DAJ CYNK

Microsoft - ponad 50 mln aktywowanych Lumii

19.11.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3353

Ważne 8

2

Microsoft poinformował, że od początku istnienia serii smartfonów Lumia aktywowanych zostało ponad 50 mln urządzeń.

Microsoft poinformował, że od początku istnienia serii smartfonów Lumia aktywowanych zostało ponad 50 mln urządzeń.

Dane obejmują okres od 2011 roku, kiedy Lumia była jeszcze marką Nokii. Microsoft nie podał jednak informacji ile z pośród aktywowanych w tym czasie urządzeń pracuje do dzisiaj. I chociaż 50 mln wydaje się być dużą liczbą, to dla porównania w samym III kwartale 2014 roku Apple zaliczyło 40 mln aktywacji iPhone'ów.

Oprócz tego Microsoft pochwalił się ilością aplikacji w Windows Phone Store. Ich liczba od sierpnia wzrosła z 300 tys. do 320 tys. i nadal pozostaje w tyle za ponad milionowym zasobem programów w Apple Store i Google Play.

Zobacz: Microsoft Lumia 535 - pierwsza Lumia bez logo Nokii

Źródło tekstu: wmpoweruser; wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~Pro-rok
0

2014-11-20 18:20:41

Rozumiem, że teraz orson_dzi będzie temperował i sprowadzał na ziemię KAŻDĄ firmę, która ośmieli się czymś pochwalić, a nie tylko wybrane, których nasz "guru" nie lubi ;-)Kiedy już wielebny orson zejdzie na ziemie to niech pan uda się do redaktora naczelnego po fundamentalne wskazówki. Może on wytłumaczy panu tak podstawowe kwestie - wiadomości (newsy) służą do przekazywania informacji, a nie do oceniania, wartościowania, czy zabarwiania faktów! Nie są do wyrażania swoich poglądów, czy stosunku do faktów i ich bohaterów. Nie służą do ich recenzowania, czy poprawiania wydźwięku treści! Od tego są inne formy ekspresji dziennikarskiej gdzie może pan rozwijać swoje "talenty", ale o tym już na szkoleniu... :-)

Odpowiedz

24. ~Pro-rok
0

2014-11-20 17:49:38

@17. - Jasne. Microsoft się chwali, a pana to okropnie w... kurza. Jak tak można?! Przecież żadna firma na świecie nigdy nie chwali się swoimi osiągnięciami, a ten pyszałek Micrtsoft tak się unosi! Skandal! No to trzeba go było ukarać... Tu do akcji wkroczył niekwestionowany autorytet tel-ko, istny branżowy guru, który nie kłania się nawet gigantom pokroju Microsoftu, którego to społeczeństwo namaściło do recenzowania i klasyfikowania wszelkiego istnienia. Nasz zbawiciel utemperował nosa zarozumiałemu Microsoftowi. O chwała ci na wieki wielki orsonie_dzi ;-p

Odpowiedz

23. ~Calm7
0

2014-11-20 10:40:02

22). Gdzie tam wybuchnąć :-p aplefan mi się przypomina :-/

Odpowiedz

22. wlo
0

2014-11-20 10:35:14

21 - obawiasz się, że może wybuchnąć, czy co?

Odpowiedz

21. ~Calm7
0

2014-11-20 10:26:13

20). No nie wiem... Jak widzę u kogoś ajfona, to żółta lampka mi się zapala ;-)

Odpowiedz

1

2014-11-20 10:13:19

@19 - lub nie oczekiwać od telefonu super wielu funkcji. Kupiłem dziewczynie ten telefon bo jest świetny dla zwykłych użytkowników, sprawnie działa i jest świetnie skrojony. Trzeba być kompletnym idiotą, aby osądzać kogoś tylko po telefonie... ;)

Odpowiedz

19. ~xxxx
1

2014-11-20 08:41:12

Kiedys mialem Lumie. Szukam programu do audiobookow cos jak smart audiobook, gdzie audiobook mige wrzucić do folderu a program sam mi uporzadkuje książkę. Niestety wszystkie produkty programy takie same. Chyba z 15 odtwarzaczy znalazłem a wszystkie tak samo beznadziejne bez możliwości. W andku mam power toggles pasek z ustawieniami, w tym jest tam przełącznik glosu. Zawsze sobie klikam by budzik miec na tyle, a tyle a głośność na tyle. Na Lumi nic takiego nie było nawet sie ustawić nie dalo. A teraz najważniejsze. Wychodzę na stronę (legalną) sa piosenki i chce sobie ściągnąć i.... na lumii tylko moge odtworzyć, nie mogę ściągnąć. No trzeba byc kompletnym idiota by takie telefony brac

Odpowiedz

1

2014-11-20 08:40:48

@14 - chyba nie pojmujesz jakiego typu aplikacje są w Windows Store... Jak dla mnie to mogłoby tam być tylko 100 aplikacji, ale wartościowych. Niestety większość jest bezużyteczna. Jakieś zamienniki oryginałów z Google Play i AppStore, które aż strach instalować. W Google Play jest masa aplikacji, spora część to syf, ale jest i ogromna baza tych właściwych. Począwszy od aplikacji, skończywszy na grach. Dla przykładu na WP nie mam takiego wyboru apek do ćwiczeń czy nawigacji, nie mam takiego wyboru gier jak na Google.. Przy czym gry kupuję, przejdę, odinstalowuję robiąc miejsce na nowe gry. Itp itd.

Odpowiedz

17. orson_dzi
1

2014-11-20 08:10:09

@16 To, że Microsoft chwali się tą liczbą jak wielkim sukcesem, a inna firma trzema modelami na krzyż zrobiła taki sam wynik w trzy miesiące, a nie w trzy lata.

Odpowiedz

16. ~Centurion
0

2014-11-20 00:36:24

Przy okazji: Co autor miał na myśli porównując liczbę aktywacji Lumii z liczbą kwartalnych aktualizacji iPhonów? Jaki to ma cel i sens? Czyżby sugerował że te miliony osób, które kupiły Lumie to frajerzy, bo mogli zralizować interes życia wydając kilkukrotną sumę pieniędzy (jakie wydali na Lumię) na zakup wyginającego sie iPhone 6 plus? ;)

Odpowiedz

15. ~Centurion
1

2014-11-20 00:16:16

ad 14. Na telepolis siedzą raczej ludzie młodzi, tym bardziej dziwi plaga sklerozy ;) Dla przypomnienia sklepy Apple i Google wcale nie tak dawno temu miały po te 300 tysięcy apek, tylko, że one były wtedy uważane za kompletne, wspaniałe i ogólnie cacy. Natomiast teraz, kiedy sklep Windows Phone Store ma ponad 300 tysięcy aplikacji to jest be. Dziecinada!Tak na prawdę to przy tym pułapie ilościowy nie ma już większego znaczenia czy w sklepie jest 300 tysięcy aplikacji, czy milion! Ważne jest to czy są w nim kluczowe aplikacje, te na które jest spory popyt, czy nawet moda. Ważne jest czy użytkownicy znajdują w nim te pozycje, których potrzebują i szukają, a jeśli nie znajdują to jaki jest ich odsetek. Wiadomo, że taka analiza i raport wymaga wysiłku (także intelektualnego), czasu i środków. Dlatego najłatwej jest rzucić pustym, infantylnym i mało wartościowym frazesem, że Windows Phone Store pozostaje w tyle za ponad milionowym zasobem w sklepach Apple i Google. :)

Odpowiedz

14. ~aegean
-1

2014-11-19 22:37:19

A wy instalujecie na swoim urządzeniu tysiąc aplikacji? Lub dwa? Czy może codziennie inne, a usuwacie te,które się wam znudziły? Doprawdy nie mogę pojąć jakie znaczenie ma to czy dany system ma 2 miliony czy 100 milionów aplikacji. Wieczna dłubanina przy instalacji i usuwaniu. To jest najzwyczajniej w świecie chore!!!

Odpowiedz

13. ~Pro-rok
0

2014-11-19 19:33:55

@11. - Skoro nie rozumiesz nawet podstawowych rzeczy (różnic między newsem a artykułem - polemiką, czy też tematem a treścią) to po co się wtrącasz? Daruj sobe też te żałosne przypinanie mi łatek. Może ty zakochujesz sie w firmach i ich markach, jednak nie mierz innych swoją miarką.

Odpowiedz

12. ~
0

2014-11-19 19:06:00

@3 nawet nie ilość, nie jakość, a to, czy są te, które są nam potrzebne (lub alternatywy). No, ale łatwiej "sprzedać" absurdalnie wielkie liczby dostępnych aplikacji, z których większość była może wyświetlona raz przez autora plus kilka botów...

Odpowiedz

11. ~r
1

2014-11-19 19:05:23

#10: podaj które informacje są nieobiektywne, bo chwilowo bredzisz i chyba żal d. ci ściska że twoja ukochana nokia/majkro cienko przędą.

Odpowiedz