DAJ CYNK

Mastercard: udane testy karty z czytnikiem linii papilarnych

08.08.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 18

Ważne 4

2

Firma Mastercard poinformowała o wynikach pilotażu kart biometrycznych, prowadzonych wspólnie z bułgarskim bankiem UniCredit Bulbank.Firma Mastercard poinformowała o wynikach pilotażu kart biometrycznych, prowadzonych wspólnie z bułgarskim bankiem UniCredit Bulbank.

Po Republice Południowej Afryki Bułgaria jest pierwszym rynkiem europejskim, na którym przetestowano kartę płatniczą z czytnikiem linii papilarnych. Na zakończenie programu pilotażowego poproszono uczestników o wyrażenie opinii na temat zastosowanej technologii i łatwości korzystania z niej:

  • 93% uczestników stwierdziło, że z karty biometrycznej korzysta się wygodniej niż podając PIN w czasie transakcji,
  • 95% uczestników uznało, że karta biometryczna jest bezpieczniejsza od zwykłej karty z mikroprocesorem,
  • ponad 90% z nich zamieniłoby lub prawdopodobnie zamieniłoby swoją kartę płatniczą, dołączając do niej funkcję biometryczną, gdyby było to możliwe.

Wyniki testów pokazują także, że najpopularniejszymi miejscami, w których konsumenci używają kart biometrycznych do realizacji szybkich i bezpiecznych płatności są supermarkety, restauracje i kawiarnie, sklepy detaliczne oraz stacje benzynowe. Zdecydowana większość uczestników programu zgodziłaby się dodać do kart biometrycznych funkcję zbliżeniową.

Zobacz: Mastercard zaprezentował kartę płatniczą z czytnikiem linii papilarnych

Źródło tekstu: Mastercard

Komentarze
Zaloguj się