milionów SMS-ów w trakcie szalonego weekendu z rabatami oraz w okresie przedświątecznym.

Sklepy stacjonarne i online w Wielkiej Brytanii wykorzystują mocno akcję sprzedażową w ramach Black Friday i Cyber Monday oraz okres przedświąteczny, aby dotrzeć bezpośrednio do klientów z informacjami o swoich produktach i usługach. Eksperci firmy Infobip przewidują, że tylko w trakcie minionego weekendu oraz w nadchodzących 3 tygodniach sklepy wyślą do swoich klientów nawet 40 milionów SMS-ów.

Wiadomości tekstowe wciąż wyróżniają się rekordowo wysokimi współczynnikami otwarć na poziomie 95 procent. Dla porównania ten sam wskaźnik dla wiadomości e-mail wynosi zaledwie 23 procent. Dlatego w Wielkiej Brytanii w dalszym ciągu to SMS jest częściej wybieranym narzędziem niż newslettery, wiadomości głosowe lub działania w komunikatorach mobilnych.

W Polsce również rośnie zainteresowanie wykorzystaniem SMS-ów w celach reklamowych. W ostatnich latach ruch SMS-ów w okresie przedświątecznym rósł o 10-15% rok do roku.

Według Ovum w 2018 r. liczba SMS-ów wysłanych rocznie modelu A2P (Application-to-Person) wyniesie 2,19 biliarda. Dla porównania 5 lat wcześniej było ich 1.4 biliarda. Wyzwaniem dla operatorów telefonicznych jest znalezienie sposobów na odróżnianie informacji pożądanych przez konsumenta od natarczywych reklam.

Źródło tekstu: Infobip

Tagi: sms
Komentarze
Zaloguj się
3. ~Master Chief
0

2017-11-28 11:01:19

Powinni dojechać ich takimi karami za ten SPAM, aby im w pięty poszło.W ogóle agresywny marketing potwornie mnie drażni...

Odpowiedz

2. ~Gutek
0

2017-11-28 07:34:07

SPAM a nie żaden marketing.

Odpowiedz

1. ~
1

2017-11-27 16:20:36

Są miliony programów komputerowych a nie ma programu który po weryfikacji np poprzez konto u operatora można by sprawdzić gdzie jest udostępniony mój numer telefonu. Pewnie bym za głowę się chwycił!

Odpowiedz