DAJ CYNK

Milion smartfonów z WP na polskim rynku

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3863

Pod koniec września w Polsce sprzedano milionowy egzemplarz smartfona z Windows Phone - informuje Microsoft. Pierwsza wersja systemu, Windows Phone 7, miała swoją światową premierę w październiku 2010 roku.

Pod koniec września w Polsce sprzedano milionowy egzemplarz smartfona z Windows Phone - informuje Microsoft. Pierwsza wersja systemu, Windows Phone 7, miała swoją światową premierę w październiku 2010 roku.

W Polsce premierowym modelem wspierającym system Microsoft był LG P700 Swift L7 oraz HTC z 3 modelami - Trophy, Mozart i HD7. Najpopularniejsze smartfony z Windows Phone - modele Nokia Lumia - zadebiutowały 4. lutego 2011 roku. Kolejna odsłona systemu, Windows Phone 8 , została udostępniona jesienią 2012 roku.

Według najnowszych badań, Windows Phone cieszy się coraz większą popularnością. W stosunku do ubiegłego roku smartfony z systemem Microsoft podwoiły swoje udziały m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Jak donosi IDC, w Polsce z systemu korzysta 19% użytkowników smartfonów, co czyni go drugą, najpopularniejszą platformą mobilnych systemów operacyjnych.

Polscy programiści są w czołówce twórców aplikacji na Windows. W globalnym sklepie Windows Phone jest ponad 130 tys. aplikacji i aż 10% z nich zostało stworzonych w Europie Środkowo - Wschodniej. W naszym regionie jest 15 tys. deweloperów piszących programy dla Windows Phone, a w tej grupie najaktywniejsi są Polacy, którzy tworzą aż 250 aplikacji miesięcznie.

Zobacz:Rekordowy udział Windows Phone na polskim rynku.

Obecnie najpopularniejszym telefonem na świecie z Windows Phone jest Nokia Lumia 520, która ma 13,3% udziałów z wszystkich telefonów z systemem Microsoft. Za nią plasuje się Nokia Lumia 920 (11,8%) i Nokia Lumia 620 (9,6%).

Na podstawie danych dostarczonych przez Gemiusa, w Polsce użytkownicy Windows Phone najczęściej korzystają z Internetu za pośrednictwem smartfonów marki Nokia (64%). Na drugim miejscu plasuje się HTC (17%).

Zobacz: Gemius: Telefony z Windows Phone w polskim Internecie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Microsoft

Przewiń w dół do następnego wpisu